שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

איתור נזילות

מחפשים מאתר נזילות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

הצנרת הביתית שלנו מורכבת ממספר רב של צינורות, אשר צריכים להיות כמובן שלמים ואטומים היטב, כדי לאפשר את מעברם וזרימתם התקינה של המים אל הברז וכן אל הביוב. היות ומערכת הצנרת היא מסועפת למדי ועוברת בקירות הבית ומתחת לרצפות, כאשר מופיעה נזילה בצנרת, האיתור המדויק שלה הופך למשימה מאתגרת במיוחד.

 

מסועפת ומורכבת – הכירו את הצנרת הביתית

שגרת החיים של כולנו כרוכה בביצוע פעולות בסיסיות ויום – יומיות, המשלבות שימושים מגוונים במים, לשטיפת כלים, רצפות, שירותים, מקלחות ועוד. על אף שבמבט ראשון נראה כי השימושים השונים שאנחנו עושים עם המים, כרוכים בסך הכל בסיבוב ידית הברז או לחיצה על כפתור, הרי שבפועל, מדובר במערכת מורכבת ומסועפת במיוחד.

מערכת הצנרת הביתית שלנו, מורכבת ממספר רב של צינורות, היכולים להגיע באורכים שונים ולהיות עשויים מחומרים שונים, חלקם עמידים ואיכותיים יותר וחלקם קצת פחות, כאשר לכל הצינורות הללו תפקיד חשוב ומשמעותי בתשתית של כל מבנה – לאפשר את זרימת המים בצורה תקינה אל הברז ואת עודפי המים אל הביוב.

היות ומדובר במערכת מורכבת ומסועפת, היכולה להתפרש בקירות הבית ומתחת לרצפות, הרי שעם גילוי על בעיות וקלות שונות בצנרת, משימת איתור הבעיה והטיפול המתאים בה, הופכת למשימה מאתגרת במיוחד, המחייבת פעמים רבות את עזרתו של אינסטלטור מקצועי ומיומן, בעל הידע והכלים המקצועיים המתאימים לאיתור וטיפול בבעיה.

איתור נזילות

 

נזילה בצנרת

בין בעיות הצנרת הנפוצות במיוחד, נמצאת בעיית הנזילות בצנרת, המתחילה לרוב בטפטופים קטנים, אשר נראים במבט ראשון כלא מזיקים במיוחד ואט אט גורמים לבעיות שונות ומשמעותיות במיוחד, דוגמת עובש ופגיעה בתשתיות המבנה.

נזילות בצנרת יכולות להתרחש בשל מגוון סיבות ומקרים, כאשר לעיתים מדובר בנזילה בצנרת המשותפת לכל הבניין ולעיתים בצנרת הפרטית שלנו. היות והמים הזורמים בצנרת זורמים תחת לחץ מים גבוה ובטמפרטורות גבוהות, הרי שבלאי בצנרת, מהווה את אחת הסיבות העיקריות לתופעת הנזילות

בנוסף, היות ובמערכת הצנרת זורמים לא רק מים, אלא גם לכלוכים וחומרים שונים שאנחנו משליכים אל הצנרת, דוגמת שומנים ושאריות מזון וכן מגבונים ומוצרי היגיינה שונים, הרי שהם שלאחר שהם מצטברים בצנרת, הם יוצרים סתימה ובמידה והיא לא מטופלת כראוי, היא עלולה להביא לקריסתה של הצנרת ולהופעת הנזילה.

איתור נזילות

 

למה חשוב לטפל בנזילה בהקדם האפשרי?

נזילה שאינה מטופלת כראוי עלולה להוביל לנזקים משמעותיים, שיכולים להגיע בסופו של דבר אף לפגיעה בתשתיות המבנה ולהוצאות תיקון יקרות במיוחד. לכן, עם גילוי הסימנים המעידים על קיומה של נזילה בצנרת, כמו רטיבות בקיר, קילופי צבע, סימני עובש ואף חשבון מים חריג, חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי ומנוסה, אשר יאתר את מקור הבעיה בהקדם האפשרי ויפעל לתיקון הצנרת.

איתור נזילות

 

האתגר: איתור מיקום הנזילה

לאחר זיהוי הסימנים המעידים על קיומה של נזילה, נותרה לנו למעשה המשימה העיקרית – גילוי המיקום המדויק של הנזילה, אך לאור הסתעפותה של מערכת הצנרת והמעבר שלה במקומות סמויים מהעין – בקירות ומתחת לרצפות, הרי שמדובר במשימה מאתגרת במיוחד. בעבר, איתור מיקומה המדויק של הנזילה בצנרת, היה כרוך בשבירת הקירות ו/או המרצפות ובהרס רב, עד לגילוי המיקום המדויק של הנזילה.

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והכלים המקצועיים המתקדמים, ניתן לאתר את הנזילה בקלות ובמהירות, באופן מדויק ותוך מינימום הרס ושבירה של הקירות ו/או המרצפות. בין הכלים המתקדמים הללו נמצאים:

 

מצלמה תרמית

בין הכלים הנפוצים והמוכרים ביותר לגילוי מדויק ויעיל של נזילה בצנרת, נמצאת המצלמה התרמית, הנעזרת בקרני אינפרא – אדום לזיהוי הפרשי טמפרטורות וזיהוי מדויק של מיקום הנזילה.

כך, השלב הראשון באיתור נזילה עם מצלמה תרמית יהיה חימום המים בבית ופתיחת ברזי המים. תוך כדי שהמים החמים עוברים בצינורות, האינסטלטור יעבור עם המצלמה התרמית, אשר תקלוט את הפרשי הטמפרטורה שנוצרים כתוצאה מנזילה בצנרת. הפרשי אלו יוצגו במצלמה באמצעות צבעים שונים במסך.

איתור נזילות

 

צילום פנים באמצעות סיב אופטי

טכנולוגיה נוספת העושה שימוש במצלמה, היא מצלמת סיב אופטי גמישה ומיוחדת, המאפשרת את החדרת המצלמה הזעירה מפתח הכניסה של הצינור ועד מעמקי הצנרת. מצלמה זו מעניקה צילום באיכות גבוהה, כך שניתן לזהות בקלות את מיקום הנזילה וכשלים נוספים, ככל וקיימים בצנרת.

איתור נזילות

 

קורלטור

מכשיר טכנולוגי מתקדם נוסף שיכול לסייע באיתור מדויק של הנזילה בצנרת, הוא הקורלטור. קורלטור הוא מחשב מיוחד, בעל שתי אלקטרודות אקוסטיות, המסוגלות לזהות רעשים המעידים על נזילה וכן למדוד את כמות המים המדויקת שדולפת מהצנרת.

 

חיישן גז

באמצעות הזרמת גז למערכת הצנרת ושימוש בחיישן גז מיוחד, הפועל לאיתור מהיר ומדויק של מקור הנזילה לאורך כל הצנרת, יוכל האינסטלטור לראות בדיוק היכן ממוקמת הנזילה בצנרת.

 

כך תבדקו שמדובר בנזילה

בשונה מתקלות אחרות במערכת הצנרת, אשר לחלקן ניתן למצוא פתרונות ביתיים של 'עשה זאת בעצמך', ברוב המקרים של נזילות בצנרת, יש לפנות לאינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר באמצעות הידע והכלים הטכנולוגיים המתאימים, יוכל לסייע לנו לאתר באופן מהיר ויעיל את מיקום הנזילה. יחד עם זאת, ישנן בהחלט מספר דרכים לוודא באופן עצמאי כי אכן מדובר בנזילה בצנרת ולא בבעיה אחרת בעלת סימנים זהים:

 

סגרו את ברזי המים

לכל דירה קיים מונה מים משלה וכדי לוודא כי אכן מדובר בנזילה בצנרת, מומלץ לסגור את כל ברזי המים בבית ולגשת אל מונה המים לראות אם הוא ממשיך לזוז.

 

דוד המים

לעיתים, אכן מדובר בנזילה, אך מקור הנזילה אינו בצנרת, אלא בדוד המים. לכן, לפני שקוראים לאינסטלטור מקצועי, כדאי לבדוק כי דוד המים אינו מטפטף.

איתור נזילות

 

כמה עולה איתור נזילות?

לשאלת העלות של איתור הנזילות אין תשובה קבועה וחד משמעית, היות וקיימים מגוון פרמטרים המשפיעים על עלות פעולת איתור הנזילות – גודל הדירה, השעה בה הזמנתם את האינסטלטור (להזמנת האינסטלטור בשעות לא שגרתיות קיים תעריף שונה), שיטת איתור הנזילות, מורכבות הצנרת, מיקום הצנרת (לבדיקת הצנרת בגינה ייתכנו עלויות נוספות) ועוד.

יחד עם זאת, כדי להבטיח שהצעת המחיר שקיבלתם לאיתור הנזילה היא אכן הצעת מחיר הוגנת ומשתלמת, חשוב להזמין אינסטלטור מקצועי ומנוסה, בעל ידע וכלים מתאימים, אשר מלבד איתור הנזילה ופתרון הבעיה, יבטיח לכם גם חווית שירות ומחיר הוגן. כיצד נאתר אינסטלטור כזה אתם שואלים?

איתור נזילות

 

מחפשים אינסטלטור מקצועי לאיתור נזילות?

בשונה ממשימת איתור הנזילות המורכבת והמאתגרת, כשאנחנו ניגשים לחפש אינסטלטור מקצועי, אנחנו יכולים להגיע אל מספר רב של אנשי מקצוע והכל בלחיצת כפתור אחת פשוטה. אך כיצד נוכל לוודא כי אכן מדובר באינסטלטור אמין ומקצועי?

 

ניסיון

המשפט המפורסם אומר ש – 'הניסיון עושה את ההבדל' והוא מקבל משנה חשיבות כשמדובר במערכת הצנרת המורכבת והמסועפת שלנו. כך, אחת האינדיקציות הבסיסיות לכך שמדובר באינסטלטור מקצועי היא שנות הוותק והניסיון שהוא צבר, באופן המלמד על כך שהוא כבר התמודד עם מספר סוגי צנרות ובעיות נזילות בדרגות מורכבות שונות.

 

כלים מקצועיים

כפי שראינו, הקידמה הטכנולוגית הגיעה גם אל עולם האינסטלציה בכלל ואל פעולת איתור הנזילות בפרט. לכן, כאשר מחפשים אינסטלטור מומלץ לאיתור נזילות, חשוב לבדוק כי ברשותו מספר כלים ודרכים מתקדמות לאיתור נזילות, ללא הרס ושבירה מיותרת של הקירות ו/או המרצפות.

 

זמינות

פיצוץ בצנרת ונזילות שונות, מופיעות לעיתים גם ברגעים פחות שגרתיים ובאופן המחייב טיפול מהיר ויעיל לפני שהבעיה מחמירה וגורמת לנזקים משניים והוצאות תיקון יקרות בהחלט. בהתאם לכך, חשוב לוודא לפני בחירת האינסטלטור כי הוא יוכל להיות זמין עבורכם גם בשעות לא כל כך שגרתיות.

 

המלצות

לקוחות מרוצים אף פעם לא טועים. לפני שאתם מחפשים ברשת, נסו לברר עם שכנים ומכרים לגבי אינסטלטור מומלץ. במידה ואתם מעדיפים לחפש ברשת, תוכלו להיכנס לאתר של האינסטלטור ומלבד הידע המקצועי הזמין לעיונכם, תוכלו לחפש באתר המלצות של לקוחות מרוצים אחרים.

נזילה בצנרת יכולה להתרחש כתוצאה ממספר מקרים, כאשר העיקריים מביניהם הם בלאי מוגבר של הצנרת, הנוצר כתוצאה מצינורות לא איכותיים (בעיקר צינורות ברזל ישנים) וכתוצאה מלחץ המים והטמפרטורה הגבוהה שלהם וכן כתוצאה מהצטברות של פסולת ולכלוכים שונים, היוצרים סתימה ועומס על הצנרת.
מערכת הצנרת הביתית שלנו מורכבת ממספר רב של צינורות, העוברים גם בקירות ומתחת לרצפות. היות ופעמים רבות מדובר בנקודת גישה בעייתית ונסתרת מהעין, הרי שאיתור הנזילה בצנרת היא משימה מאתגרת בהחלט.
כיאה לעידן הטכנולוגי המתקדם בו אנו חיים, גם לאתגר הכרוך באיתור מדויק של הנזילה בצנרת קיימים פתרונות טכנולוגיים מתקדמים, ביניהם שימוש במצלמה תרמית, מצלמת סיב אופטי, שימוש בחיישן גז, מכשירים אקוסטיים ועוד.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.