שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

כלים סניטריים

מחפשים מומחה לכלים סניטרים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

 

כלים סניטריים הם אלמנטים חשובים מאוד במהלך הרכבת חדר האמבטיה והשירותים שלכם. הם אלה שמשלימים את עיצוב החלל על פי ייעודו. קיימים כלים סניטריים הנחשבים לסטנדרטים ועשויים מחומרים זולים ועל פי רוב הם אינם מעוצבים במיוחד. במקביל אליהם קיימים כלים סניטריים ממותגים ומעוצבים שאותם יהיה קשה לקבל מהקבלן והם נחשבים לשדרוג המפרט הטכני של הדירה.

ברור שבין שני הסוגים האלה של הכלים הסניטריים קיימים הבדלים משמעותיים במחיר. חשוב לציין שגם אמבט עיסוי נכנס לקטגוריה של כלים סניטריים ולא תמצאו אותו בסטנדרט של אף קבלן. האם כדאי להשקיע כסף בכלים סניטריים מקולקציות ממותגות? האם קיים באמת הבדל באיכות המוצרים הממותגים לאלה שלו או שמדובר רק בכלים סניטריים מעוצבים יותר?

 

שירותי יוקרה

אסלות הנן אלמנט חיוני מאוד בכל בית אולם, ניתן לומר שברוב המקרים נמצא בדירות הקבלן אסלה עומדת ולא אסלה תלויה, הנחשבת למעוצבת ונוחה יותר. העובדה שמיכל ההדחה של האסלה התלויה מוסתר בקיר מייצרת חדר אמבטיה אסתטי יותר. אלמנט נוסף שאם תשקיעו בו יותר כסף ישלים לכם מראה מעוצב ויפה יותר של חדר האמבטיה הנו הכיור.

קיים מגוון גדול של כיורים מחומרים שונים וברמות גימור שונות, חלקם מלבניים וחלקם עגולים, חלקם שקועים וחלקם מונחים. ישנם כיורים המוטמעים במשטח ארוך שנמתח לאורכה של ארונית האמבטיה. מה שנותר לכם הוא רק לבחור את מה שאתם הכי אוהבים ומתאים למשאבים שלכם.

כלים סניטריים

 

האם לאסלה תלויה ישנם רק יתרונות?

היתרונות של האסלה התלויה מתחילים במקום של העיצוב היפה יותר והאסתטיקה הכוללת. קיים יתרון נוסף הקשור לניקוי האסלה התלויה או יותר נכון לניקוי מתחת לאסלה התלויה שהוא קל ויעיל. החסרונות של אסלה זו נמצאים ראשית לכל במחיר היקר בהרבה מזה של האסלה העומדת ובנוסף, עוצמת השטיפה שלה חלשה יותר מזו של האסלה העומדת, הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמים מגיעים ממיכל גבוה.

כלים סניטריים

 

עובדות חשובות אודות אסלות

לאסלות קיים תקן מאוד ברור של מכון התקנים הישראלי ולכן, חשוב לפני שתרכשו את האסלה שאתם אוהבים שתבדקו שיש לה תו תקן, הדבר יבטיח שהאסלה בטיחותית לשימוש. במידה והחלטתם לרכוש אסלה תלויה שימו לב שתקבלו אחריות לתקופה של מינימום שלוש שנים. כדי לדעת שהאסלה שאתם בוחרים בה אכן טובה ולא רק יפה, אל תתביישו לדחוף יד לתוך האסלה ולבדוק את תעלות האסלה שהן פתוחות ומספיק גדולות. כמובן שאת התקנת האסלה צריך לבצע איש מקצוע.

כלים סניטריים

 

בחירת כיור לאמבטיה שלכם

כפי שצוין קודם לכן קיים מגוון די גדול של כיורים לחדרי אמבטיה והם שונים האחד מהשני בעיצוב שלהם, בחומרים מהם הם עשויים ובמחירם. אולם, מה שבאמת חשוב בכל הקשור לכיור אמבטיה הוא צורת ההתקנה כלומר, האם יהיה זה כיור שקוע שמהווה חלק מארונית אמבטיה או אולי כיור מונח על משטח מיוחד, או שבכלל יהיה זה כיור תלוי. יש לוודא מראש שחדר האמבטיה שלכם יכול להתאים לכל אחת מסוגי ההתקנות.

כלים סניטריים

 

סוגי כיורים נפוצים

  • כיור מונח – כיור שמותקן בהנחה על משטח שיש או עץ בדרך כלל ויהיה לו עיצוב מיוחד שיבלוט לעין בזכות צורת ההתקנה.
  • כיור שקוע – כיור שמותקן בגובה המשטח מהשיש או החרסינה על פי רוב, התקנה זו נחשבת לסטנדרט בישראל וזו ההתקנה השכיחה ביותר.
  • כיור עומד – כיור שאינו מחובר לקיר או למשטח ועומד באופן חופשי מהריצפה כלפי מעלה. כיור זה פופולרי במקומות בהם האחסון פחות חשוב ומה שקובע הוא בעיקר מראה הכיור. את הכיור הזה נהוג למצא בשירותי אורחים והוא מגיע בצורות ועיצובים מגוונים מאוד.
  • כיור אקרילי – מדובר בטרנד החם של השנים האחרונות, כיורים אלה ארוכים יותר מהמקובל, הם מגיעים במידות שונות ומגוונות ובצורות ועיצובים רבים. כיור כזה יכול להיות שילוב של כיור שקוע וחלק אחר שבולט כלפי חוץ. ההתקנה של כיור אקרילי שונה מהתקנה של כיורים אחרים ועל פי רוב תותקן הצנרת שלו מאחורי ארון האמבטיה כדי לשמור על מראה נקי של המרחב. היתרון הגדול ביותר של הכיור האקרילי הוא בניקיון שלו, מדובר בחומר שקל מאוד לנקות ומספיק מגבון לח כדי לנקות אותו כמו שצריך.

 

חומרים מהם כיורים עשויים

  • אמייל – כיור ברזל שמגיע מצופה באמייל על פי רוב יגיע בצורה עגולה וישמור על מראהו המבריק לאורך זמן רב. אולם, במידה ושכבת האמייל תיסדק מכל סיבה שהיא, מראה הכיור ישתנה והוא יאבד מיוקרתו ומראהו הנקי והמבריק. לפיכך, חשוב מאוד להימנע מהפלת חפצים בעלי משקל או חפצים חדים לתוך הכיור.
  • נירוסטה – כיור נירוסטה נמצא יותר במטבחים ובעיקר במטבחים של מסעדות ובתי קפה. בתים ודירות המבקשים לעצמם מראה היי טקי יוכלו להתאים לעצמם כיורי נירוסטה הן למטבח והן לחדרי האמבטיה והשירותים.
  • חרס – החומר הפופולרי ביותר בישראל לכיורים, עמיד מאוד לאורך זמן, בעל ברק יפה ומגוון רחב של עיצובים. כיור שקל מאוד לנקות ובהחלט מדובר ביתרון.
  • אבן קיסר – כיור איכותי שעשוי מקוורץ טבעי בשילוב אקריל. כיורי אבן קיסר עמידים בפני חומצות וכימיקלים והם מגיעים ברמות גימור שונות ובמגוון עצום של עיצובים.
  • פורצלן – כיור שמעוצב כחלק ממשטח עמו הוא מגיע כיחידה אחת. קיים מגוון גדול של עיצובים לכיורי פורצלן והאלמנט המרכזי שלהם הוא המשטח וצבעו.

 

קיימים פערי מחירים יחסית גדולים בין הסוגים השונים של הכיורים וחשוב לדעת שיש גם פערים בעמידות הכיורים ובמשך תקופת החיים שלהם.

כלים סניטריים

 

לכל המתרחצים שלום

עבור חלק מאתנו חדר האמבטיה הוא החדר החשוב ביותר בבית, מדובר באנשים שמקלחת טובה היא הדבר הטוב ביותר שקורה להם במשך היום. הן אם מדובר בדוש והן אם מדובר באמבטיה, עבורם זה שיא הפינוק של יומם. במרבית הדירות הנבנות בעשורים האחרונים בישראל קיים מקלחון ולא אמבטיה אולם, חלק מהמבוגרים יעידו שמידי פעם הם מתקלחים בחדר האמבטיה המשפחתי כדי ליהנות מאמבטיה חמה ומפנקת בחצי שכיבה. האמבטיה הסטנדרטית עשויה מפח מצופה אמייל אבל קיימת האפשרות לבחור אמבטיה משיש, מיציקת אקריל או מקרמיקה. את גודל האמבטיה צריך לבחור כמובן על פי מידות חדר האמבטיה שלכם.

כלים סניטריים

 

שירים במקלחת

כנראה שגם אתם מתקלחים במקלחון ואולי כמו רבים אחרים נוהגים לשיר שירים בזמן המקלחת. מקלחון סטנדרטי מגיע בגודל של 85 על 85 ס"מ אבל ישנם גם בגודל של 1.20 על 1.20 מטר. מומלץ מאוד להתקין על רצפת המקלחון אגנית נוחה לעמידה ולספיגה וניקוז יעיל יותר של המים הזורמים. חלק מרכיבי המקלחות כדוגמת דלתות המקלחון שחוסמות את יציאת המים הנן כלים סניטריים גם כן ויחד איתן ניתן להזכיר את האינטרפוץ (ידית ויסות המים והטמפרטורה שלהם), ואת ראש הדוש ממנו זורמים המים.

 

כלים סניטריים קטנים

בעולם הכלים הסניטריים ניתן לכלול גם את אביזרי הנוחות הקטנים כמו: סבוניה, מתלים למגבות ידיים וגוף, מתלה או מתקן לנייר טואלט, ברזי כיורים, שפורפרת אמבטיה, כוסות ומעמד למברשות שיניים. גם כלים סניטריים אלה מגיעים ברמות גימור שונות, חומרים שונים, איכויות שונות ואי לכך גם המחירים שונים.

 

תעלות ניקוז

אלמנט נוסף המהווה חלק בלתי נפרד מעולם הכלים הסניטריים הנו תעלת ניקוז מעוצבת, המאפשרת למים שזולגים החוצה מהאמבטיה או המקלחון להתנקז לפתח הניקוז שתוכנן מראש ועליו מרכיבים את התעלה המעוצבת. התעלה מקנה מראה אסתטי יותר לחדר האמבטיה.

כלים סניטריים

 

ברזים רבותי ברזים

ברזים הם חלק בלתי נפרד מעולם הכלים הסניטריים ויש להם חשיבות גדולה בעיצוב המראה הסופי של חלל חדר האמבטיה והשירותים. קיים מגוון עצום של ברזים בעיצובים שונים ומחומרים שונים וכרגיל גם המחירים שונים. ברזים מגיעים כיום בצורות הבאות: ברזים ייחודיים לכיור מונח, ברזים מניקל כרום, ברזים מנירוסטה, ברזים שחורים, ברזי פרח, ברזי סילבר מטאל מפוצלים, ברזים לבנים, ברזים מזהב, ברזים בסגנון עתיק, ברזים שיוצאים ישירות מהקיר, ברזים מניקל מוברש, ברזים מברונזה ונחושת ועוד.

כלים סניטריים

 

כלים סניטריים פלוס

כלים סניטריים נוספים שכדאי לציין מכיוון שאין ספק שחלק מכם יחפש גם אותם הם: מראות מעוצבות בגדלים שונים ומסגרות מחומרים שונים כמו עץ ומתכת, מראות קוסמטיות מגדילות שעומדות על רגל וגם להן גדלים שונים, מחממי ומייבשי מגבות לחורף, סלי כביסה שונים מפלסטיק, עץ או קש ומתקני אחסון שונים מעוצבים או פשוט פרקטיים.

 

לסיכום

כלים סניטריים הם מצרך חשוב ביותר בחיי היומיום שלנו והם מאפשרים לנו נוחות שלא נוכל בלעדיה. מגוון הכלים הסניטריים גדול והם הפכו עם השנים למעוצבים יותר ויפים יותר. ההשקעה בכלים סניטריים הנה השקעה טובה מכיוון שהם משמשים אותנו מידי יום ומייצרים לנו רגעים קטנים של הרגשה ביתית נעימה.

כמו שאמרנו ישנם 2 פרמטרים חשובים: קודם כל איכות המוצר והחומר מימנו הוא עשוי וכשמדובר בכלים ניראים לעין נכנס פרמטר של הנראות. כמובן שבראש ובראשונה יש לשים דגש על האיכות. מומלץ להתיעץ בנושא עם בעל מקצוע להתאמה מייטבית
לרוב כן, ובמידה ואתם רוצים משהו ספציפי תוכלו תמיד לקנות בעצמכם ולבצע התקנה של שרברב מקצועי למיקסום השינוי והבטחה של התקנה נכונה ומקצועית.
העלויות משתנות בתאם לכלי אותו רוצים להתקין כמובן גם לסוג ולחברה כי כל משתנה כזה יכול לשנות את אופי ההתקנה, מומלץ להתיעץ עם שרברב תרם הקניה של הכלי כדי לקבל את התמונה המלאה וכמובן להתאים בצורה נכונה לצנרת הבית ולא רק לפי הנראות.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.