שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון משאבות טבולות

מחפשים תיקון משאבות טבולות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

במידה ואתם מריחים ריחות לא נעימים מהביוב ו/או מבחינים בהצפה הנובעת מהביוב, כדאי יהיה לבדוק את תפקודה של המשאבה הטבולה, האחראית על הזרמת המים וניקוז יעיל ומיטבי של עודפי המים לאחר מגוון השימושים שאנחנו עושים איתם. הנה לפניכם כל מה שצריך לדעת על תיקון משאבות טבולות

תיקון משאבות טבולות

 

שיפועים וצינורות – מערכת הביוב

מערכת הביוב הביתית שלנו היא אחת מהתשתיות הבסיסיות והמשמעותיות ביותר בכל מבנה מגורים, כשהיא מאפשרת לנו למעשה לשמור על איכות חיים מיטבית באמצעות ניקוז עודפי המים עם סיום מגוון הפעולות השגרתיות שאנחנו עושים בהם – מקלחות, שירותים, שטיפת כלים ועוד.

היות ומדובר במערכת מסועפת ונעלמת מעינינו, שכן היא עוברת בקירות הבית ומתחת לרצפות, הרי שלא רבים מאיתנו מכירים כיצד ואיך בנויה מערכת הביוב הביתית. אמנם מאמר זה אינו עוסק ביסודות האינסטלציה, אך כדי שנוכל להבין כיצד ואין מתקנים את המשאבה הטבולה, כדאי לדעת כי הצינורות מורכבים בשיפועים ובזוויות מתאימות, שיאפשרו ניקוז יעיל.

תיקון משאבות טבולות

 

ניקוז יעיל עם משאבת ביוב

התקנת הצנרת בזוויות ובשיפועים המתאימים, מאפשרת את זרימת המים ופעולת הניקוז בצורה חלקה וזאת בהתבסס על עיקרון הטבע הפשוט – כח המשיכה, המאפשר למים לזרום ממקום גבוה (הצנרת) אל מקום נמוך (הביוב). אך מה עושים במקרים בהם תוואי השטח אינו מאפשר לכח המשיכה להתקיים?

במקרים בהם מערכת המים נמצאת מתחת לפני הקרקע, כמו במרתפים וחניונים לדוגמה, כדי להעביר את עודפי המים אל הביוב, עלינו יהיה להשתמש בפעולה מלאכותית ולשם כך הומצאו משאבות הביוב, אשר באמצעות טכניקות שונות, מסייעות בהעברת המים מנקודה אחת אל הנקודה השנייה. אחת ממשאבות הביוב הנפוצות הללו היא המשאבה הטבולה.

תיקון משאבות טבולות

 

מהי משאבה טבולה?

משאבה טבולה היא משאבה חשמלית מיוחדת, אשר שמה מעיד בעיקר על המקום בו יש להציב אותה – במעמקי הביוב, כך שהיא תהיה שקועה לגמרי במים. המשאבה הטבולה מחוברת אל צנרת הביוב. ברגע שמפלס המים בביוב עולה, המשאבה מתחילה את פעולתה, שואבת את עודפי המים ומעבירה אותם אל צנרת הביוב המרכזית.

פעולת השאיבה של המשאבה הטבולה מתאפשרת בעיקר הודות למנוע החשמלי שלה, אשר לאור מיקומה של המשאבה, צריך להיות אטום בצורה הרמטית מפני אפשרות של חדירת מים וזאת על מנת למנוע קצר חשמלי. בנוסף, במרבית המשאבות קיימים גם מסננים ייחודיים, המסייעים בסינון לכלוכים והצטברותם לכדי סתימות טורדניות.

תיקון משאבות טבולות

 

ממה נגרמות תקלות במשאבה הטבולה?

ריח רע שעולה מהביוב וכן סימנים של הצפה, הם ללא ספק סימנים היכולים להעיד על מגוון בעיות שמקורן בביוב, כאשר אחת הנפוצות מביניהן היא תקלה במשאבה הטבולה, שבעקבותיה, המשאבה אינה מסוגלת לבצע את פעולת הניקוז בצורה תקינה, אם בכלל. למעשה, קיימים שני סוגים של תקלות – תקלות אותן ניתן לתקן ותקלות המחייבות החלפה.

המכנה המשותף לשני סוגי התקלות הללו הוא אופן היווצרותן, אשר לרוב נגרם כתוצאה משימוש לקוי של בני הבית (או השכנים, במקרה של צנרת ביוב משותפת) בצנרת הביוב ובעיקר בשל השלכת פסולת (מגבונים ומוצרי היגיינה שונים) ושאריות מזון אל פתחי הניקוז. כך או כך, עם רגע הגילוי על התקלה, מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי במהירות האפשרית.

תיקון משאבות טבולות

 

אילו תקלות עלולות להופיע אצל המשאבה הטבולה?

בהמשך לאמור לעיל, השלכת לכלוכים ופסולת אל מערכת הניקוז, גורמת בסופו של דבר לסתימה, אחת התקלות הנפוצות ביותר במערכת הביוב בכלל ואצל המשאבה הטבולה בפרט. בנקודה זאת חשוב לציין, כי על אף שישנן משאבות המסוגלות לטחון לכלוכים קטנים ופסולת בצורה מרשימה, ישנם פריטים, דוגמת מגבונים, איתם המשאבה לא יודעת כיצד להתמודד.

מצוף חיצוני תקול מהווה אף הוא תקלה נפוצה למדי אצל המשאבה הטבולה, כשהליקוי אינו מאפשר למצוף לבצע את תפקידו המהותי בשליחת הוראה למשאבה להתחיל לבצע את פעולת השאיבה עם געת עודפי המים.

תיקון משאבות טבולות

 

תקלות הדורשות החלפת משאבה

בדומה למוצרים אחרים, במרבית המקרים כולנו מעדיפים לתקן את המוצר הפגום מאשר לרכוש חדש, אך לעיתים, אין ברירה ויהיה עלינו לרכוש משאבה טבולה חדשה. כך למשל, במקרים של בעיות פנימיות, שמקורן בעיקר במנוע, מרבית הסיכויים כי נידרש להחליף את המשאבה בהתאם.

כמו כן, במקרים בהם המשאבה הטבולה גורמת לקצר, ולאחר שבדקתם שלא מדובר בבעיה בשקע החשמלי, הרי שייתכן בהחלט שהסליל החשמלי המפעיל את המשאבה נפגם, כך שיהיה קשה עד בלתי אפשרי להחליף אותו והפתרון המומלץ במקרה כזה יהיה להחליף את המשאבה עצמה.

 

תיקון משאבה טבולה עם אינסטלטור מקצועי

תיקון משאבה טבולה הוא פרויקט לא כל כך נעים, בעיקר בשל העובדה שהמשאבה כולה שקועה בתוך הביוב, כך שהאינסטלטור שהזמנתם יידרש להוציא את המשאבה ממעמקי הביוב כדי לבחון ולאתר את התקלה.

מלבד שליפת המשאבה ממעמקי הביוב, אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום יוכל לסייע לכם באיתור התקלה בקלות ובמהירות ולהמליץ על הפתרונות המתאימים ביותר למערכת הצנרת שלכם, החל מתיקון הנזק במשאבה הטבולה ועד החלפת המשאבה ומתן ייעוץ והמלצה על המשאבות המומלצות ביותר הקיימות בשוק.

תיקון משאבות טבולות

 

מתלבטים איזה אינסטלטור להזמין?

הריח הנורא העולה מהביוב והמים בעלי הריח הלא נעים שעולים מן הביוב, אינם משאירים הרבה מקום לעיכובים והמתנה ועלינו יהיה להזמין אינסטלטור מקצועי במהירות האפשרית, גם כדי למנוע את האפשרות להרחבת הנזק ופגיעה מהותית בצנרת. אך כיצד נדע איזה אינסטלטור להזמין לתיקון המשאבה הטבולה?

בראש ובראשונה מומלץ יהיה להזמין אינסטלטור בעל מספר שנות וותק, באופן המעיד על הניסיון והמקצועיות שלו. לאחר מכן, תוכלו לפנות לקבלת המלצות, מבני משפחה, חברים או מכרים, המלצות שתוכלו למצוא גם במרחבי הרשת ובאתר האינטרנט של האינסטלטור, זאת מלבד מאמרים ומידע מקצועי שיסייעו לכם להבין את מהות התקלה.

שאלות ותשובות

המשאבה הטבולה אמנם נועדה לפתור לנו תקלות, אך מתוקף היותה מכונה, גם היא חשופה לתקלות שונות, שהעיקריות מביניהן הן סתימות ותקלה במצוף החיצוני, תקלות הנחשבות לברות תיקון. בניגוד לתקלות אלו, בעיות במנוע או קצר חשמלי, מעידים לרוב על הצורך בהחלפת המשאבה.
מעצם היותה שקועה במעמקי הביוב וכן בשל הידע המקצועי הנדרש לתיקון מיטבי, בכל מקרה בו מתעורר החשד כי המשאבה אינה עובדת כראוי, מומלץ יהיה לקרוא לאינסטלטור מקצועי בהקדם האפשרי.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא