שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

שאיבת ביוב

מחפשים שאיבת ביוב? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מערכת הביוב הביתית מהווה את אחת התשתיות הבסיסיות והמשמעותיות ביותר בכל מבנה מגורים ולצד פעילותה החיונית, לעיתים מתרחשות בה גם תקלות שונות, אשר מלבד חוסר הנוחות הנלווה אליהן, הן מתאפיינות גם בריחות בלתי נעימים בהחלט. אחת הדרכים להתמודד עם בעיות אלו, היא באמצעות שאיבת ביוב

שאיבת ביוב

 

כשכל הסימנים מעידים על תקלה בביוב

השימושים השגרתיים והיום – יומיים שאנחנו עושים עם המים במהלך היום, הופכים את מערכת הביוב הביתית שלנו לאחת מהתשתיות הבסיסיות והחשובות ביותר בכל מבנה מגורים, כשהיא מאפשרת את זרימת המים והגעתם אל הברז וכן את פעולת ניקוז עודפי המים בצורה אופטימלית.

עד כאן הכל טוב ויפה, אך כשלפתע אנחנו מבחינים בפעולת ניקוז איטית, היווצרות של עודפי המים סביב פתח הניקוז, עד לכדי מצב של הצפת הבית, ריחות בלתי נעימים העולים מהביוב וכן חשבון מים חריג במיוחד, הרי שכל אחד מהסימנים הללו עלול להעיד על כך שקיימת לנו בעיה בצנרת הביוב, אותה עלינו לפתור בהקדם האפשרי.

כשכל הסימנים מעידים על תקלה בביוב

 

מהן התקלות הנפוצות ביותר בצנרת הביוב?

צנרת הביוב מורכבת ממספר רב של צינורות, העוברים בעיקר מתחת לרצפות הבית וממוקמים בזוויות המתאימות, כך שפעולת זרימת המים וניקוזם תתבצע בצורה האידיאלית ביותר. היות ומדובר במערכת מסועפת ומורכבת במיוחד, הרי שגם התקלות במערכת הצנרת הן די שכיחות ונגרמות בעיקר בשל הסיבות הבאות:

 

בלאי

הצינורות הרבים המרכיבים את מערכת צנרת הביוב הביתית שלנו, עשויים מחומרים שונים, חלקם איכותיים ועמידים יותר וחלקם פחות, כאשר במקרה האחרון, ייתכנו בהחלט מצבים של התיישנות ובלאי מוגבר, המביאים להרס של הצנרת ותופעות כמו התפוצצות והצטברות של חלודה, קורוזיה ואבנית.

סתימות

אחת התקלות הנפוצות ביותר במערכת הביוב, היא תופעת הסתימות, הנגרמות הן בשל הגורם האנושי (השלכת לכלוכים ופסולת אל הביוב) והן בשל גורמים טבעיים (הצטברות אבנים, חול, אבנית וכדומה).

חדירת שורשים

במקרים בהם נקודת הביוב נמצאת בסמוך לצמחים ועצים שונים, הרי שנקודה זו מהווה עבור אותם צמחים ועצים מקור מים זמין ובהתאם לכך, הם שולחים את השורשים שלהם ומאתרים סדקים בצנרת הביוב, דרכם הם נכנסים ופשוט סותמים את צנרת הביוב ומעבר המים.

מהן התקלות הנפוצות ביותר בצנרת הביוב

 

מה עושים במקרה של סתימה מאתגרת במיוחד?

כפי שראינו, אחת התקלות הנפוצות במיוחד במערכת הביוב הביתית היא, תופעת הסתימות, המביאה לכך שהמים אינם יכולים לזרום בצורה תקינה, באופן היוצר מצב של הצפה וריחות לא נעימים בהחלט. כאשר מדובר בסתימה קלה ובמקום נגיש ונראה לעין, לעיתים ניתן יהיה לטפל בסתימה באופן עצמאי ואמצעות כלים ביתיים, אך מה עושים במקרה של סתימה קשה?

במקרים של סתימות קשות, הנגרמות בעיקר בשל הצטברות של שומנים שהתקשו (שומנים המגיעים משאריות אוכל הנשפכות אל פתח הניקוז של הכיור) וכן פסולת ולכלוכים כמו, מגבונים ומוצרי היגיינה שונים, עלינו יהיה להזמין אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר בין שאר הפתרונות הקיימים, יוכל לבצע שאיבת ביוב לשחרור הסתימה.

מה עושים במקרה של סתימה מאתגרת במיוחד

 

ביובית – נעים להכיר

כשאנחנו עוסקים בשאיבת ביוב מקצועית ויעילה, קשה שלא לדבר על שירותי הביובית העוצמתיים, אשר מלבד שאיבה עוצמתית, יכולים לדאוג גם לשטיפת קו צנרת הביוב בלחץ מים גבוה. למעשה, הביובית היא רכב מסחרי בגודל בינוני והיא מצוידת במערכת שאיבה עוצמתית במיוחד.

יכולת השאיבה העוצמתית והיעילה של הביובית, מאפשרת לנו למעשה לבצע שאיבת ביוב הן של הצטברות פסולת ולכלוכים עקשניים במיוחד והן של מי השופכין עצמם שגרמו להצפה. כדי לנצל בצורה מקסימלית את שירותי הביובית, חשוב לוודא לפני הזמנת השאיבה כי מדובר בביובית בעלת מיכל שאיבה בגודל מתאים, כך שלא תצטרך לבצע את השאיבה מספר פעמים.

ביובית – נעים להכיר

 

שאיבת ביוב גם בשגרה

לא מעט אנשים אוהבים 'לחיות על הקצה' ולטפל בבעיות רק לאחר הופעתן, אך למעשה, שימוש נכון והימנעות מהשלכת פסולת ולכלוכים שונים אל מערכת הביוב וכן ותחזוקה שוטפת ומיטבית של צנרת הביוב, יוכלו להפחית בצורה ניכרת את הסיכויים להופעתן של תקלות ובעיות השונות.

כך, תחזוקה מיטבית של צנרת הביוב, במיוחד כזו המשותפת למספר דירות, תהיה באמצעות שירותיו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יבדוק את מידת הצורך לבצע מידי פעם שאיבת ביוב לניקוי יסודי של מערכת צנרת הביוב, באופן שימנע הצטברות של לכלוכים ופסולת ויפחית את הסיכויים להיווצרותה של סתימה.

מלבד זאת, ישנם מקרים נוספים בהם נהיה חייבים לבצע שאיבת ביוב מקצועית עם אינסטלטור מומחה, כמו במקרים בהם מאגר הביוב אינו מחובר למערכת הביוב העירונית (דוגמת בורות ספיגה, שירותים כימיים ועוד) וכן במקרים בהם המבנה נמצא במקום נמוך ממערכת הצנרת – מרתפים וחניונים לדוגמה.

שאיבת ביוב גם בשגרה

 

שירותי ביובית מקצועיים עם אינסטלטור מומחה

כיום ניתן למצוא מגוון פתרונות להתמודדות עם סתימות בצנרת הביוב, חלקם מומלצים יותר וחלקם פחות ובנקודה זו חשוב לזכור כי, ניסיונות עצמאיים ובלתי מקצועיים עלולים להוביל לתוצאה ההפוכה בדיוק ולגרום ליותר נזק מאשר תועלת. אך בכל הנוגע לשירותי שאיבת ביוב עם ביובית, הרי שנצטרך להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום.

בהתאם לכך, כאשר מחפשים אחר שירותי ביובית מומלצים, חשוב לבחור באינסטלטור מנוסה ובעל האישורים המתאימים לטיפול בנזקי הסביבה בכלל ולשימוש בביובית בפרט ולא להתפתות למחיר הזול ביותר שהציעו לכם.

שירותי ביובית מקצועיים עם אינסטלטור מומחה

 

מהי העלות של שירותי שאיבת ביוב עם ביובית?

לשאלת העלות של שירותי שאיבת ביוב עם ביובית אין תשובה חד משמעית, היות והיא תלויה במספר פרמטרים, שהעיקריים מביניהם הם – שעת הקריאה, גישה למוקד השאיבה, כמות החומר שיש לשאוב, הרכב החומר הנשאב ועוד.

באופן כללי, ניתן לומר כי עלות שאיבת ביוב ממוצעת עם ביובית מקצועית נעה בסביבות המחיר של כמה מאות שקלים, מחיר אשר כאמור יכול להשתנות בהתאם לפרמטרים האמורים, כך שמומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי לאבחון מדויק ומתן הצעת מחיר הוגנת במקום.

מהי העלות של שירותי שאיבת ביוב עם ביובית

שאלות ותשובות

מלבד ההתמודדות עם סתימות עקשניות במיוחד, שירותי ביובית יכולים להיות יעילים גם לצורך תחזוקה שוטפת של מערכת הצנרת הביתית וכן במקרים בהם מאגר הביוב אינו מחובר למערכת הביוב העירונית.
עלות שירותי שאיבת הביוב עם ביובית היא כמה מאות שקלים ונקבעת בעיקר בהתבסס על פרמטרים כמו שעת הקריאה, גישה למוקד השאיבה, כמות החומר שיש לשאוב, הרכב החומר הנשאב ועוד.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא