שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

משאבות טבולות

מחפשים שירותי אינסטלציה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

מערכת הביוב מסייעת לנו לבצע מגוון פעולות שגרתיות ויום – יומיות עם המים, כאשר אחד התפקידים המהותיים של מערכת זו הוא, לדאוג לניקוז יעיל ומיטבי של עודפי המים. עד לכאן הכל טוב ויפה, אך כשמדובר בתנאי שטח בעייתיים, עלינו להשתמש במכשירים ייחודיים שיסייעו בשאיבת המים ובנקודה זו כדאי שתכירו את המשאבות הטבולות.

 

מערכת הביוב

השימוש התכוף והשגרתי שכולנו מבצעים עם המים, כמו שימוש בשירותים, מקלחת, שטיפת כלים וכדומה, הופך את מערכת הביוב לאחת התשתיות הבסיסיות והחשובות ביותר הקיימות בכל מבנה מגורים, כשהיא מורכבת ממספר רב של צינורות תת קרקעיים ואחראית על פעולת הניקוז של עודפי המים והזרמתם אל הביוב העירוני.

מערכת הביוב מורכבת כאמור ממספר רב של צינורות ועל מנת שפעולת הניקוז תתבצע באופן יעיל ומיטבי, על המערכת להיות מותקנת בצורה כזאת שעודפי המים יזרמו אליה מלמעלה למטה, כך שחשוב להתקין ולהרכיב את הצינורות במיקום ובזוויות המתאימות.

משאבות טבולות

 

סיפורה של צנרת

מעצם היותה תשתית נסתרת מעינינו, אנשים רבים כלל לא מודעים למספר הצינורות העוברים בקירות הבית שלהם ו/או מתחת לרצפות ולמעשה, מדובר במערכת מורכבת ומסועפת במיוחד. לאור זאת, לא אחת אנחנו נתקלים בבעיות ובאתגרים שונים במערכת הצנרת, דוגמת:

 

סתימות בצנרת

אחת הבעיות הנפוצות והמוכרות לכולנו היא בעיית הסתימות בצנרת, הנגרמת הן בשל ליקויים שונים בצנרת הביוב והן בשל שימוש לקוי שאנחנו מבצעים בצנרת, באופן המביא להצטברות לכלוך ופסולת ולסתימות עקשניות במיוחד.

 

תוואי שטח מאתגר

כפי שהזכרנו, פעולת ניקוז מיטבית מתבצעת כשהמים זורמים ממקום גבוה אל מקום נמוך, אך קיימים לא מעט מקרים בהם תוואי השטח אינו מאפשר זאת, מקרים הנפוצים בעיקר במקומות נמוכים, דוגמת מרתפים וחניונים.

משאבות טבולות

 

מהי משאבה טבולה?

חוקי הטבע מאפשרים למים לזרום ממקום גבוה למקום נמוך ועל פי עיקרון זה, עובדת גם מערכת הצנרת הביתית שלנו, הממוקמת מתחת לבית ומקבלת אליה את עודפי המים מכלל הצינורות הרבים, המרכיבים את מערכת הצנרת.

כאשר מערכת המים עצמה נמצאת מתחת לפני הקרקע, הרי שעלינו למצוא פתרון שיסייע לנו להתגבר על חוקי הטבע ולהזרים את המים כלפי מעלה ובנקודה זאת בדיוק נכנסת המשאבה הטבולה, המחוברת לשקע חשמלי, ממוקמת עמוק בביוב ומחוברת לצנרת הביוב המרכזית. כאשר מפלס עודפי המים עולה, המשאבה מתחילה את פעולתה ודוחפת את המים אל הצנרת.

משאבות טבולות

 

ממה מורכבת המשאבה הטבולה?

המשאבה הטבולה, השקועה כולה במעמקי הביוב, נועדה להתמודד עם מגוון בעיות ואתגרים, שהעיקריים מביניהם הם סתימות בביוב ותוואי שטח מאתגר במיוחד (בעיקר מקומות נמוכים). באמצעות לחץ המים הגבוה שמשאבה זו מסוגלת להפעיל, היא מצליחה להעביר את המים, ביעילות גבוהה במיוחד, מנקודה אחת אל השנייה.

משאבה טבולה מורכבת ממשאבה ומנוע אטום הרמטית, אשר מתמלא בדרך כלל בשמן, שנועד להגן עליו מפני חדירת מים, העלולים לגרום לקצר. שיטת הפעולה של משאבה זו מתבצעת באמצעות דחיפת המים, פעולה המסייעת במשיכת המים אל המשאבה. בנוסף, במשאבות אלו קיימים מסננים איכותיים, המסייעים גם בהפחתת הסיכויים להיווצרות סתימות.

משאבות טבולות

 

מהם היתרונות של משאבה טבולה?

השימוש במשאבה טבולה, הן כפתרון לניקוז יעיל בתוואי שטח מאתגר והן לצורך פתרון בעיות סתימות בצנרת, הפך לנפוץ ופופולארי במיוחד, בעיקר בשל היתרונות הבאים של משאבה זו, על פני סוגים שונים של משאבות מים אחרות:

 

פעולה עצמאית

בניגוד למשאבות אחרות, הנדרשות למילוי מים תמידי כדי לבצע את פעולת השאיבה, משאבה טבולה, מעצם היותה שקועה במים, יוצרת באופן עצמאי את מילוי המשאבה ופעולת ריקון אוויר.

 

פעולת שאיבה שקטה

יתרון נוסף הטמון בכך שמשאבה זו נמצאת מתחת לפני המים הוא, פעולת השאיבה השקטה הנוצרת בעקבות כך.

 

יעילות

משאבה טבולה עושה שימוש בלחץ יניקה, באופן המסייע לפעולת השאיבה להיות יעילה במיוחד ולנצל את האנרגיה של המשאבה בצורה מקסימלית.

משאבות טבולות

 

כך תבחרו משאבה טבולה

במידה ואתם מעוניינים לעשות שימוש במקומות נמוכים במיוחד ו/או סובלים מבעיות שונות בצנרת, כדאי להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי ומיומן, אשר יבחן את כדאיות השימוש במשאבה טבולה וימליץ לכם איזו משאבה הכי תתאים לצרכים שלכם וכמובן, גם יפעל להתקנתה בצורה מקצועית ואיכותית.

ככלל, בחירת משאבה טבולה שתתאים לצרכים שלכם, מתחילה בהגדרת הצרכים שלכם – האם אתם זקוקים למשאבה טבולה לביוב או לצרכים אחרים (בריכות שחייה, גינות וכדומה), כאשר לאחר מכן, יש לקחת בחשבון את עוצמת השאיבה שהמשאבה הטבולה יכולה לספק לנו – ככל ומדובר בשטח גדול יותר, הרי שתזדקקו למשאבה בעלת עוצמת שאיבה גדולה יותר.

משאבות טבולות

 

לאלו עוד פרמטרים כדאי לשים לב?

בדומה למוצרים אחרים, גם במקרה של משאבה טבולה חשוב ומומלץ לבחור במשאבה איכותית המיוצרת על ידי יצרן מוכר, אמין ובעל שם, באופן שיבטיח לכם ראש שקט בכל הקשור לפעילותה התקינה של המשאבה. כדי להרגיע את עצמנו באופן מוחלט, כדאי גם לבדוק את תנאי האחריות המסופקים עם המשאבה.

היות והשימוש במשאבה טבולה הוא נפוץ ופופולארי, ניתן גם לקבל המלצות מחברים ואנשים נוספים אשר התנסו עם הדגם אותו אתם מעוניינים לרכוש, כאשר את ההמלצות הללו ניתן למצוא גם באמצעות חיפוש ברחבי הרשת. מבחינת המחיר, אל תתפתו למחיר הזול ביותר שמציעים לכן, שכן מחיר זול מידי, יכול לעיתים להעיד גם על איכות המוצר.

משאבות טבולות

 

תיקון משאבה טבולה

משאבה טבולה אמנם נועדה לסייע לנו לפתור את מגוון הבעיות שהצגנו לעיל, אך לצערנו, גם היא יכולה להתקלקל, באופן המצריך הזמנת אינסטלטור מקצועי שיתקן אותה ובמקרים מסוימים אף ימליץ על החלפתה.

כך, כאשר אתם מבחינים בריחות חריגים העולים מהביוב או בכך שהביוב מתחיל לעלות על גדותיו, מומלץ יהיה לבדוק את תפקודה של המשאבה הטבולה והיות והיא שקועה במים, כדי לבדוק את מהות התקלה, השלב הראשון, והלא כל כך נעים, שהאינסטלטור יצטרך לעבור הוא, הוצאת המשאבה מהביוב.

 

מהן התקלות הנפוצות היכולות להתרחש במשאבה הטבולה?

במרבית המשאבות הטבולות קיימים מסננים איכותיים, אך הדבר אינו מונע לחלוטין את האפשרות של סתימה במשאבה, הנוצרת הן בשל אי החלפת המסננים בתדירות הנחוצה והן בשל הצטברות מאסיבית של לכלולים ופסולת מוצקה (בעיקר מגבונים). תקלה נפוצה נוספת יכולה להיות במצוף החיצוני, השולח את פקודת השאיבה למשאבה הטבולה.

בעיות במנוע או משאבה הגורמת לקצר, מעידים ככל הנראה על קיומן של בעיות פנימיות רציניות יותר, במנוע או במערכת החשמלית בכלל, בעיות המצריכות במרבית המקרים החלפה של המשאבה התקולה במשאבה טבולה חדשה.

משאבות טבולות

 

כיצד נשמור על תקינותה של המשאבה?

באמצעות מספר פעולות פשוטות למדי, ניתן לשמור ולהאריך את חיי המדף של המשאבה הטבולה וגם לחסוך כסף רב של עלויות תיקון מיותרות. כך לדוגמה, אחד הגורמים העיקריים לבעיית הסתימה הוא השלכת מגבונים ומוצרי היגיינה שונים אל הביוב. הימנעות מהשלכת לכלוכים אלו וכן שאריות אוכל אל הכיור, יסייעו בהחלט לצמצם את בעיית הסתימות.

מלבד משמעת עצמית, ניתן להיעזר גם בנפלאות הטכנולוגיה כדי לשמור על תפקודה התקין של המשאבה שלכם וזאת באמצעות אזעקה מיוחדת שיתקין עבורכם האינסטלטור, אזעקה המתריעה על כל חריגה בפעולת השאיבה במשאבה, כך שתוכלו לטפל בכל ליקוי ובעיה בזמן אמת ובהקדם האפשרי.

 

אינסטלטור מקצועי ומשאבות טבולות

כשאנחנו עוסקים בפתרונות אינסטלציה מתקדמים בכלל ובמשאבות טבולות בעיקר, אין מקום למשחקים ופשרות וחייבים להזמין את אנשי המקצוע הטובים ביותר, אשר מכירים היטב את מערכת הצנרת והכלים השונים המסייעים בפתירת תקלות ובשמירה על תפקודה התקין.

אינסטלטור מקצועי יוכל להעניק לכם שירותי ייעוץ מקצועיים, החל מבחינת הצורך במשאבה טבולה ועד בחירת והתקנת המשאבה עצמה, זאת מלבד שירותי ניקוי ותיקון של המשאבות, בצורה האידיאלית ביותר, כך שתוכלו לשמור על תפקודה התקין של המצלמה שלכם לאורך זמן ולחסוך עלויות טיפול ותיקון יקרות ומיותרות.

מערכת הביוב מהווה את אחת התשתיות הבסיסיות והחשובות ביותר בכל מבנה מגורים, כשהיא אחראית על פעולת ניקוז תקינה של עודפי המים. פעולת ניקוז זו מתאפשרת בעזרת כח המשיכה וכאשר מדובר בתוואי שטח בעייתי, הרי שנצטרך להשתמש בפתרונות מלאכותיים להזרמת עודפי המים אל הביוב – משאבה טבולה.
פעולת השאיבה היעילה והאיכותית של המשאבה הטבולה, הביא לכך שהשימוש בה הפך לנפוץ במיוחד בפעולת מערכת הביוב הנמצאת מתחת למפלס הקרקע, דוגמת מקומות כמו חניונים ומרתפים.
משאבה טבולה עלולה לסבול מסתימות ובעיות שונות וכדי לצמצם את הסיכויים להופעתם של ליקויים אלו, חשוב שנקפיד לשמור על שימוש תקין במערכת הביוב ובמיוחד להימנע מהשלכת פסולת (מגובנים ואביזרי היגיינה בעיקר) אל הביוב וכן להזמין מידי פעם אינסטלטור מקצועי לבדיקה תקופתית.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.