שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

ביוב

מחפשים מומחה ביוב? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

מערכת הביוב הביתית לא נמצאת בין נושאי ההתעניינות המועדפים על מרבית האנשים ויחד עם זאת, מדובר במערכת המהווה תשתית משמעותית בכל מבנה מגורים, כשהיא מאפשרת לנו לעשות את מגוון השימושים הביתיים שאנחנו עושים עם המים, בצורה מסודרת ומיטבית.

 

מהי מערכת הביוב?

מערכת הביוב מהווה את אחת התשתיות המשמעותיות ביותר בכל בית, כשהיא דואגת בעיקר לפעולת ניקוז תקינה של עודפי המים, לאחר מגוון השימושים הביתיים שאנחנו מבצעים בהם – שטיפת כלים, שימוש בשירותים, מקלחות ועוד.

מערכת זו היא מערכת תת קרקעית, המורכבת ממספר רב של צינורות, העוברים בקירות הבית ומתחת לרצפות ומורכבים יחדיו בשיפועים וזוויות מתוכננות מראש, כך שפעולת הניקוז הטבעית תתבצע בצורה המיטבית ביותר ותדאג להעברת עודפי המים אל מערכת הביוב העירונית.

ביוב

 

סוגי צינורות הביוב העיקריים

צנרת הביוב מורכבת כאמור ממספר רב של צינורות, המסתעפים ועוברים בין קירות הבית ומתחת לרצפות. בעבר, צנרת הביוב הורכבה בעיקר מצינורות העשויים מחומרים כמו קרמיקה, בטון וברזל, כאשר עם התקדמות התעשייה והטכנולוגיה המודרנית, ניתן למצוא כיום מגוון צינורות ביוב העשויים מחומרים הרבה יותר איכותיים וכמובן גם עמידים:

 

צינורות פלסטיק

אחד החומרים הנפוצים ביותר איתו אנחנו מבצעים שימושים שונים ומגוונים הוא חומר הפלסטיק המוכר לכולנו ונמצא גם בחלק ממערכת הצנרת שלנו. לצינורות ביוב העשויים מפלסטיק קיימים יתרונות רבים, כמו משטח חלק המצמצם את הסיכויים להיווצרות סתימות, עלות נמוכה, משקל קל ועמידות איתנה.

 

צינורות SP

צנרת SP (Super pipe) היא צנרת העשויה ממספר שכבות – אלומיניום ופלסטיק ונחשבת לצנרת פופולארית במיוחד, הן בשל האיכות שלה והן בשל העמידות הרבה שלה, הנוצרת בעיקר הודות לשילוב של הפלסטיק עם האלומיניום, המסייעים בהפחתת הסיכויים להיווצרות אבנית, קורוזיה וסתימות.

ביוב

 

הפרמטרים אליהם חשוב להתייחס כשמתקינים את צנרת הביוב

התקנה איכותית של צנרת הביוב, תחסוך מכם בעיות ותקלות שונות העלולות להתרחש בהמשך, תקלות שעלויות התיקון שלהם יכולות להגיע לאלפי ואף עשרות אלפי שקלים. לפיכך, כאשר מתקינים את צנרת הביוב חשוב לבחור באינסטלטור מקצועי ומיומן, בעל הידע והכלים המתקדמים להתקנה אופטימלית של מערכת הצנרת.

בנוסף, לפני בחירת מערכת הצנרת, חשוב להבין ולהגדיר את השימושים והצרכים הביתיים שלנו ובהתאם לכך לבחור את קוטר הצנרת המתאים. לאחר מכן, ניתן יהיה לבחור את סוג הצנרת המתאים לנו ביותר, כאשר בשלב זה חשוב לבחור בצנרת איכותית, של מותג ויצרן מוכרים ומחברה המספקת אחריות למספר שנים.

ביוב

 

אילו תקלות עלולות להתרחש במערכת הביוב?

בין אם מדובר בצנרת חדשה ובין אם בצנרת ישנה, תקלות ובעיות בצנרת הביוב תמיד עלולות להופיע ולשבש את שגרת החיים שלנו, זאת מלבד הריחות הבלתי נעימים ומי השופכים הצפים ועולים. תקלות אלו יכולות להתרחש הן בשל בלאי מוגבר של הצנרת (תקלה הנפוצה בעיקר במערכות צנרת ישנות) והן בשל שימושים ליקויים שבני הבית עושים בצנרת.

 

סתימות

אחת התקלות הנפוצות ביותר במערכת הביוב היא תופעת הסתימות, המונעות את מעבר המים התקין במערכת צנרת הביוב. הסתימות נוצרות כתוצאה מהצטברות של פסולת ולכלוכים שונים ובעיקר כאלה שאנחנו משליכים, כמו מגבונים, מוצרי היגיינה שונים, שאריות מזון ועוד.

 

פיצוץ בצנרת

צנרת הביוב יכולה להתפוצץ בשל מגוון מקרים וסיבות, דוגמת בלאי מוגבר של הצינורות (נפוץ בעיקר בצנרות ישנות העשויות מברזל, הנוטה לצבור חלודה ואבנית), הצטברות קורוזיה ואבנית שאינה מטופלת כראוי ועוד. ככל ונקדים לטפל בפיצוץ בצנרת, הרי שנוכל לפעול באופן נקודתי ולהימנע מהחלפת מקטעי צנרת שלימים.

 

חדירת שורשים

אחת מתקלות צנרת הביוב המאתגרות במיוחד, היא תופעת חדירת השורשים אל הצנרת וגרימת נזקים שונים, כמו סתימות ופיצוצים. תופעה זו נגרמת בשל סמיכותם של צמחים ועצים אל מערכת הביוב, המהווה עבורם מקור מים זמין ונוח. כאשר השורשים מזהים סדק קטן בצנרת, הרי שהם פועלים להרחבתו, עד לכניסה מלאה.

ביוב

 

איתור מקור הבעיה בצנרת

מיקומה של צנרת הביוב וכן ההסתעפויות הרבות של הצינורות, הופכים יחדיו את מלאכת האיתור המדויק של הבעיה בצנרת למשימה מאתגרת במיוחד. אם בעבר, כדי לאתר את מקור הבעיה הצנרת האינסטלטור היה צריך לשבור קירות ו/או להרוס מרצפות, לרוב בשיטת 'ניסוי וטעיה', הרי שכיום קיימות מספר שיטות מתקדמות לאיתור מקור הבעיה בצנרת:

 

מצלמה תרמית

מצלמה זו היא אחד הכלים הטכנולוגיים המתקדמים הקיימים בעולם האינסטלציה, כשהיא יעילה במיוחד לאיתור נזילות ופיצוצים בצנרת, באמצעות טכנולוגיית אינפרא – אדום, המסוגלת לזהות הפרשי טמפרטורות בצנרת ומכאן את מיקומה המדויק של הנזילה בצנרת.

 

מצלמת ביוב מתקדמת

טכנולוגיית הצילום עדיין נשארת איתנו ומספקת לנו מצלמה זעירה במיוחד, העושה שימוש בסיב אופטי כדי לצלם צילום היקפי במעמקי צנרת הביוב. צילום זה מאפשר לאינסטלטור לראות בדיוק מה מצבה של הצנרת והיכן בדיוק ממוקם הליקוי בו יש לטפל.

 

בלון לחץ

בלון לחץ, המוכר גם בשמו פקק ביוב, משמש כלי נוסף לאיתור יעיל של נזילות ופיצוצים בצנרת. השימוש בבלון לחץ מתחיל בהחדרת הבלון אל צנרת הביוב וניפוחו עד לאיטום מוחלט של הצנרת. לאחר מכן, מזרימים את המים ובודקים האם הבלון חוסם את מעבר המים (מצב תקין) או שהמים ממשיכים לזרום, מצב המעיד על נזילה בצנרת.

ביוב

 

תקלות בצנרת הביוב? יש פיתרון!

נזילה, סתימה, או כל בעיה אחרת בצנרת הביוב, יכולות להופיע בשלבים שונים, חלקם ניתנים לטיפול באמצעים ביתיים, כמו פומפה, קפיץ מיוחד או חומרים כימיים אותם ניתן לשפוך בזהירות אל פתח הניקוז וחלק מהבעיות, מצריכות פתרונות מתקדמים ומקצועיים של אינסטלטור מומחה.

מלבד איתור מדויק של מקור הבעיה והימנעות משבירה והרס מיותרים, אינסטלטור מקצועי יוכל לתת לו מענה גם לבעיה הנמצאת במעמקי הצנרת ולמנוע מהבעיה להחמיר ולגרום לנזקים בלתי הפיכים ולהוצאות תיקון גבוהות במיוחד, אשר פעמים רבות נגרמות בשל תיקונים ביתיים לא מקצועיים.

ביוב

 

ביובית

אחת הדוגמאות הבולטות לפתרונות מתקדמים ויעילים במיוחד להתמודדות עם בעיות ותקלות שונות בצנרת הביוב, היא הביובית, אשר בניגוד לשם החמוד שלה, מהווה כלי עוצמתי במיוחד להתמודדות עם בעיות שונות בצנרת ובעיקר, שאיבת מי ביוב והצפות שנגרמו מסתימות עקשניות במיוחד והזרמת מים בלחץ גבוה במיוחד, באופן המסייע בניקוי יסודי של הביוב.

למעשה, שימוש בביובית אינו חייב להתבצע רק במקרים של תקלות ובעיות בצנרת הביוב, כשניתן להיעזר בשירותיה הייחודיים של הביובית לטיפולים שוטפים ומניעתיים במערכת הצנרת הביוב, כך שהסיכויים להופעתן של תקלות ובעיות שונות יפחתו בצורה ניכרת.

 

טיפים לשמירה על מערכת צנרת הביוב

במרבית המקרים, בעיות השונות שמופיעות בצנרת אינן נגרמות לפתע פתאום, אלא מדובר בליקויים שלא טופלו כראוי ו/או בזמן. לפיכך, חשוב לדאוג לתחזוקה נאותה ושוטפת של צנרת הביוב, באמצעות צילום קווי הביוב והזמנת אינסטלטור לביקורים שוטפים, בעיקר לפני תקופת החורף, בה בעיות הצנרת הופכות להיות יותר שכיחות בשל עומס המים.

כמו כן, היות וחלק ניכר מבעיות הצנרת נגרמות בשל שימוש לקוי שבני הבית עושים בצנרת, הקפדה על אי השלכת פסולת, בעיקר מגבונים ומוצרי היגיינה שונים, ושפיכת שאריות מזון אל הכיור, יכולים להפחית בצורה מהותית את הסיכויים להיווצרותן של סתימות בצנרת הביוב.

בנוסף, ניתן להתקין מערכות סינון איכותיות בצנרת, כך שהן יפחיתו את תופעת הצטברות האבנית והקורוזיה. התקנת מסננים יכולה להתבצע גם בצורה פשוטה יותר ועל גבי פתחי הניקוז הביתיים – בכיורים או במקלחות, כך שימנעו מחדירה ראשונית של פסולת ולכלוכים שונים אל צנרת הביוב.

ביוב

 

כיצד נוכל למצוא אינסטלטור מקצועי?

כשמדובר בתקלות, קטנות וגדולות כאחד, במערכת צנרת הביוב שלנו, הרי שמדובר ללא ספק בבעיות המשפיעות על שגרת החיים של כל בני הבית, כך שחשוב להזמין אינסטלטור מקצועי בהקדם האפשרי. אך כיצד נאתר את האינסטלטור המומלץ ביותר?

כאשר מחפשים אחר אינסטלטור מקצועי, חשוב לוודא שמדובר בבעל מקצוע מוסמך, בעל מספר שנות ניסיון והכלים הטכנולוגיים המתקדמים להתמודדות עם בעיות צנרת הביוב השונות. בנוסף, ניתן לבקש המלצות של חברים, מכרים או אנשים שהתנסו עם שירותיו של האינסטלטור המיועד, כך שייתנו לנו חוות דעת אמיתית וכנה.

מערכת הביוב שלנו מורכבת ממספר רב של צינורות, המורכבים בזוויות ושיפועים מדויקים, כך שפעולת הניקוז תתבצע בצורה הטובה ביותר. בין סוגי הצינורות האיכותיים והעמידים ביותר הקיימים כיום, ניתן למצוא את צינורות הפלסטיק על סוגיהם השונים ואת צינורות ה – SP המורכבים מפלסטיק ואלומיניום.
בצנרת הביוב, חדשה או ישנה, עלולות להתרחש בעיות ותקלות שונות, כמו נזילות ופיצוצים בצנרת, סתימות, חדירת שורשים ועוד. כאשר בעיות אלו מופיעות בחלקים הגלויים של הצנרת ובשלבים הראשונים, ניתן יהיה לטפל בהן באופן ביתי, אך ברוב המקרים מומלץ יהיה להזמין אינסטלטור מקצועי ומנוסה.
טיפולים תקופתיים בצנרת הביוב שלנו, במיוחד לפני תקופת החורף, יוכלו לסייע להפחתת הסיכויים להופעתן של תקלות ובעיות שונות בצנרת הביוב. בנוסף, הימנעות מהשלכת פסולת ולכלוכים שונים אל פתחי הניקוז, תסייע אף היא להימנע בעיקר מסתימות בצנרת הביוב.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.