שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

מחפשים תיקון מסנני מים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

למסנני המים בבית שלנו תפקיד מפתח בבית שלנו. מסנני המים שומרים על איכות המים בבית וכן על מוצרי החשמל שלנו, כפי שיבואר להלן. לעיתים, מסנני המים מתקלקלים ואין ברירה אלא לבצע תיקון מסנני מים. מטרתו של מדריך זה, להקנות לכם את הכלים הדרושים לשם תיקון מסנני מים. 

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

שלבי המדריך

המדריך יתחיל בתיאור אודות המצבים בהם נדרש להaתקין מסנני מים בבית. לאחר מכן, נמשיך לסקירת מסנני המים השונים. משם נמשיך אל התקלות שעלולות לקרות למסנני מים ולבסוף נפרט על תיקון מסנני מים.

 

הצורך במסנני מים

כדי להבין מתי נצרך תיקון מסנני מים וכיצד מתבצע תיקון מסנני מים, חשוב להבין תחילה מתי נצרך בכלל להתקין בבית מסנן מים. הצורך במסנני מים מתעורר בשלושה מצבים עיקריים.

 

מים עכורים

במהלך בנייה, עבודות תשתית עירוניות וכדומה, קיים חשש כי חול ואבק רב יסתננו אל תוך מערכות המים העירוניות. במצב זה, ובמידה שאנו גרים בסמוך למקום העבודות, המים שיצאו מברזי הבית שלנו לא יהיו מסוננים דיים והם עלולים להיות עכורים במידה זו או אחרת.

הפתרון לבעיה זו היא, ניחשתם נכון, התקנת מסנני מים בדירה. מסנני המים מהסוג הרלוונטי, כפי שיבואר בהמשך, יבטיחו את ניקיון המים וימנעו את זרימת הלכלוכים במים אל מחוץ לברז.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

מים עם מינרלים

מקובל לחשוב כי הימצאות מינרליים במים הינה תופעה חיובית. המציאות, לא רחוקה ממחשבה זו. המינרלים כלל אינם מזיקים לגופנו וחלקם אף בונים ומחזקים אותו. עם זאת, כאשר המים רוויי המינרליים מצטברים באותו מקום למשך זמן מסוים, המינרליים יתגבשו יחדיו ותיווצר אבנית במים.

אבנית במים אינה מזיקה לבני אדם. אולם בשונה מבני אדם, מכשירי חשמל ניזוקים מאבנית. מכשיר חשמלי בו הצטברה אבנית רבה יפעל לאט יותר והוא אף עלול להתקלקל במצבים מסוימים בהם האבנית רבה במיוחד ושרויה בו לאורך זמן.

ברוב האזורים בארץ איכות המים גבוהה ומינון המינרליים במים סביר, אך ישנם אזורים, דוגמת השרון, בהם המינרליים במים רבים והתגבשות האבנית בהם מאסיבית יותר. באזורים אלו, מומלץ ביתר שאת להתקין מסנני מים לבית, שימנעו את התגבשות האבנית.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

שימוש מאסיבי במכשירי חשמל

במידה שאתם משתמשים במכשירי חשמל הצורכים מים באופן מאסיבי, תיאלצו להתקין מסנני מים לצנרת שלכם גם כאשר מינון המינרליים במים אינו חריג ואף אם הוא נמוך מהממוצע. מכיוון שכך, אם ברשותכם מטבח גדול שנעשה בו שימוש במדיחים מוסדיים, מכבסה וכדומה, מסנני מים הם הפתרון האולטימטיבי לתחזוקת המכונות החשמליות שלכם.

 

סוגי המסננים

כדי לדעת כיצד מתבצע תיקון מסנני מים, יש לדעת אילו סוגי מסננים קיימים בשוק. נציג את המסננים הקלאסיים ביותר שלאחר מכן נפרט אודות תיקון מסנני מים אלו.

 

מסנן מים מכני

המסנן הראשון בו נעסוק ולאחר מכן נפרט אודות אופן תיקון מסנן המים, הוא המסנן המכאני. מסנן המים המכאני מתחבר לצנרת המים הראשית של הדירה. שיטת הסינון פשוטה במיוחד. כל המים הזורמים בצנרת הביתה, עוברים דרכו. במסנן, מצויה רשת צפופה במיוחד. הרשת קולטת את כל הלכלוכים הזורמים במים ותוציא לכם מים מסוננים, איכותיים ונקיים.

 

מסנן משקעים

סוג נוסף של מסנני מים, הם מסנני משקעים. מסנן המשקעים לא בנוי עם רשת אלא עם סיבים צפופים. הסיבים עשויים מפוליפרופילן המושך אליו את כלל הלכלוכים הזורמים בצנרת. כך, המים יצאו נקיים, מסוננים ורעננים.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

מסנן אבני סיליפוס

סינון בעזרת סיליפוס לא מסנן את המים מלכלוכים, אלא מאבנית. גם גוף סינון זה מתחבר למערכת המים הראשית של הבית. המים יזרמו אל תוך גוף הסינון, שם ייתקלו בסיליפוס. סיליפוס הינו שם כולל למלחים שונים, הסופחים אליהם את המינרליים היוצרים את האבנית וממיסים אותם ומונעים מהאבנית להתגבש בתוך המדיח, מכונת הכביסה, המייבש, הקומקום או המיחם.

יש לדעת כי המסנן לא סופח לתוכו את מלוא המינרליים במים. זאת, מאחר שאיננו מעוניינים בכך והימצאותם של מינרלים במינונים נמוכים במים מועילה לנו.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

ריכוך מים

הסוג האחרון של המסננים בהם נעסוק הוא מסננים מרככי מים. המסננים מרככי המים מטפלים גם הם באבנית, אלא שבניגוד לסיליפוס הממיס את רוב המינרליים, מרכך המים ממיס את מלוא המינרליים ומונע מכל אבנית להיווצר במים.

 

תיקון תקלות

לאחר שהכרנו את סוגי המסננים, נוכל לצלול אל התקלות ואל תיקון מסנני המים מאותן התקלות. התקלה הראשית המצריכה תיקון מסנני מים, היא סתימת המסננים. לתקלה זו שני ביטויים אפשריים. הראשון, הוא זרם מים חלש. השני הוא זרימת מים עכורים. כמובן ששני הביטויים יכולים להופיע יחדיו ולחייב תיקון מסנני מים.

 

החלפת חלקים במסנן

הפתרון עבור רוב התקלות במסנני מים, הוא החלפת חלקים במסנן. במסנן המשקעים, הפוליפרופילן מאבד מיעילותו לאחר זמן וללא החלפת הסיבים, מסנן המים מסוג זה לא יבצע את העבודה. את בסיס המסנן, כמובן, לא יהיה צורך להחליף וניתן יהיה להסתפק בתיקון סיביו.

גם הסיליפוס דורש תחלופה גבוהה. החומר הממוסס את האבנית מתכלה עם הזמן וללא החלפת האבנים בתוך מסנן המים, תמצאו את עצמכם עם מסנן מים לא אפקטיבי שלא מונע את התגבשות האבנית במוצרי החשמל שלכם. הדבר נכון גם באשר למרככי המים.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

 

פתיחת הברז וניקוי החלל

כפי ששמתם לב, לא דנו במסנן המכני בפסקאות בנושא החלפת החלקים במסנן. זאת, מאחר שתיקון מסנני מים מכניים לא דורשות החלפת חומרים אלא בראש ובראשונה ניקוי יסודי.

הניקוי יתבצע באופן הבא. פתחו תחילה את הברז המצוי בתחתית המסנן. פתיחת הברז תוביל לזרימת כל הטינופת שהצטברה במסנן אל מחוצה לו. בשלב הבא, פרקו את המסנן מהצנרת והוציאו את רשת הסינון עצמה. שטפו את הרשת בצורה מיטבית וכן את גוף המסנן. הרכיבו מחדש והמסנן יחזור לסנן את המים מלכלוכים וחול.

תיקון מסנני מים – המדריך המלא

שאלות ותשובות

בחרו אינסטלטור שאתם סומכים עליו. אמון ואמינות הן התכונות החשובות ביותר בעולמם של בעלי המקצוע. אם אינכם מכירים אינסטלטור שכזה, חפשו באינטרנט ונסו לשמוע עליו ביקורות גם ממשפחה וחברים.
בחרו אינסטלטור שאתם סומכים עליו. אמון ואמינות הן התכונות החשובות ביותר בעולמם של בעלי המקצוע. אם אינכם מכירים אינסטלטור שכזה, חפשו באינטרנט ונסו לשמוע עליו ביקורות גם ממשפחה וחברים.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא