שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון ברזים

מחפשים תיקון ברזים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

לתיקון ברזים יש כמה וכמה סיבות שיכולות להיות פשוטות או מורכבות ולעיתים אף ללא קשר לסוג הברז אותו מתקנים. כאשר מדובר בתיקון פשוט ניתן לבצע אותו לבד בהדרכה של סרטונים ביוטיוב וכאשר התיקון מורכב יותר להיעזר באינסטלטור מומחה לתיקון ברזים. אז אם הברז מתיז מים לכל הכיוונים, או הזרם חלש, או הטפטוף משגע אתכם – אל דאגה כל הפתרונות כאן.

תיקון ברזים

 

הסיבות והפתרונות לתיקון ברזים

באופן כללי הסיבות לתיקון ברזים מתחילות בהתקנה לא נכונה שבסך הכל דורשת סגירה הרמטית של חיבורי הברז באמצעות מפתח שוודי וכך גם כשמדובר על סגירה שאינה תקנית. ישנם ברזים שיתקלקלו כתוצאה מבלאי של גומיות האטמים או מחוסר תחזוקה נגד קורוזיה ואבנית שעלולות להרוס את חלקיו הפנימיים.

כאשר ציר הברז אינו מחובר בצורה תקינה בחלקי הצוואר או הגוף שלו, עלולים לנזול מים וכנראה שצריך בסך הכל להחליף גומייה או פשוט לסגור את החיבורים היטב. אם הנזילה היא מראש הברז מומלץ להחליף את הראש ולא רק את הגומייה. בכל מקרה כדי להחליף ראש ברז או לפתוח את הידית שלו, יש לסגור את ברז הניל שמספק מים ולאחר החלפת החלקים לסגור אותו היטב.

יחד עם זאת, ישנן תקלות שיכולות להביא לנזילה בארון שמתחת לכיור ולגרום לעובש ואת זה אתם לא רוצים. נזילה מתחת לכיור היא בעיה נפוצה שיכולה להיגרם מחיבור לא תקין או מאביזרים בלויים. כשמדובר באביזרים מומלץ להחליף אותם, אם הבעיה בחיבורים יש לסגור אותם בעדינות ובמידה והנזילה נובעת מלמעלה צריך אף לבדוק שהברז עומד במקומו ומהודק היטב.

בנוסף, כאשר יש זרם חזק מדי של מים ורוצים למתן אותו, יש לסגור את ברז הניל מתחת לכיור, אך לא עד הסוף אחרת המים לא יזרמו. אם הזרם חלש סביר להניח שהגיע הזמן לנקות את האבנית שהצטברה בראש הברז והשיטה היעילה ביותר היא ניקוי בחומץ טבעי. אך אם כל הברזים מוציאים זרם חלש, חשוב להתייעץ עם אינסטלטור כי ייתכן שהבעיה היא סתימה בצנרת.

הסיבות והפתרונות לתיקון ברזים

 

תקלות נפוצות בברזים

בנוסף לסיבות שמנינו עלולות להיות תקלות אחרות כמו מים הניתזים מראש הברז לכל הכיוונים. תופעה כזו גם היא עלולה להיווצר מאבנית ולכן רצוי קודם כל לנקות את הראש שלו ולבדוק אם האטם לא נקרע. כאשר הברז סגור אך דולף, העצה שלנו היא לבדוק את המנגנון שלו ולהחליף אותו בהקדם. אפשרויות נוספות הן ידית ברז משוחררת שיש לחזק בבורג אלן, אי ספיקת מים בשל חסכם לא תקין או אבנית בווסת הספיקה.

כמו כן, נזילת מים בצינור השליפה של הברז תחייב אתכם להחליף אותו או את הצינור עצמו. הרבה פעמים נתקלים בבעיה אופיינית של ברז משוחרר הנע בחופשיות, כאן הפתרון הוא לחזק אותו בצורה פשוטה למקום.

תקלות נפוצות בברזים

 

לתקן או להחליף ברז ניל?

כאשר יש נזילה בברז ניל המספק את המים לברז בכיור, זה אומר שהוא חלוד מבפנים ולא ניתן לתיקון. האופציה היחידה היא להחליף אותו בברז ניל חדש. כדי לעשות זאת יש קודם כל לסגור את השיבר הראשי. לאחר מכן יש לפרק את הצינור הגמיש המחובר אליו ולפרק את הברז הבעייתי.

לאחר שבודקים שאין שאריות של פשתן או טפלון בהברגה המחוברת לקיר, יש להבריג את הברז החדש, לחבר אליו את הרוזטה , ללפף טפלון חדש ולהבריג במקום בצורה מדויקת. לאחר מכן יש לחבר את הצינור הגמיש חזרה עם הגומייה שלו ולבסוף לפתוח את הברז ולבדוק שהוא תקין.

הצמדה של הרוזטה לקיר וקילוף כיסוי המגן ישלימו את העבודה בצורה אסתטית שלאחריה תוכלו לפתוח את הברז הראשי. במידה והפעולה מורכבת תמיד ניתן לרכוש ברז ניל ולהזמין את האינסטלטור להתקנתו.

לתקן או להחליף ברז ניל

 

עלויות של תיקון ברזים

כאשר מדובר על נזילה בברז כתוצאה מגומייה סדוקה התיקון יכול להגיע מקסימום ל-350 ₪. לפיכך, עדיף להשקיע בברז חדש שהתקנתו היא כ-300 ₪, בין אם מדובר על ברז בכיור ובין אם על ברז ניל. בכל מקרה אין להתעלם מברז נוזל מאחר וחשבון המים שלכם יטפח. במידה ויש נזילה ולא מצליחים לתקן לבד, יש לסגור את הברז הראשי ולהזמין אינסטלטור זמין ואמין לפתרון הבעיה.

את הברז החדש יש לרכוש עם אחריות או לקבל אחריות מאינסטלטור אם הוא מספק את הברז ואף לוודא שיש אחריות על ההתקנה. האחריות על הברז היא 5 שנים.

עלויות של תיקון ברזים

 

בחירת אינסטלטור לתיקון ברזים

במקרים בהם אתם מתקשים לתקן את הברז או זקוקים להתקנה מומלץ לבחור אינסטלטור מקצועי ומנוסה שיעשה את זה בשבילכם. לאינסטלטור יש מומחיות בכל הנוגע לנזילות ולמקור שלהן והוא ידע בדיוק מה הבעיה וכיצד לטפל בה. חשוב לבחור באינסטלטור לאחר השוואת מחירים וקבלת המלצות.

כיום ישנם אינדקסים בהם מופיעות חוות דעת על בעלי מקצוע המדורגים על ידי הגולשים, כך שהיכולת לברור אינסטלטור מוצלח היא קלה. למרות זאת צריך להיזהר מחאפרים כי כדי להיות אינסטלטור לא צריך תעודות או רישיון לעסוק בתחום.

בחירת אינסטלטור לתיקון ברזים

 

כיצד תשמרו על הברזים שלכם?

מעבר לבית חדש או שיפוץ נושאים בעלויות רבות ביניהם ברזים לחדר האמבטיה, השירותים והמטבח. מאחר והברזים צריכים להחזיק לזמן ארוך יש לתחזק אותם ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בברזים ישנים. כלומר, לדאוג לניקיון שלהם מבחינת קורוזיה ואבנית. את ראשי הברזים יש לנקות כל 3 חודשים באמצעות מטלית ספוגה בחומץ או חומרים אחרים מסירי אבנית ואת חלקי הפלסטיק יש לנקות במים וסבון.

חומרים חזקים מדי יזיקו לברזים ואביזרי ניקוי מסיביים מדי ישרטו אותם. בנוסף, מריחה של מעט סיליקון במקום בו מקובע גוף הברז בכיור או השיש תסייע לאטימות מוחלטת ותמנע נזילות.

כיצד תשמרו על הברזים שלכם

שאלות ותשובות

יש לסגור את ברז הניל שנמצא מתחת לכיור או בארון המטבח ולחכות עד לבואו של האינסטלטור.
הדבר אפשרי אך יש לבדוק אם צריך לשנות את קו המים ולחצוב בקיר לפני שמתכננים להזיז אותו מטעמי אסתטיקה או עקב שיפוץ.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא