שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון אסלות

מחפשים שרברב לתיקון אסלות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

ברגע שבו יש תקלה באסלה, בין אם מדובר בבית שלכם ובין אם במקום העבודה או בכל חדר שירותים אחר, חשוב מאוד לתקן את התקלה הזאת בהקדם האפשרי. תקלות באסלה יכולות לפגוע באופן חסר תקדים באיכות החיים במרחב מסוים, ואפילו להפוך את הבית למרחב שאי אפשר לשהות בו. כעת, נכיר את התקלות השכיחות באסלות ונבין כיצד מתקנים אותן, ובעיקר מי אמור לבצע את העבודה הזאת.

תיקון אסלות

 

תקלה באסלה יכולה להוביל לשיבוש מוחלט של שגרת החיים

לא תמיד קל להבין עד כמה אסלות שלמות ותקינות הן חלק חשוב בחיי היום יום שלנו. ההבנה הזאת בדרך כלל מחלחלת רק כשאנחנו לא נהנים ממנה, במצבים בהם יש תקלה כלשהי באסלה ואנחנו מבינים עד כמה שגרת החיים שלנו נפגעת כתוצאה מכך.

אסלות תקינות, שלמות ועמידות הן מה שמאפשר לנו לחיות חיים היגייניים וסניטריים בעולם המודרני, וכל תקלה בהן יכולה להיות פגיעה משמעותיות בהיגיינה שלנו, עד כדי צורך לצאת מהבית עד שהתקלה תתוקן. לכן, כדאי מאוד להכיר את התקלות השכיחות באסלות ולהבין כיצד לתקן אותן.

תיקון אסלות

 

סתימות הן תקלות יחסית פשוטות, אך אסור להקל בהן ראש

התקלה השכיחה ביותר באסלה היא סתימה. מרבית הסתימות באסלות מתרחשות בעקבות שימוש לא נכון של אנשים באסלה, בדגש על הדחת המים. חשוב להבין שאסלות, גם המודרניות והחזקות ביותר מתוכן, לא אמורות להדיח שום דבר שהוא לא מים, שפכים ונייר טואלט. במקרים רבים, ניסיון להוריד מגבונים, תחבושות או לנקז לכלוך מדלי דרך האסלה, הוא זה שגורם לסתימה שאותה יש לפתוח בצורה נקודתית.

ישנם גם מצבים אחרים, של סתימות שמצטברות לאורך זמן בעקבות הצטברות של חומרים שומניים או של אבנית בנקודת החיבור של האסלה לתשתית הצנרת. אלה הם מצבים נדירים יותר, שהתיקון שלהן הוא גם מורכב יותר. בכל מקרה, את פתיחת הסתימה ניתן לבצע במספר אופנים בהתאם לסוג ומיקום הסתימה – באמצעות לחץ אוויר (פומפה היא אמצעי מוכר בהקשר זה), באמצעות אמצעי פיזי כמו וו, או באמצעות חומרים לפתיחת סתימות.

בכל מצב של סתימה יש להעריך בצורה מדויקת את הגורם והמיקום של הסתימה, ובהתאם לכך לבחור את שיטת פתיחת הסתימה המתאימה ביותר.

תיקון אסלות

 

שברים וסדקים באסלה מחייבים לרוב את החלפתה

אסלות, שעשויות מגוף קרמיקה גדול, עבה וחזק, לא נשברות או נסדקות לעתים קרובות. גם אסלות ישנות יחסית בדרך כלל שומרות על מבנה פיזי שלם ורק נשחקות ומאבדות מצבען וצורתן. עם זאת, שברים וסדקים באסלה יכולים להיגרם כתוצאה משימוש לא זהיר, מכות פיזיות, פגיעות מחפצים כבדים וקשים ועוד. שחיקה טבעית של אסלות תורמת לכך, וגם אסלות ה-P הישנות שמורכבות משני חלקים, של אסלה ושל ניאגרה המותקנת עליה.

מבנה זה של אסלות, בשילוב היותן ישנות יחסית במרבית המקרים, פגיע יותר לסדקים ולשברים. ברוב המוחלט של המקרים, שבר באסלה יחייב את החלפתה (לפחות את החלק השבור עצמו), ובסדקים גם כן ברוב המקרים זו תהיה הבחירה – אם לא רוצים להחליף לגמרי, ניתן לנסות למלא את הסדקים בסיליקון או חומרים דומים.

תיקון אסלות

 

תקלות נוספות שכדאי להכיר

עוד תקלות שכיחות באסלה הן תקלות הקשורות בהצטברות אבנית (שמתורגמת בדרך כלל לסתימה אך מדובר בתקלה אחרת באופייה), או תקלות בחיבור של האסלה לנקודת הצנרת. אסלות מחוברת לרוב בהדבקה, אך ניתן לחברן גם באמצעות ביטון או באמצעות הברגה. במצב בו אמצעי החיבור נשחק, בדרך כלל בעקבות עומס פיזי רב שמופעל על האסלה לאורך זמן, האסלה יכולה לזוז במקום ולהפוך את חווית השימוש בה ללא נוחה באופן קיצוני.

בדרך כלל, חיזוק אמצעי ההדבקה או החלפה שלו באמצעי מתאים יותר לרצפה ולתשתיות בבית – הם הפתרון הנכון למצב זה. תקלות הקשורות להצטברות אבנית מתוקנות במקרים רבים על ידי החלפת האסלה.

תיקון אסלות

 

אסלות תלויות עם ניאגרה סמויה מהוות אתגר לא קטן

בשנים האחרונות, אסלות תלויות הפכו לאלמנט עיצובי פופולרי ביותר בחדרי שירותים בארץ ובעולם. הקונספט הוא פשוט וחכם – החלק היחיד שגלוי מהאסלה הוא מושב האסלה עצמו שתלוי מהקיר, כאשר לתוך הקיר עצמו מכניסים את מיכל ההדחה (הניאגרה) כולו, ורק כפתורי ההדחה עצמם גלויים כלפי חוץ. כך חוסכים מקום ומשפרים את העיצוב והנוחות של חדר השירותים – אך כמובן שיש באפשרות הזו גם חסרונות.

החיסרון המרכזי הוא בכך שמיכל ההדחה הוא בהגדרה מוסתר ומותקן בתוך תשתיות המבנה, וכך גם כל תקלה בו הופכת למצב מסובך הרבה יותר. במצב זה, הניאגרה הסמויה היא אתגר שאיתו צריך להתמודד באמצעות אינסטלטור מומחה שיודע כיצד לעבוד עם תשתיות מהסוג הזה. פוטנציאל הנזק בתקלות כאלה, וחוסר היכולת שלנו להתמודד עם תקלות שנמצאות בתוך הקיר שלנו בכוחות עצמנו, מחייב פנייה לאינסטלטור ברמה הגבוהה ביותר.

תיקון אסלות

 

גם בתיקון של תקלות פשוטות – אסור להשאיר מקום לטעויות

אם יש לכם סתימה באסלה, יש לכם פומפה זמינה, אתם יודעים להשתמש בה ואתם יודעים גם מתי להפסיק לעבוד בכוחות עצמכם ולקרוא לאינסטלטור, אפשר אולי לנסות לפתור תקלה פשוטה כמו זו בעצמכם. בכל מצב אחר, אסור לכם להשאיר מקום לטעויות, ולמעשה גם בסתימות הפשוטות ביותר כדאי שיבדוק את האסלה שרברב מומחה שידע להגיד האם מדובר בתקלה משמעותית יותר.

חשוב לזכור שפגיעה באסלות שלכם דורשת תיקון יסודי שלא רק יפתור את התקלה הנקודתית, אלא גם יבטיח שימוש איכותי בבית השימוש לאורך זמן רב לאחר התיקון. כל מה שנשאר לכם לעשות, אם כן, הוא למצוא את חברת האינסטלציה האמינה אליה תוכלו לפנות במצבים של תקלות באסלה, ושתספק לכם מענה מקצועי ויסודי של תיקון אסלות.

תיקון אסלות

שאלות ותשובות

סדקים באסלה לרוב יחייבו את החלפתה, אם כי במצבים פשוטים אפשר גם לנסות למלא את הסדקים באמצעות חומר מתאים.
אינסטלטור מקצועי ידע לתקן את חיבור האסלה לרצפה ולתשתית הצנרת, באמצעות הדבקה, הברגה או ביטון.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא