שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

התקנת ברזים

מחפשים מתקין ברזים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

התקנת ברזים יכולה להיעשות באופן עצמאי עם קצת חוש טכני וכלים מתאימים כאשר מתקינים סוגי ברזים פשוטים. למשל, בארץ נהוג להתקין ברזי סוללה בחיבור לקיר באופן פשוט וקל או ברזי פרח בחיבור לשיש, שזהו סיפור מורכב יותר. גם את הברז המספק מים לברזים בכיור יש להתקין בצורה יסודית ולשמור על תחזוקתו לאורך שנים. כאן תמצאו מידע על סוגי הברזים והתקנתם.

התקנת ברזים

 

התקנת ברז סוללה

ברז סוללה נהוג בדרך כלל להתקין בחדר האמבטיה כתחליף לברז הישן ובצורה פשוטה וקלה. לפני שמתחילים חשוב לסגור את הברז הראשי בבית ולפרוס סמרטוטים או מגבות מתחת לכיור. אם מדובר על החלפת הברז, יש לפרק את הברז הישן באמצעות מפתח שוודי ולשלוף את הרוזטה (כיסוי הצנרת). אם אתם מתקשים לשחרר את האומים, תוכלו רסס עליהם קצת שמן. יש לנקות היטב את החלק המוברג לקיר ולפתוח את הברז הראשי.

כך המים המלוכלכים יצאו לתוך דלי ורק אז התחילו בהתקנה. שוב סגרו את הברז הראשי והתקינו את הברז במקום תוך הידוק האומים בצורה מדויקת וישרה. חשוב לבדוק לפני ההתקנה שהצינורות המתחברים לברז תקינים ולא סדוקים או חלודים. במידה והם ישנים יש להחליפם באמצעות אינסטלטור.

התקנת ברז סוללה

 

התקנת ברז פרח

ברז פרח נהוג להתקין על השיש של הכיור במטבח כאשר עושים שיפוץ ורוצים לשדרג את מראה המטבח ולהתחדש או במידה ומדובר בברז חלוד או נוזל שיש להחליפו. בשונה מהתקנת ברז סוללה, כאן התהליך מורכב יותר מאחר ויש לחבר את הצינורות שלו לברז ניל שמתחת לכיור. במקרה כזה אל תנסו להתקין את הברז לבד והסתייעו בשירותיו של האינסטלטור שגם יכול לספק לכם ברזים כאלו בדגמים שונים ומעוצבים.

התקנת ברז פרח

 

התקנת ברז ניל

ברז ניל כאמור הוא הברז הראשי מתחת לכיור שחייב להיות פתוח על מנת שיגיעו מים לברז אותו התקנתם מעל הכיור. לעיתים הברז כבר ישן וחלוד ומחייב החלפה. ההתקנה שלו תתבצע גם כשרוצים לשפץ ולהעביר את הכיור למקום אחר או לשנות את קו המים. מדובר על עבודה מורכבת מאחר והצינורות שלו גמישים ויש לדייק בהרכבה. גם כאן רצוי להיעזר בשירותיו של אינסטלטור כדי שההתקנה תהיה אופטימלית.

התקנת ברז ניל

 

התקנת ברזים מסוגים אחרים

ישנם סוגי ברזים שונים שאותם מתקינים לצורך עיצוב ונוחות. מדובר על ברזים עם צינורות נשלפים, ברזי טאץ' חכמים, ברזים אלקטרוניים, ברזים עם ידית, מוטות רחצה, אינטרפוץ למקלחת, ברזים בוררי מצבים, ברזים תת כיוריים וכד'. העיקרון של התקנת הברזים דומה בסך הכל. אם אתם מסתבכים עם התקנת הברז או שההתקנה נראית לכם מסובכת מדי, רצוי להזמין אינסטלטור מקצועי שיתקין אותם וכך תבזבזו פחות זמן ומאמץ בהתקנה שלהם.

חשוב לדייק מבחינת ההתקנה ולפיכך איש מקצוע מנוסה יספק לכם שירות זה. למרות זאת, לעיתים תצטרכו רק להחליף חלקים מהברז ולא את כולו. למשל, החלפת פיה (ראש ברז) או מנגנון בהחלט ניתן לבצע לבד.

התקנת ברזים מסוגים אחרים

 

התקנת ברז מים בחצר

התקנת ברז מים בחצר עבור השקיית הגינה הוא אינו פעולה מורכבת אם מצליחים להתחבר לקו מים תת קרקעי שכבר קיים. יחד עם זאת, התקנת קו מים הוא תהליך מורכב שיש להיעזר בו באיש מקצוע. במידה וקיים קו מים, יש לסגור את השיבר הראשי, לחפור בור ולחבר את הצנרת של הברז לצנרת אספקת המים.

יש להתאים את הברז בצורה מדויקת ולסגור את החיבורים באופן הרמטי. התקנת מערכת השקיה ממוחשבת המחוברת לברז תסייע לכם גם לחסוך לא מעט בחשבון המים מאחר וניתן לתכנן את תדירות ההשקיה וכמות המים הדרושה לצמחים.

התקנת ברז מים בחצר

 

עלות התקנת ברז

הזמנת אינסטלטור להתקנת ברז כרוכה בהוצאה מינימלית של כ-300 ₪ ללא רכישת הברז עצמו. כאשר מתקינים ברז על הקיר כמו ברז סוללה תשלמו יותר מהתקנת ברז המותקן בכיור. האינסטלטור צריך לקדוח בקיר חור ולחבר את הברז לנקודת המים. התקנת ברז על השיש אומנם מורכבת יותר, אך מראש קודחים חור כשמזמינים את השיש במידה ורוצים להתקין עליו את הברז. ברוב המקרים אין צורך לקדוח ואז ההתקנה אינה מורכבת.

כל שיצטרך האינסטלטור הוא לקבע את הברז החדש עם מברג ומפתח שוודי. בנוסף, התקנת ברז חדש כוללת אחריות על הברז ל-5 שנים ובמקרים רבים גם אחריות לשנה על ההתקנה עצמה. על מנת לקבל הצעת מחיר מומלץ לשלוח לאינסטלטור תמונה של הברז והכיור, כדי שהוא יוכל לתת הצעת מחיר ולהצטייד בברז הדרוש לכם. מומלץ לרכוש ברז ניקל הנחשב לברז עמיד לאורך זמן ולתחזק אותו כראוי כדי שהאחריות תהיה בתוקף.

עלות התקנת ברז

 

הקפדה על הוראות יצרן ותחזוקה

על מנת למנוע תקלות ולשמור על הברז לאורך זמן מומלץ להקפיד על הוראות היצרן הן בהתקנת הברז והן בתחזוקתו. זאת אומרת שיש לנקות אותו, להסיר את האבנית המצטברת או לרכוש מסנן אבנית מיוחד, להשתמש בחומרי ניקוי ידידותיים ולא חזקים מדי, להשתמש במטלית רכה ולא לשפשף את הברז בצורה אגרסיבית שתשרוט אותו וכד'.

את הפיה של הברז מומלץ לנקות כל 3 חודשים במטלית רכה ספוגה בחומץ טבעי 5% או על פי הצורך. בנוסף, הטיפ שלנו הוא לאטום במעט סיליקון את הפתח בכיור אליו חיברתם את הברז על מנת למנוע נזילות בנקודת חיבור זו.

לסיכום, מומלץ לפנות לאינסטלטור אמין ומנוסה לצורך התקנת ברזים ולא להסתכן בהתקנה לא נכונה או עקומה. ניתן למצוא ביקורות וחוות דעת על אינסטלטורים באתרי האינדקס המקצועיים, בפורומים ובאתרי האינטרנט שלהם, להשוות מחירים ולבדוק את ההמלצות. חשוב להתחבר לאינסטלטור זמין כדי שיהיה ניתן לתקשר איתו במקרה של תקלות וכד'.

הקפדה על הוראות יצרן ותחזוקה

שאלות ותשובות

לכיור המקלחת מומלץ להתקין ברז סוללה ולמקלחת מומלץ ברז אינרפוץ עם יציאות. ניתן לבחור 3 יציאות למים חמים, קרים ולצינור המזלף, או 4 יציאות שאחת מהן מחוברת לברז התחתון שמתאים יותר למשפחות.
אם מדובר בבניין גבוה וישן רוב הסיכוי שמדובר בסתימה בצנרת המחלישה את זרימת המים. מומלץ להזמין אינסטלטור שיבדוק את הלחץ. ייתכן ותצטרכו להתקין משאבת לחץ או לבצע מעקף צנרת.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא