שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

התקנת אסלות

מחפשים מתקין אסלות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אם בעבר התקנה של אסלה חדשה הייתה תהליך יחסית פשוט עם אפשרויות מעטות מאוד, הרי שכיום כמו בכל תחום אחר גם כאן יש לא מעט אפשרויות. התקנת אסלות היא תהליך מקצועי שצריך לבצע היטב, ועוד לפניו צריך לבחור את האסלה הנכונה ביותר להתקנה בבית או בבית העסק שלכם. מהן האפשרויות הקיימות בתחום, ואיך מתקינים אסלה בצורה נכונה? ריכזנו את כל מה שחשוב לדעת בתחום.

התקנת אסלות

 

הגיע הזמן להתחדש באסלה חדשה

לא כל יום קונים אסלה. בדרך כלל, אנחנו צריכים להתקין אסלה חדשה בבית או בבית העסק כחלק מתהליך הבנייה עצמו, כחלק משיפוץ רחב הכולל החלפה של תשתיות ואינסטלציה, או לאחר תקלה משמעותית באסלה המחייבת החלפה ולא תיקון.

אם הגעתם לשלב שבו אתם צריכים להתקין אסלה חדשה, חשוב שתדעו כיצד התהליך הזה מתבצע מקצה לקצה, ונסקור את התחום בהרחבה בהמשך. עוד לפני כן, צריך לשאול את עצמכם – איזו אסלה בדיוק תרצו להתקין?

אסלת P, אסלה תלויה או אסלת מונובלוק – במה כדאי לבחור

 

לפני שמתקינים אסלה, צריך לבחור בסוג האסלה החדשה

כמו שאתם מבינים, ישנם כמה וכמה סוגי אסלות בהם ניתן לבחור כאשר צריך לבצע התקנת אסלות. אסלות ה-P הן האסלות הקלאסיות והמוכרות ביותר, עם אסלה ומיכל הדחה (ניאגרה) נפרדים המותקנים זה על זה. אסלות מונובלוק הן אסלות היצוקות במלואן מגוף חרס אחד, והן עמידות יותר ואסתטיות יותר מאסלות ה-P.

אסלות תלויות עם ניאגרה סמויה מציעות הזדמנות אסתטית משמעותית למי שבוחר להתקין אותן, כשרק מושב האסלה גלוי כלפי חוץ ומיכל ההדחה כולו מותקן בתוך הקיר. בנוסף, ישנן אפשרויות כמו אסלות חכמות עם שליטה מרחוק, הדחה אוטומטית ובמקרים מיוחדים של ממש אפילו חימום. אז מה הכי נכון עבורכם? הדבר תלוי מאוד במה שאתם צריכים כמובן.

לפני שמתקינים אסלה, צריך לבחור בסוג האסלה החדשה

 

אסלת P, אסלה תלויה או אסלת מונובלוק – במה כדאי לבחור?

בשביל לבחור אסלה בצורה נכונה כשאתם רוצים להתקין אסלה חדשה, אתם צריכים לבחון מספר פרמטרים ולהבין בדיוק מה האפשרות הנכונה ביותר עבורכם בהתאם לכל הפרמטרים האלה. ננסה לעבור על כמה מהם בקצרה ולהבין היכן כל אפשרות עומדת ביחס אליהם:

  • כסף: עלות האסלה וההתקנה שלה היא מטבע הדברים פרמטר חשוב ומרכזי, ועבור רבים אפילו החשוב ביותר כשמתייחסים לאלמנט יום יומי כמו אסלות. בהקשר זה אין ספק שיש לאסלות ה-P יתרון, משום שהן האסלות הזולות ביותר בשוק הן ברמת החומרים עצמם והן ברמת ההתקנה. אסלות מונובלוק הן יקרות מעט יותר (אם כי כיום ההפרש יכול להיות מאות שקלים בודדים ולא יותר), ואילו אסלות תלויות ובעיקר ההתקנה שלהן מגיעות בעלות גבוהה באופן משמעותי לעומתן.

 

  • נוחות: בהתחשב בזמן הלא מבוטל שרבים מאתנו מבלים בשימוש בבית השימוש שלהם, חשוב מאוד לחשוב גם על נוחות השימוש הזה. כאן יש יתרון משמעותי לשתי האפשרויות המתקדמות יותר. אסלות P הן אסלות שכמעט מפורסמות בכך שהן לא מאוד נוחות, עם הצינור האנכי שנתקע במושב האסלה ועם מיכל הניאגרה עצמו שפוגש שוב ושוב בגב או בעורף של היושב על גבי האסלה. אסלות מונובלוק תהיינה בדרך כלל רחבות ונוחות הרבה יותר, עם מיכל הדחה אחורי ונמוך יותר שלא מפריע לישיבה. אסלות תלויות, שהופכות את גב האסלה למעשה לקיר החדר, הן הנוחות ביותר בתחום כיום. אם רוצים לשדרג עוד יותר את נוחות השימוש בבית השימוש, אפשר להשקיע באפשרויות ייחודיות של אסלות חכמות.

 

  • אסתטיקה: בפרמטר הזה ישנה אפשרות אחת שנמצאת כמה וכמה רמות מעל כל אפשרות אחרת, שהיא כמובן האסלות התלויות. הסתרת הניאגרה בתוך הקיר הופכת את המרחב כולו לאסתטי יותר, ומאפשרת לנו להשתמש ביותר מרחב עם אסלה שתופסת הרבה פחות מקום. עם זאת, צריך להגיד שגם באסלות מונובלוק רבות מושקעת לא מעט מחשבה בעיצוב ובאסתטיקה, ובהחלט יתכן שתמצאו עיצובים לשביעות רצונכם גם בקטגוריה זו של אסלות.

 

  • עמידות: אסלות הן ככל דבר די עמיד, אך אסלות המונובלוק נחשבות לעמידות ביותר לעומת אסלות ה-P. אסלות תלויות גם הן נחשבות עמידות, אך החיסרון שלהן הוא שתיקון שלהן דורש עבודת תשתית משמעותית שיכולה לקחת יותר זמן, מאמץ וכסף.

אסלת P, אסלה תלויה או אסלת מונובלוק – במה כדאי לבחור

 

התקנת אסלות היא לא עניין של מה בכך – מה חשוב לדעת על התהליך?

התקנת אסלות היא תהליך רב שלבי, שמתחיל כמובן בפירוק האסלה הקיימת ובהכנת התשתית לחיבור של אסלה. ברגע שבו מגיעים לפתח ניקוז שמחכה להתקנת אסלה, עם פתח כניסת מים המיועד למיכל ההדחה, מתחילים בתהליך ההתקנה עצמו.

השלב הבא הוא מיקום האסלה בהתאם לתנאי החדר, וחיבור וקיבוע האסלה לתשתית הניקוז באמצעות הדבקה, הברגה או ביטון. לאחר מכן מרכיבים את הניאגרה (באסלת P ובאסלה תלויה), ומחברים את הניאגרה לצינור אספקת המים של המבנה. אחרי שהאסלה ומיכל ההדחה מותקנים שניהם, יש להתקין את מושב האסלה, לייבש את החיבורים השונים של האסלה ולנקות היטב – וכך התהליך מתבצע מקצה לקצה.

זה אולי נשמע פשוט, אך האמת היא שמדובר בתהליך מורכב למדי שכל צעד לא נכון בו יכול להוביל לתוצאות עגומות למדי – ולכן חשוב מאוד לפנות לאינסטלטור ברמה הגבוהה ביותר עבור ביצועו.

התקנת אסלות היא לא עניין של מה בכך – מה חשוב לדעת על התהליך

 

אינסטלטור מקצועי הוא תנאי הכרחי להתקנה נכונה של אסלה

אם אתם צריכים להתקין אסלות חדשות בבית או בבית העסק, עשו לעצמכם ולכל מי שישתמש באסלות האלה טובה, ותפנו לחברת אינסטלציה ברמה גבוהה. רק אינסטלטורים מיומנים ומקצועיים יוכלו להבטיח שתהליך ההתקנה כולו יתבצע היטב, ולא יוביל לתקלות חוזרות ונשנות באסלות שלכם תוך זמן קצר. כל מי שסובל מתקלות כאלה ידע להגיד לכם עד כמה מדובר בהשקעה חשוב באיכות החיים שלכם.

אינסטלטור מקצועי הוא תנאי הכרחי להתקנה נכונה של אסלה

שאלות ותשובות

מאוד לא כדאי לנסות להתקין אסלה בכוחות עצמכם. התקנת האסלה דורשת הבנה מעמיקה של מערכת הצנרת והאסלות עצמן, וטעויות בהתקנה יכולות להוביל לפגיעה קשה באיכות החיים שלכם.
בהתאם לכמה אתם רוצים להשקיע, בעיצוב המרחב, נוחות השימוש ועמידות האסלה לאורך זמן – בחרו את האסלה הנכונה ביותר עבורכם.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא