שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

החלפת מסנני מים – המדריך המלא

מחפשים שירותי אינסטלציה החלפת מסנני מים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מסנני מים שומרים על בריאותנו, על בריאות משפחתנו וכן על אורך חייהם של מוצרי החשמל שלנו. כדי לשמור על האפקטיביות של מסנני המים ועל איכות המים שלנו, יש לדאוג להחלפת מסנני המים באופן תקופתי.בזמן החלפת מסנני המים, חשוב שתדעו מהו אופן ההחלפה, מה צריך להחליף ובאיזו תדירות. לשם כך, הכנו עבורכם את המדריך המלא בדבר החלפת מסנני מים.

החלפת מסנני מים – המדריך המלא

 

המדריך יפתח בתרחישים בהם התקנת מסנני מים הינה כדאית ומומלצת, שכן לא בכל מצב מתעורר צורך בהתקנת מסנני מים ולאחר מכן בהחלפת מסנני המים. משם, נמשיך לפירוט אודות סוגי המסננים השונים ונתאים בין התרחישים לבין סוג מסנן המים הרלוונטי. לבסוף, נפרט אודות אופן החלפת מסנני מים אלו.

 

הצורך בהתקנה

הצורך בהתקנת מסנני מים ולאחר מכן בהחלפת מסנני מים, מתעורר בשלושה מצבים עיקריים. הראשון שבהם, הוא כאשר המים העירוניים עכורים. המצב השני הוא מים רוויים במינרליים. התרחיש השלישי הוא שימוש מאסיבי במכשירים חשמליים הנפגעים מהאבנית. לכל אחד מהמצבים השפעה על ההתקנה ועל החלפת מסנני המים.

 

מים עכורים

במהלך בנייה, עבודות תשתית עירוניות וכדומה, וכן כאשר תשתיות המים העירוניות ישנות, קיים חשש כי חול ואבק רב יסתננו אל תוך מערכות המים העירוניות. במצב זה, ובמידה שאתם גרים בסמוך למקום העבודות, המים שיצאו מברזי הבית שלנו עלולים להיות עכורים במידה זו או אחרת.

הפתרון לבעיה זו היא, ניחשתם נכון, התקנת מסנני מים בדירה. התקנת מסנני המים מהסוג הרלוונטי, כפי שיבואר בהמשך, יבטיחו את ניקיון המים וימנעו את זרימת הלכלוכים במים אל מחוץ לברז. עם זאת, הזנחת המסננים תוביל לשחיקתם והמים ישובו להיות עכורים. החלפת מסנני מים למים עכורים, תשמור על איכות המים לאורך זמן.

מים עכורים

 

מים רוויים במינרליים

עבור רובנו, מים רוויים במינרליים נשמעים כדבר טוב. המציאות, לא רחוקה משם. המינרלים כלל אינם מזיקים לגופנו וחלקם אף בונים ומחזקים אותו. עם זאת, חימום המים המינרליים יגרום להתגבשות המינרליים לכדי אבנית. האבנית אינה משפיעה על האדם, אך פוגעת במכשירי חשמל.

ברוב האזורים בארץ איכות המים גבוהה ומינון המינרליים במים סביר. אולם ישנם אזורים, דוגמת השרון, בהם המינרליים במים רבים והתגבשות האבנית בהם מאסיבית יותר. באזורים אלו, מומלץ ביתר שאת להתקין מסנני מים לבית, שימנעו את התגבשות האבנית. כמובן שגם כאן, ללא החלפת מסנני המים האבנית תשוב להופיע לאחר זמן מועט.

מים רוויים במינרליים

 

שימוש מאסיבי במכשירי חשמל

במידה שאתם משתמשים במכשירי חשמל הצורכים מים באופן מאסיבי, תיאלצו להתקין מסנני מים לצנרת שלכם גם כאשר מינון המינרליים במים אינו חריג ואף אם הוא נמוך מהממוצע. מכיוון שכך, אם ברשותכם מטבח גדול שנעשה בו שימוש במדיחים מוסדיים, מכבסה וכדומה, מסנני מים הם הפתרון האולטימטיבי לתחזוקת המכונות החשמליות שלכם.

אלו היו, אם כן, שלושת התרחישים העיקריים בהם רצוי ומומלץ להתקין מסנני מים בבית. כעת, נלמד אודות סוגי המסננים השונים, יתרונותיהם וחסרונותיהם. לאחר מכן, נקשר בין המניעים להתקנת מסנן לבין המסנן הספציפי המומלץ.

 

מסנן מים מכני

המסנן הראשון בו נעסוק הוא מסנן מים מכאני. מסנן המים המכאני מתחבר לצנרת המים הראשית של הדירה. המסנן, כשמו כן הוא – מכאני. שיטת פעולתו פשוטה במיוחד. כל המים המוזרמים הביתה, עוברים דרכו. במסנן, מצויה רשת צפופה במיוחד. הרשת קולטת את כל הלכלוכים הזורמים במים ותוציא לכם מים מסוננים, איכותיים ונקיים.

המסנן עצמו בנוי כך שבחלקו העליון מצויה המסננת ובתחתית המסנן מצוי ברז. הלכלוך הנחסם ברשתות המסנן נופל לתחתית גוף המסנן ומצטבר שם. אחת לחודשיים עד שלושה חודשים, פתחו את הברז התחתון לסילוק כלל הלכלוכים שנצטברו במסנן.מסנן מכני זה מתאים לסינון מים עכורים. מסנן המים המכני לא יתאים למניעת היווצרות והתגבשות אבנית.

מסנן מים מכני

 

מסנן משקעים

סוג נוסף של מסנני מים, הם מסנני משקעים. מסנן המשקעים לא בנוי עם רשת אלא עם סיבים צפופים. הסיבים עשויים מפוליפרופילן המושך אליו את כלל הלכלוכים הזורמים בצנרת. כך, המים יצאו נקיים, מסוננים ורעננים.מסנן המשקעים יעיל אף הוא למים עכורים ולא לאבנית. זאת, מאחר שהמינרליים במים אינם נלכדים בסבך הפוליפרופילנים וזורמים החוצה מן הברז. שם, בהיקוותם בתוך מוצרי החשמל, הם יתגבשו לכדי אבנית.

 

מסנן אבני סיליפוס

סינון בעזרת סיליפוס לא מסנן את המים מלכלוכים, אלא מאבנית. גם גוף סינון זה מתחבר למערכת המים הראשית של הבית. המים יזרמו אל תוך גוף הסינון, שם ייתקלו בסיליפוס. סיליפוס הינו שם כולל למלחים שונים, הסופחים אליהם וממיסים את המינרליים היוצרים את האבנית ומונעים מהאבנית להתגבש בתוך המדיח, מכונת הכביסה, המייבש, הקומקום או המיחם. למעשה, מלח לימון וחומץ המשמשים את כולנו להסרת אבנית הינם מעין מלחי סיליפוס.

יש לדעת כי המסנן לא סופח לתוכו את מלוא המינרליים במים. זאת, מאחר שאיננו מעוניינים בכך והימצאותם של מינרלים במינונים נמוכים במים מועילה לנו. כמו כן, יכולת ספיחת המינרליים אינה מוחלטת ואחוזים מסוימים מהמינרליים יזרמו החוצה חרף הימצאות מלחי הסיליפוס.

אופיו זה של המסנן, הופך אותו למתאים במיוחד להתקנת ולהחלפת מסנני מים במקומות בהם המים בעלי ריכוז גבוה של מינרליים. המלחים לא יספחו לכלוכים ולכן אינם יעילים במצבים של מים עכורים.

מסנן אבני סיליפוס

 

ריכוך מים

הסוג האחרון של המסננים בהם נעסוק הוא מסננים מרככי מים. המסננים מרככי המים מטפלים גם הם באבנית, אלא שבניגוד לסיליפוס הממיס את רוב המינרליים, מרכך המים ממיס את מלוא המינרליים ומונע מכל אבנית להיווצר במים. זהו יתרונו הגדול של מרכך המים.

יתרון זה הופך את מכשירי ריכוך המים לרלוונטיים במיוחד עבור מכבסות, מטבחים מוסדיים ושאר מקומות העושים שימוש במים ובמוצרי חשמל. מרככי המים ישמרו על מכשירי החשמל הגדולים שלנו לאורך זמן מפני הצטברות אבנית, שתאט את פעילותם ולאחר מכן אף עלולה להשבית אותם כליל.

ריכוך מים

שאלות ותשובות

ההחלפה מבוצעת בפשטות רבה. משכך, תוכלו לעשות זאת בעצמכם. השלב הראשון בהחלפת מסנני מים, סגרו את השיבר, הברז הראשי. לאחר מכן, פתחו את הברזים למניעת היווצרות וואקום. נתקו את המסנן הקיים, זרקו את הפילטר הישן לפח או את שאריות המלחים. הכניסו את חלקי החילוף החדשים, חברו חזרה את הפילטר ופתחו את השיבר, ותהנו ממים מסוננים ונקיים.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא