שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

החלפת אסלות

מחפשים החלפת אסלות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

לא כל יום צריך להחליף אסלה. אסלות מעוצבות ומתוכננות בשביל להיות עמידות לאורך שנים רבות, ואנחנו משתמשים בהן לאורך זמן בלי שנחשוב על הצורך להחליף אותן. עם זאת, בהחלט קיימים מצבים בהם נדרש להחליף את האסלה בבית או בבית העסק, ובמצבים אלה חשוב לדעת גם מה האפשרויות שלנו וגם כיצד לבצע את התהליך בצורה הנכונה ביותר. נסביר בצורה מעט יותר מפורטת.

החלפת אסלות

 

מתי נהיה צריכים להחליף את האסלה בבית או בבית העסק?

ישנם כמה וכמה מצבים בהם נהיה צריכים לחשוב על החלפת האסלה בבית או בבית העסק שלנו. המצב הראשון, והמורכב ביותר, הוא כמובן מצב בו יש תקלה משמעותית באסלה שלא ניתן לתקן ושאכן חייבים להחליף את האסלה על מנת להתמודד איתה. מצב זה יהיה בדרך כלל שברים של ממש באסלה, הצטברות משמעותית של אבנית, או סדקים רבים המתפתחים בה כתוצאה משחיקה ממושכת.

במצבים אלה תיקון של האסלה לא יהיה יעיל או אפשרי, והדבר הנכון ביותר הוא להחליף את האסלה לחלוטין. מלבד זאת, ישנם גם מצבים בהם נרצה להחליף את האסלה כחלק מתהליך של שיפוץ בבית ושל שדרוג התשתיות בו. שיפוץ מהווה הזדמנות פז לשדרוג חדרי השירותים בבית, ואם אתם עומדים בפני תהליך כזה כדאי שתדעו גם דבר או שניים על החלפת אסלות.

מתי נהיה צריכים להחליף את האסלה בבית או בבית העסק?

 

עם ההתפתחויות החדשות בתחום האסלות, החלפה היא רעיון לא רע בכלל

ברוב הבתים הישנים במדינת ישראל, בדגש על בתים שנבנו ועוצבו לפני יותר מ-20 שנים, האסלות המותקנות תהיינה בדרך כלל אסלות P המורכבות מאסלה וממיכל הדחה כשני גופים נפרדים המחוברים זה לזה באמצעות צינור. אסלות אלה הן במקרים רבים פחות נוחות ופחות עמידות, ולמעשה היתרון המשמעותי היחיד שלהן כיום הוא המחיר שלהן ושל התקנתן.

החלפת אסלות הופכת לרעיון אטרקטיבי הרבה יותר כשמבינים אילו אפשרויות מתקדמות וחדישות קיימות כיום בתחום האסלות – אפשרויות שמעניקות לנו לא רק עמידות לאורך זמן, אלא גם אסתטיקה ונוחות שימוש שקשה מאוד להתחרות בהן. כעת, חשוב להבין אילו אפשרויות קיימות בתחום זה, כדי להבין כיצד להחליף אסלה בצורה הנכונה ביותר.

עם ההתפתחויות החדשות בתחום האסלות, החלפה היא רעיון לא רע בכלל

 

לאיזה סוג של אסלה כדאי לנו להחליף?

אם אתם עומדים בפני שיפוץ או שנשברה לכם האסלה בבית ואתם צריכים להחליף, כדאי לנצל את ההזדמנות ולהכיר את האפשרויות המתקדמות והאטרקטיביות יותר של אסלות בשוק כיום. השאלה המרכזית שאתם צריכים לשאול את עצמכם עכשיו היא כמה אתם רוצים להשקיע בכך – גם בשלב הבחירה וההתקנה עצמו וגם לאורך זמן בתחזוקה, ניקיון ותיקונים.

בהנחה שאתם רוצים להשתדרג מאסלות ה-P הישנות, האפשרות הזולה יותר שעדיין נחשבת איכותית מאוד כיום היא אסלות מונובלוק. אסלות אלה מגיעות כמקשה אחת של אסלה ושל מיכל הדחה, הן מעט גדולות יותר והן נחשבות למאוד עמידות. יש להן יתרון משמעותי של נוחות, אך במרבית המקרים הן תהיינה מתאימות לחדרי שירותים גדולים יותר או לשירותים המשולבים בחדרי רחצה.

אפשרות יוקרתית יותר, שהיתרון המשמעותי שלה הוא גם בנוחות הגבוהה שלה וגם באסתטיקה הייחודית שלה, היא אסלות תלויות. אסלות אלה מותקנות לתוך הקיר, כשמיכל ההדחה מותקן בתוך הקיר עצמו ורק לחצני ההדחה בולטים החוצה ממנו.

אלה אסלות יקרות יותר, שגם ההתקנה שלהן היא יקרה יותר משום שהיא דורשת עבודת תשתית משמעותית, אך הן נחשבות לסטנדרט הגבוה ביותר של אסתטיקה ושל נוחות בשוק כיום. בנוסף, קיימות גם אפשרויות של אסלות חכמות עם שליטה על הדחה, הרמה והורדה של המושב ואפילו חימום המושב – אם רוצים באמת להתפרע.

לאיזה סוג של אסלה כדאי לנו להחליף?

 

החלפת אסלה היא תהליך רב שלבי שצריך לבצע נכון

לאחר שבחרתם אסלה בצורה הנכונה והמתאימה ביותר לצרכים שלכם, הגיע הזמן להתחיל לעסוק בהחלפה עצמה. השלב הראשון בתהליך החלפת האסלה הוא כמובן הפירוק של האסלה הקיימות – שתהיה מחוברת לרצפה בדרך כלל בהדבקה, אך יתכן שגם בהברגה או אפילו בביטון. בהתאם לשיטת החיבור, צריך לבצע את פירוק האסלה בזהירות ובאמצעות הכלים המקצועיים המתאימים ביותר.

לאחר מכן יש למקום את האסלה החדשה ולקבע אותה לפתח הניקוז. השלב הבא הוא קיבוע האסלה באמצעות הדבקה, הברגה ו/או ביטון. לאחר שהאסלה ממוקמת ומותקנת, מחברים את מיכל ההדחה, ואם הוא כבר מחובר לאסלה (באסלות מונובלוק) פשוט לעבור הלאה ולחבר אותו לצינור המים המרכזי. לבסוף יש להתקין את מושב האסלה, לנקות את סביבה העבודה ולייבש את האסלה – וניתן להתחיל להשתמש בה.

החלפת אסלה היא תהליך רב שלבי שצריך לבצע נכון

 

בכדי להבטיח את הביצוע הנכון של החלפת האסלה, צריך אינסטלטור מומחה

למרות שהצלחנו לסכם את רוב תהליך החלפת האסלות בפסקה אחת קצרה יחסית, לא מדובר בתהליך קצר ובוודאי שלא בתהליך פשוט. בכדי לבצע החלפת אסלה בצורה נכונה יש צורך לשים דגש על כל שלב וכל צעד בתהליך, להשתמש בכלים הנכונים ביותר ולא להשאיר מקום לטעויות.

חשוב לזכור שכל חיבור לא נכון וכל שלב שלא מתבצע בצורה נכונה – החל מחיבור רופף של צינור ועד קיבוע לא יציב מספיק של האסלה עצמה – יכול להוביל לתקלות משמעותיות מאוד בבית השימוש לאורך שנים. התקנה לא נכונה יכולה להוביל לנזילות, לשברים, לסתימות ולסדקים.

הדרך היחידה להבטיח שהתהליך יתבצע בצורה נכונה מקצה לקצה, בלי טעויות שיכולות להיות עגומות מאוד בדיעבד, היא לקרוא לאינסטלטור מומחה ברמה הגבוהה ביותר. ברגע שתפנו לחברת אינסטלציה אמינה, שתדע לשלוח איש מקצוע מיומן שיודע כיצד להחליף אסלות ולא להשאיר מקום לטעויות – תבטיחו את איכות השימוש בבית השימוש שלכם לאורך זמן.

אם תשאלו אנשים שסובלים מהתקנה לא טובה של אסלות, שגורמת לתקלות חוזרות ונשנות לאורך זמן, הם בוודאי ידעו להגיד לכם עד כמה זה חשוב.

בכדי להבטיח את הביצוע הנכון של החלפת האסלה, צריך אינסטלטור מומחה

שאלות ותשובות

שיפוץ הבית הוא הזדמנות מצוינת להחליף את כל האסלות בו, באסלות חדשות וחדישות יותר שיספקו נוחות, עמידות ואסתטיקה.
אסלה תלויה היא מאוד אסתטית ונוחה ובהחלט כדאי להשקיע בה אם רוצים, אך חשוב לזכור שהיא גם יקרה יותר ותיקון התקלות בה הוא מורכב ויקר יותר.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא