שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

הגברת לחץ מים

מחפשים שירותי אינסטלציה הגברת לחץ מים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אם אתם מכירים את הסיטואציה בה אתם פותחים את המים בברז או אפילו במקלחת, ופוגשים בזרם מים חלש ומאכזב, אתם בוודאי מבינים עד כמה הגברת לחץ מים יכולה להיות שירות חשוב. לחץ המים הביתי מהווה חלק בלתי נפרד מאיכות החיים שלנו, והגברתו היא נדרשת כאשר לחץ המים ירוד ואיכות החיים שלנו נפגעת. אבל איך בדיוק אפשר להגביר לחץ מים, ומה היתרונות והחסרונות של כל אפשרות בתחום? ננסה להבין ביחד במאמר זה.

הגברת לחץ מים

 

לחץ מים תקין מאפשר חיים תקינים

אם אי פעם ניסיתם לחיות בבית שבו לחץ המים ירוד ולא מספיק, בוודאי הבנתם עד כמה מדובר בחוויה מתסכלת. לפתע, כל שטיפת ידיים הופכת לאירוע ממושך הרבה יותר משהוא צריך להיות, ומקלחות הופכות להיות מספקות ונעימות הרבה פחות, שלא נאמר קרות הרבה יותר.

לחץ מים ירוד פשוט פוגע באיכות החיים בבית, ובמצבים בהם מתפתח מצב כזה בבית שלכם אתם צריכים לפנות לפתרון מקצועי של הגברת לחץ מים. כעת, חשוב להבין איך פתרונות כאלה בכלל יכולים לעבוד.

לחץ מים תקין מאפשר חיים תקינים

 

הגברת לחץ מים – איך זה בכלל עובד?

לחץ המים בבית שלכם מושפע ממספר גורמים, כשתקלה בכל אחד מהם יכולה להוביל לירידה בלחץ המים. ראשית, ישנה מערכת המים המרכזית המנותבת לבית שלכם מהבניין או מקו המים העירוני. ירידה בלחץ המים במערכות אלה, בשל תקלה או בבניינים רבי קומות בשל מערכת לא חזקה מספיק, תשפיע על מספר דירות ובתים באזור.

בנוסף, ישנו ברז המים המחבר בין המערכת הכללית לביתית (השיבר), ישנם הצינורות המנתבים את מערכת הצנרת הביתית ליציאות השונות, ובסוף ישנם גם ברזים, מקלחות ויציאות מים אחרות. קוטר הצינורות ושלמותם משפיעים על לחץ המים במידה הרבה ביותר, ותקלה בהם גם דורשת את העבודה המקיפה והמשמעותית ביותר.

הגברת לחץ מים, אם כן, צריכה להתחשב בגורם לירידת לחץ המים, ולמצוא פתרון עבור כל גורם כזה, שיגביר את לחץ המים וישיב את המצב לקדמותו.

הגברת לחץ מים – איך זה בכלל עובד?

 

קודם כל, חשוב לבדוק תקלות בסיסיות

התקלות הבסיסיות ביותר המובילות לירידה בלחץ המים הן שיבר סגור ואבנית בברזים. חשוב מאוד לנסות לבדוק את התקלות הבסיסיות האלה בכדי להגביר את לחץ המים, לפני שמבצעים כל תהליך אחר שיכול להיות יקר ומורכב. אם, למשל, התבצעה עבודת תשתית באזורכם שבה סגרו את ברזי המים הביתיים באזור, ולאחר מכן פתחו את השיבר רק באופן חלקי – הדבר יכול לגרום לירידה משמעותית בלחץ המים לעומת המצב לפני כן.

בנוסף, אם ירידת לחץ המים מתרחשת רק בברז אחד, צריך לחשוב על הצטברות של אבנית בברז זה, ולנסות לנקות את הפילטר באמצעות חומץ או חומר להסרת אבנית.

קודם כל, חשוב לבדוק תקלות בסיסיות

 

הגברת לחץ מים באמצעות צינור מעקף – אפשרות סבירה לטווח קצר

אחד הגורמים המובילים לירידה בלחץ המים הוא חלודה בצנרת, המובילה בתורה לסדקים המתפתחים בגוף הצנרת, ולנזילה (שלעתים תהיה מיניאטורית וכמעט בלתי ניתנת לאיתור) שתורגש בירידה בלחץ המים. במצבים אלה, החלפת הצינור יכולה להיות פעולה מורכבת מאוד, ולדרוש עבודת תשתית בסדר גודל שלא תוכלו להרשות לעצמכם מבחינה פרקטית או כלכלית.

פתרון מסוים למצבים כאלה יכול להיות התקנה של צינור מעקף – צינור שמחבר את כניסה המים המרכזית לנקודה מרוחקת יותר בצנרת הביתית, כך שהחלק שבו התפתחה חלודה ונוצרו סדקים למעשה נעקף. זהו פתרון בעייתי מאוד, שלא מתחשב במצב הצנרת ועלול בטווח הארוך להוביל ללחץ מוגבר על צנרת ישנה ולמצב של פיצוץ בצינור.

עם זאת, כאשר מדובר בפתרון לטווח קצר, או לאזור נקודתי בצנרת שבו התפתחה חלודה כששאר הצנרת במצב טוב – ניתן לבחון אפשרות כזאת.

הגברת לחץ מים באמצעות צינור מעקף – אפשרות סבירה לטווח קצר

 

התקנת משאבה – אפשרות לא פשוטה, אך לעתים הכרחית

משאבת מים חשמלית מגבירה באופן מלאכותי את לחץ המים הביתי, כשהיא מכניסה אליה מים מהמערכת המרכזית ומנתבת אותם לתוך הצנרת הביתית בעוצמה מדודה שנקבעה מראש ושתואמת ללחץ המים הרצוי בבית. החיסרון בפתרון הזה הוא שמדובר באפשרות לא זולה, מעט מורכבת להתקנה, שגם עושה לא מעט רעש במקרים רבים ולא מתאימה לתשתיות ישנות במיוחד.

עם זאת, במצבים בהם לחץ המים באזור כולו או בבניין רב קומות הוא חלש יחסית, מדובר בפתרון האידאלי על מנת להבטיח לחץ מים תקין בברזים לאורך זמן. התקנת משאבת המים יכולה להתבצע רק על ידי אינסטלטור מיומן, והמשאבה עצמה צריכה להיות משאבה חדישה ועמידה לאורך שנים של שימוש. אם מקפידים על כל זה, נהנים מלחץ מים איכותי, יציב וחף מתקלות לאורך זמן רב.

התקנת משאבה – אפשרות לא פשוטה, אך לעתים הכרחית

 

במצבי קיצון, צריך להחליף את צנרת הבית

אם לחץ המים בבית ירוד, כתוצאה מצנרת פגומה או מבעיות תשתית אחרת, לעתים אין לנו ברירה אלא להחליף את כל הצנרת בבית. זהו כמובן מצב שנרצה להימנע ממנו או לכל הפחות לדחות ככל שנוכל, משום שפירוש הדבר הוא שיפוץ מקיף והרמה של תשתיות שונות בבית בכדי שניתן יהיה להחליף את הצנרת.

בכל מקרה, אם אתם עומדים בפני תהליך של שיפוץ, אנחנו ממליצים על החלפה של הצנרת וחידוש שלה כך שתבטיחו לחץ מים תקין לאורך זמן. אם הגעתם למצב שבו לחץ המים ירוד וכל הניסיונות האחרים לפתור את המצב הזה עלו בתוהו, יתכן שהגיע הזמן לשפץ את הבית כולו כחלק מהתהליך בו תצטרכו גם כך להחליף את הצנרת בבית.

צנרת חדשה, במיוחד כזאת שעומדת בסטנדרטים המתקדמים ביותר של אינסטלציה וצנרת כיום, מבטיחה לחץ מים תקין בברזים לאורך זמן, ומאריכה באופן משמעותי את הזמן שבין תקלה לתקלה. מדובר בהשקעה לא קטנה, אך גם בכזו שמוכיחה את עצמה כמשתלמת מאוד לאורך זמן.

במצבי קיצון, צריך להחליף את צנרת הבית

שאלות ותשובות

הגברת לחץ מים יכולה להתבצע באמצעות משאבה, באמצעות צינור מעקף או באמצעות החלפה כללית של צנרת הבית.
העלות של הגברת לחץ מים תלויה באופן ביצוע הגברה זו. התקנה של משאבה תעלה כמה אלפי שקלים, והתקנה של צינור מעקף תעלה סכום דומה. החלפה של צנרת הבית כולה יכולה להגיע גם לעשרות אלפים.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא