שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

ברזים

מחפשים מומחה ברזים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

ברזים הם אביזרים חיוניים בהם משתמשים בכל בית, משרד, חצר או מבנה ציבורי מאחר והם מווסתים את זרימת המים להם אנו זקוקים ביום יום. הברזים מווסתים למים חמים או קרים בעוצמות שונות של זרימה המונעים על ידי לחץ. לברזים יש שימוש בכלים סניטריים כגון כיורים, שירותים, אמבטיות, מקלחות, עבור השקיה, כיבוי שריפות ועוד.

אם בעבר היו שואבים מים מבארות טבעיים, היום הברזים מהווים את המקור העיקרי להובלת המים ישר לבתים ולשימוש על פי הצרכים. כדי שהברזים יהיו שימושיים הם צריכים להיות מותקנים כראוי ולהזרים מים. כאן תמצאו את כל המידע לגבי התקנת ברזים, סוגי ברזים ופתרונות לתיקון ולתפקוד אופטימלי.

 

סוגי ברזים

לפני שמחליטים להתקין ברזים בבית יש לבחור את הברז על פי המטרה והשימוש שלו. כלומר, האם מדובר על ברז לכיור באמבטיה, למטבח, למקלחת או לחצר. למשל, ברזים למטבח ניתן להשיג בעיצובים שונים ולהתקין אותם בכיורים, דרך הקיר או על השיש. הברזים יכולים להיות עומדים או נשלפים על פי הצורך. אם מחברים את הברז לשיש רצוי לבחור בברז פרח. במקרים אחרים ניתן לבחור בברז אלקטרוני ללא מגע, בברז טאץ' חכם או בברז נשלף. עבור חדר האמבטיה ניתן להתקין סוגים שונים כמו ברז פרח, ברז ידית מילוי או ברז סוללה. ישנם גם ברזים המזרימים רק מים קרים ומצויים בדרך כלל בחצר או בחדר השירותים.

ברזים אחרים הם מוטות רחצה, מוטות פינוק וראשי טוש היוצאים מהקיר או התקרה בעיצובים שונים. בבתים רבים מתקינים אינטרפוץ במקלחת המחבר בין הצנרת לידית הברז שיכול להיות עם 2 כניסות ו-2 יציאות ואף לשדרג בברז בורר מצבים. ההבדל בין האינטרפוץ לברז בורר מצבים הוא שהאינטרפוץ שולט על הטמפרטורה ועוצמת הזרם והבורר ניתן להזזה ימינה או שמאלה. בנוסף, כיום קיימים ברזים תת כיוריים במטבח המספקים מים טהורים קרים או חמים ואפילו סודה.

ברזים

 

התקנת ברזים

התקנת הברז נעשית בהתאם לסוג שלו. אם ניקח לדוגמה ברז פרח שאותו רוצים להתקין במטבח, צריך לבדוק שהמנגנון שלו מותאם לתשתית של המטבח. מעבר לכך הבחירה תיעשה בהתאם לפרקטיות של הניקוי שלו, התחזוקה וכמובן העיצוב.

על מנת להתקין את הברז יש לפנות את ארון המטבח שמתחת לכיור ולפרוס על התחתית שלו מגבות. יש לזהות באמצעות בדיקה של הזרמת המים בכיור איזה ברז אספקה אחראי על המים הקרים ואיזה על המים החמים. בעת ההתקנה יש לסגור את ברזי האספקה ולבדוק שאין נזילת מים מעל הכיור. לאחר מכן יש לנתק את הצינורות מברזי האספקה ובאמצעות פנס למצוא את התחתית והאום כדי שתוכלו לקבע את הברז עם מפתח שוודי. יש לעבוד בזהירות על מנת לא לפגוע במשטח אליו תחברו את הברז. במידה והצינורות אינם ארוכים מספיק, יש לרכוש הארכה לפני ההתקנה ובנוסף לוודא מהו צינור המים החמים ומהו צינור המים הקרים.

לבסוף, מכניסים את הברז בעדינות ומכוונים אותו למרכז הכיור ורק לאחר מכן מחברים אותו מלמטה. ההברגה צריכה להיות חזקה על מנת שהברז יהיה מקובע היטב. לאחר מכן מחברים את הצינורות חזרה לברז האספקה בהתאם למים חמים וקרים ומקבעים את גומיות האיטום. בודקים שאין נזילה בברז האספקה ומהברז אותו התקנתם. במידה ויש נזילה מברז האספקה או אם נתקלים בקשיים אחרים, מומלץ לפנות לאינסטלטור מקצועי לשם התקנת הברזים בבית. כך תדעו שמתבצעת עבודה מקצועית והתקנה אופטימלית.

ברזים

 

תחזוקה וניקוי הברזים

הברזים היפים שהתקנתם צריכים להיות מתוחזקים על מנת שיחזיקו לאורך שנים. זאת אומרת שיש להקפיד ולנקות אותם וכמובן להיפטר מהאבנית המצטברת עליהם וגורמת לסתימות. את האבנית מומלץ לנקות בחומץ טבעי 5% ובמטלית רכה. השפשוף בצמר פלדה או סקוטש ברייט עלולים לגרום לשריטות וחומרים המכילים כוהל, אקונומיקה או חומצות עלולים לפגוע בברזי ניקל ולהותיר עליהם כתמים.

כמו כן, חשוב לנקות את הפילטר של הברז כל 3 חודשים על מנת שלא ייווצרו סתימות של אבנית. פותחים את חלקו העליון של הברז ושוטפים את הפילטר או משרים אותו בחומץ על פי הצורך. במידה והברזים נהרסים מבלאי או הצטברות אבנית, אין מספיק לחץ בזרימה של המים או שהם דולפים. למרות זאת, ניתן לתקן אותם, אך גם מומלץ להתחדש בברזים חדשים כשלא ניתן לתקן אותם או שההוצאה על התיקון גדולה יותר מהחלפתם.

ברזים

 

תיקון ברזים

כאשר מדובר על תיקון ברזים הכוונה לתיקונים קלים כמו ברז דולף או חיזוק ידית פתיחת המים, ויסות מים חמים וקרים וכד'. ברז טוב אמור להחזיק כ-5 שנים ויותר ולכן לא צריך להחליף אותו לעיתים קרובות. פקטור נוסף הוא האיכות של הברז. אם רוכשים ברז ברמה גבוהה מספק בעל מוניטין ובאחריות, רוב הסיכויים שלא תצטרכו לתקן אותו. ולהיפך, אם רכשתם ברז פשוט שמתקלקל, ישתלם לכם להחליף ולהתקין חדש ולא לנסות ולתקן אותו.

בכל מקרה התקלות הנפוצות בברזים הן, נזילה באזור הידית של הברז, נזילה מהפיה שלו, לחץ מים נמוך, פיה המתיזה מים לכל עבר, ידית משוחררת, אספקת מים לא סדירה, נזילה בין הצינור למזלף, ברז שאינו מקובע ומסתובב בחופשיות או נזילה מתחת לכיור. במקרה האחרון צריך לוודא האם הנזילה היא מהחיבורים של הצנרת מתחת לכיור או מהאביזרים או מעל הכיור. ייתכן ומדובר רק על החלפת אטמים או חיזוק החיבורים. ישנם תיקונים שבהחלט ניתן לעשות באופן עצמאי, אך מומלץ לקרוא לאינסטלטור כשמדובר בתיקונים מורכבים, החלפת ברזים, נזילות או כשלא בטוחים כיצד לתקן את הבעיה.

ברזים

 

תיקון ברז דולף

כשמדובר על ברז דולף רוב הסיכויים שיש בעיה במנגנון ויש צורך להחליף אותו. אך ישנן סיבות נוספות. זה יכול להיות תוצאה של בלאי, סגירה לא טובה של הידיות, התפוררות הגומיות האוטמות או הצטברות של קורוזיה ואבנית. הדליפה יכולה להיות בחיבור של צוואר הברז לגוף שלו ואז יש צורך להחליף את הגומייה, או דליפה מראש הברז כתוצאה מגומייה שחוקה או בעיה אחרת שמחייבת החלפת כל הראש של הברז. בעת התיקון יש לסגור את ברז אספקת המים ולפתוח אותו בסיום התיקון. כמו כן, לאחר התיקון יש לוודא שהחיבורים סגורים בצורה הרמטית ואין נזילות.

ברזים

 

איך תמנעו תיקון ברזים?

כדי שתמנעו מהצורך לתקן או להחליף את הברז חשוב להקפיד על ניקוי האבנית באופן קבוע עם חומץ או חומרים מסירי אבנית. אפשרות נוספת היא לרכוש מסנן אבנית לבית. שנית, ניקוי בחומרים ואביזרים עדינים יפחיתו בעיות במנגנון של הברז. שלישית, חשוב לבצע אטימה הרמטית על מנת שהמים לא ידלפו, יחדרו לצינורות הגמישים ויגרמו להם לחלודה. מומלץ מראש לאטום את הפתח בכיור ממנו הברז יוצא במעט סיליקון וכך למנוע נזילות מיותרות. לבסוף, כאשר רוכשים ברז חדש או מחליפים ברז, יש להתקין אותו בצורה נכונה ומקצועית ולא בצורה חובבנית שתגרום לדליפות ולנזילות.

ברזים

 

לתקן או להחליף – מה עדיף?

לסיכום, במידה ומדובר על תיקון פשוט במיוחד כשהברז עלה הרבה כסף והעיצוב שלו מהודר, עדיף לתקן. אם זהו ברז פשוט זה הזמן להתקין ברז מודרני ומהודר יותר בהתאם לתקציב שלכם. מומלץ לבדוק עם האינסטלטור כמה יעלה לכם לתקן את הברז וכמה יעלה להחליף אותו, להשוות את מחיר התיקון למחיר הברז החדש ולקבל החלטה. יחד עם זאת, יש לבחור באינסטלטור מקצועי, אמין ומנוסה מעבר להשוואת מחירים בין האינסטלטורים השונים.

כלומר, ככל שיש לאינסטלטור יותר המלצות ודירוגים גבוהים באתרים ופורומים של אנשי מקצוע, כך תדעו שהוא אמין יותר. מעבר לכך, לאינסטלטורים רבים יש אתרים בהם מופיעים המלצות וביקורות, מידע רלוונטי ותשובות לשאלות שונות. לכן את המידע לגבי תיקון עצמאי ניתן לשאוב מאתרים אלו ולחסוך את הביקור של האינסטלטור. כמו כן, ישנם גם סרטונים ביוטיוב שיכולים לעזור.

ברזים

ניקוי האבנית מהברז הוא הפתרון הנפוץ ביותר להגברת זרם המים אלא אם הלחץ הנמוך הוא בכל הברזים בבית. אז ייתכן שיש בעיה בצנרת המים שגורמת לזרימה חלשה ומוטב להזמין אינסטלטור.
תיקון ברז דולף של אינסטלטור יעלה כ-350 ₪ והתקנת ברז חדש כ-400 ₪.
קל יותר להתקין ברזי סוללה מאשר ברזי פרח מאחר והם מחוברים ישירות לצנרת. את ברזי הפרח מחברים צינורות גמישים עם מתאם של ברז ניל שאותו גם יהיה עליכם להחליף ולכן הם יהיו קשים יותר להתקנה מאשר ברזי סוללה.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.