שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

אסלות

מחפשים מומחה אסלות? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

 

האם אי פעם הקדשתם מספיק מחשבה לאסלות בבית שלכם? האם הצלחתם להבין עד כמה מדובר בחלקים חשובים בכל מבנה מודרני באשר הוא? אם התשובה לשאלות האלה היא לא, כדאי שתחשבו על הנושא יותר לעומק ותקדישו לו את תשומת הלב הראויה לו. אז איך התפתחה האסלה, מהן האפשרויות הקיימות עבור מי שמעוניין להתקין אסלה חדשה בבית או בבית העסק, ומה חשוב לדעת על התחום? נבין יחד.

 

רקע קצר על אסלות ועל ההיסטוריה שלהן

האסלה המודרנית, כפי שאנו מכירים אותה וכפי שהיא קיימת בכל מרחב מודרני, הפכה לסטנדרט המוביל בתחום הסניטציה באזור תחילת המאה ה-20. מדובר בהמצאה שאת מקורותיה אפשר לתארך אפילו ליוון ולרומא העתיקות, אך הגרסה המודרנית שלה הומצאה קצת לפני סוף המאה ה-18. במהלך המאה ה-19 החלו להתקין אסלות קבועות בבתי שימוש בלונדון, אך בהעדר מערכת ניקוז וביוב מודרנית השפכים מהאסלות הוזרמו ישירות לנהר התמזה – מה שהוביל לזיהום משמעותי ולריח קשה בכל בירת הממלכה הבריטית. למעשה, היו אלה האסלות המודרניות המורכבות מקרמיקה, ניאגרה ומערכת ניקוז, שהובילו להמצאה של מערכת הביוב המודרנית כפי שאנו מכירים אותה.

בעשורים הראשונים של המאה ה-20 הפכו האסלות לשכיחות יותר ויותר, בתחילה בערים מערביות ומודרניות ולאחר מכן בעולם כולו, עד שהמצב כפי שאנו מכירים אותו התקבע סביב אמצע המאה ה-20. למעשה, מדובר באחת ההמצאות החשובות של האדם המודרני, ששומרת על ההיגיינה של הבתים והרחובות שלנו, מונעת התפתחות של מחלות ומגיפות, ומאפשרת לנו להפוך גם את החלק הכי פחות היגייני בשגרה שלנו לנקי ונעים. אז אחרי שהבנו מאיפה האסלה הגיעה ומה חשיבותה, כדאי להבין איך להתנהל בצורה חכמה עם התקנה, בחירה ותיקון של אסלות כיום.

אסלות

 

רוצים להתקין אסלה חדשה? הנה כמה דברים שכדאי לדעת

התקנת אסלות היא משימה בעלת מספר שלבים, שצריך להקפיד על ביצועה בצורה היסודית והמדויקת ביותר. התקנה קלוקלת של אסלה יכולה להוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים שלנו, ולתקלות רבות שפוגעות בהיגיינה והסניטציה של הבית שלנו. במידה ומדובר בהחלפה של אסלה קיימת שיוצאת משימוש (תרתי משמע) או מוחלפת, השלב הראשון הוא פירוק של האסלה ושל התשתיות הקיימות. לאחר מכן, יש למקם את האסלה בהתאם למיקום הרלוונטי והרצוי בחדר, לחבר אותה לצנרת ולקבע אותה היטב באחת ממספר שיטות אפשריות.

לאחר קיבוע האסלה מחברים את הניאגרה ואת אספקת המים אליה, ולבסוף גם את מושב האסלה מעל תשתית הקרמיקה. התהליך הזה, עם כמה שהוא אולי נראה פשוט, הוא תהליך יחסית ממושך שיש בכל שלב בו דקויות מקצועיות רבות עליהן צריך להקפיד. השלב הראשון בתהליך הזה הוא כמובן לבחור את האסלה הרלוונטית שאותה תתקינו – וגם כאן יש כמה דברים שחשוב לדעת.

אסלות

 

לא רק שימושיות – בבית השימוש חשוב להקפיד גם על אסתטיקה

בעבר, לא הייתה יותר מדי בחירה בכל מה שנוגע לאסלות. דגם האסלה שמוכר בתור אסלת P, כלומר אסלת הקרמיקה הרגילה המודבקת לרצפה כשאל חלקה העליון מחוברת הניאגרה, היה הדגם היחיד שהותקן, גם אם היו יצרנים שונים של אסלות. כיום, המצב השתנה ללא היכר, וישנן אפשרויות רבות ושונות של אסלות מסוגים שונים, כשלכל סוג יכולים להיות יתרונות מבחינה פרקטית ושימושית ומבחינה אסתטית.

ואכן, האסתטיקה היא דבר עליו חייבים להקפיד כשבוחרים אסלה חדשה, בין אם בבית ובין אם במקום העבודה או במרחב ציבורי. הצעד הראשון שהתבצע בכדי לשדרג את האסתטיקה של אסלות היה ההסתרה של מיכל ההדחה (הניאגרה) וההכנסה שלו לתוך הקיר, כשרק כפתורי ההדחה מותקנים על הקיר והאסלה עצמה תלויה מהקיר.

כך חוסכים במקום ומנטרלים אלמנט שבמקרים רבים היה יכול לפגוע בעיצוב ובאסתטיקה של המרחב. מרגע בו התחילו להשתמש באסלות תלויות ועד היום חלו עוד התפתחויות רבות בתחום האסתטי, מתוך הבנה שגם השהייה בבית השימוש צריכה להיות שהייה נעימה ולהשאיר רושם חיובי מבחינה אסתטית, כמו כל מרחב אחר בבית.

אסלות

 

סוגי אסלות

אם אתם רוצים להשקיע באסלה חדשה בבית או במקום העבודה שלכם, כדאי לכם מאוד להכיר את האפשרויות השונות בתחום כיום ואת סוגי האסלות השונים. נעבור עליהם אחד אחד, בכדי שתוכלו להבין מה הכי מתאים למרחב שאותו אתם מתכננים:

  • אסלת P: האסלה הקלאסית והמוכרת ביותר היא זו שמוכרת בתור אסלת P. אסלה זו מורכבת למעשה מ-2 יחידות המותקנות זו על זו – אסלת הקרמיקה עצמה ומיכל ההדחה (ניאגרה) המתחברת לצינור בחלקה העליון של האסלה. אלה הן האסלות הוותיקות ביותר בשוק, והיתרון המרכזי שלהן כיום לעומת אפשרויות אחרות בשוק הוא בעיקר המחיר שלהן ושל ההתקנה שלהן. עם זאת, הן גם אסלות שבהן תקלות הן שכיחות יותר (בשל היותן מורכבות משני חלקים שבכל אחד מהם יכולה להתרחש תקלה, ובשל היותו של מיכל ההדחה חשוף ופגיע יחסית). עם זאת, עדיין מדובר באסלות אמינות ויציבות לאורך שנים, ובבחירה סבירה עבור מי שלא מעוניין להשקיע יותר מדי באסתטיקה של אסלות ובנוחות השימוש בהן לאורך זמן.
  • אסלת מונובלוק: אסלת מונובלוק, כשמה כן היא, יצוקה מבלוק אחד של קרמיקה ולא מפרידה בין גוף האסלה לבין מיכל ההדחה. מדובר באסלה גדולה יחסית, מה שגם מאפשר עמידות גבוהה יותר לאורך זמן ובדרך כלל גם נוחות גבוהה יותר בשימוש בה לעומת אסלות P. התקנת אסלת מונובלוק נחשבת לפשוטה יחסית, אך דורשת פירוק של כל התשתיות הקודמות במידה והיו כאלה (לא ניתן להשתמש בניאגרה ישנה עם אסלות אלה). אסלות אלה הן מעט יותר יקרות בפני עצמן ובהתקנתן לעומת אסלות P, אך הן עמידות ואסתטיות יותר, ובעיקר נוחות הרבה יותר לשימוש לאורך זמן.
  • אסלה תלויה: אסלות תלויות הן פיתוח חדש יחסית, שבו האסלה תלויה מהקיר ומיכל ההדחה שלה אינו גלוי כלל מבחינה חיצונית. למעשה, מיכל ההדחה מותקן בתוך הקיר, והחלק היחיד שלו שחשוף כלפי חוץ הוא כפתורי השליטה בהדחה. זה משאיר רק את מושב האסלה עצמו שיוצא החוצה מהקיר, ובכך חוסך הרבה מאוד מקום ומרחב בחדר השירותים. אסלות אלה מאפשרות ניצול אידאלי ומקסימלי של מרחבים מודרניים גם אם הם מוגבלים יחסית בגודל, והכנסת מיכל ההדחה לתוך הקיר גם מונעת תקלות ומבטיחה עמידות של האסלות הללו לאורך זמן. ההתקנה של אסלה תלויה דורשת יותר עבודה, כולל שינוי של תשתיות הקיר במידה ומדובר במרחב בו הייתה מותקנת אסלה רגילה. גם המחיר של אסלות אלה ושל ההתקנה שלהן הוא גבוה יותר באופן יחסי – אך עבור מי ששואף לעצב חדר שירותים מודרני ונוח, זהו הסטנדרט האיכותי ביותר.

אסלות

כל עבודה שקשורה לאסלות צריכה להתבצע באופן מקצועי בלבד

בין אם אתם רוצים לבחור ולהתקין אסלה חדשה בבית שלכם כחלק מבנייה של בית או משיפוץ, ובין אם יש תקלה נקודתית באסלה שאתם צריכים שתתוקן – אל תשאירו מקום לטעויות. כל עבודה שקשורה לאסלה צריכה להתבצע אך ורק על ידי אינסטלטור מומחה, וניסיון למצוא קיצורי דרך ולעשות זאת בעצמכם יכול להיות הרה אסון ממש. התקנה ותיקון של אסלות דורשת הבנה עמוקה של מערכת הצנרת בבית ושל המגבלות וההנחיות השונות הקשורות בעבודה איתה, והקפדה על דקויות מקצועיות רבות לאורך כל העבודה.

אינסטלטור מומחה ידע לספק לכם שירות כזה, ויבטיח לכם שימוש איכותי ונוח בבית השימוש לאורך זמן, גם אם העומס שבו תצטרך לעמוד האסלה יהיה עומס רב. לעומת זאת, עבודה חובבנית שלא מתבצעת בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, יכולה להוביל לתקלות רבות שיפגעו באיכות החיים שלכם תחילה, ולאחר מכן גם בהיגיינה של הבית או של בית העסק שלכם. הטיפ החשוב ביותר, בהקשר זה, הוא לחפש חברת אינסטלציה שמציעה שירותים מגוונים ברמה הגבוהה ביותר, עם אנשי מקצוע מורשים, מיומנים ומנוסים.

אסלות

בחירה של אסלה חדשה היא לא תהליך מורכב, ומה שצריך לעשות הוא להבין מה האסתטיקה שאליה רוצים להגיע וכמה מוכנים להשקיע באסלה. בהתאם לכך, ניתן לבחור בין האפשרויות הקיימות בשוק כיום.
יש כמה וכמה אפשרויות של אסלות חכמות היום, עם הדחה אוטומטית שמתאימה מאוד למרחבים ציבוריים, או מושבי אסלה חכמים שניתן לשלוט בהרמה ובהורדה שלהם ואפילו לחממם.
לקרוא לאינסטלטור – אל תנסו לפתור סתימות בעצמכם, ותובילו לתקלות משמעותיות יותר שיכולות לפגוע פגיעה של ממש באיכות החיים שלכם.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.