שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון צנרת

מחפשים תיקון צנרת? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כולנו מנסים להימנע מהמטרד הנוראי הזה שנקרא תיקון צנרת וכולל בתוכו כל כך הרבה אירועי מים לא ממש נעימים כמו: נזילות וסתימות. אבל מה אפשר לעשות, החיים מזמנים לנו אתגרים רבים ובניהם תיקון נזילות ופתיחת סתימות שהן חלק מתקלות ובלאי של צנרת בבית. אילו סוגים של תיקוני צנרת יכולים להידרש? כיצד יש לטפל בכל בעיה ותקלה? ומה ניתן לעשות כדי למנוע את היווצרותן של אלה? 

אנשי מקצוע בתחום הצנרות עובדים כמעט כמו אמבולנס, הם עסוקים בקבלת פניות דחופות ומתן תגובה כמה שיותר מהירה לכל פנייה. זמן התגובה עשוי להיות קריטי ועל כך בהמשך.

 

איתור נזילות והטיפול בהן

נזילות צנרת יכולות להתרחש בבית או מחוצה לו, הן עשויות להגיע מצנרת המים, פתחי הניקוז, הביוב, הן עלולות להיות נסתרות או גלויות לעין. דבר אחד חשוב בהקשר של כל אחד מהמקרים האפשריים הללו והוא שיש לטפל באופן מידי בנזילה, לפני שייגרם נזק כבד למבנה, דבר שייצר הוצאות תיקון גבוהות מאוד. נזילה יכולה להיות תקלה מינורית שאם הייתה מטופלת בזמן הנזק היה נמנע, כיצד ניתן לאתר נזילות מים ומי יודע לבצע את פעולת המניעה הזאת?

תיקון צנרת

 

באיזו צנרת מדובר?

תשתיות מים נמצאות כמעט בכל מקום, במבנה בו אתם מתגוררים, במשרד בו אתם עובדים, בכבישים בהם אתם נוסעים, בבתי ספר וכו'. חלק מהתשתיות מיועדות להעביר מים נקיים לשתייה ורחצה, חלק לניקוז וחלק להעברת מי ביוב. כל התשתיות הללו נסתרות מהעין ואין אנו מודעים כלל להימצאותן עד שלפתע תקלה כלשהיא מתרחשת בתשתיות אלה.

תקלות שכיחות הן: נזילות וסתימות למיניהן, כאלה שעלולות לגרום להפסקת אספקת מים לבתים למספר שעות, לפגיעה בתשתיות וגרימה לבעיות תברואה לא נעימות. אי לכך, כשקיים חשד לנזילה יש לדעת באיזו צנרת מדובר ולהשתמש בציוד מתאים לאיתור הנזילה. איש מקצוע שתפקידו לאתר נזילה של מים משתמש בציוד מתוחכם הכולל: מצלמת סיב אופטי, חיישן גז, בלוני הצפה, מצלמה טרמית ועוד.

תיקון צנרת

 

מי מוסמך לאתר נזילות?

לא כל אינסטלטור הוא מומחה בעל ניסיון לאיתור נזילות. את פעולת איתור הנזילה צריך לבצע איש מקצוע, מומחה לאיתור נזילות, בעל ידע מקיף וניסיון בתחום. על המומחה להכיר את כל סוגי הצנרות והצינורות, להחזיק בציוד מתאים ומתקדם לאיתור נזילות ואולי הדבר החשוב ביותר הוא שעליו לדעת לפענח את התוצאות שתראה הבדיקה באמצעות הציוד הטכנולוגי המתקדם שברשותו.

 

דו"ח מסכם

בתום בדיקה ואיתור של הנזילה יגיש המומחה דו"ח ליקויים מפורט שיכלול את כל הליקויים שהתגלו בבדיקה, ההמלצות לתיקון הליקויים והערכת מחיר התיקון. המומחה יכול לספק הצעת מחיר משלו לתיקון הליקויים והחשוב מכל, הוא ישאיר לכם דו"ח מומחה שבמידת הצורך יהיה קביל גם בבית המשפט.

דוגמא שכיחה בנושא היא נזילה מהשכנים שגרים מעליכם וגרמה לרטיבות אצלכם בתקרה. דו"ח המומחה שתזמינו ידאג לכך שתוכלו לתבוע את השכנים על הנזק במידה ויסרבו לשלם לכם על התיקון שבצעתם לטיפול בבעיה.

תיקון צנרת

 

סתימה בביוב

סתימה היא בעיה מוכרת ומטרידה והיא בהחלט יכולה לגרום לנזקים אך מעל הכל, היא גורמת לחוסר תפקוד תקין של כיור, פתח ניקוז או מערכת הביוב כולה וכו'.

 

כיצד ניתן לפתוח סתימת ביוב?

סתימה במערכת הביוב יכולה להתפתח למטרד אמיתי ולהביא עמה גם מפגעים תברואתיים. הבית שלכם עלול להיות משותק במרחבים הכי חשובים כמו המטבח, האמבטיות והשירותים. סתימה קשה עלולה להציף את הביוב ולחשוף אתכם לאלמנטים שהייתם בשמחה מוותרים עליהם ועל הריח שהם מביאים איתם. איך תזהו סתימת ביוב? האם תוכלו לטפל בה בכוחות עצמכם? ומתי רצוי להזמין איש מקצוע?

תיקון צנרת

 

מדוע מתרחשת סתימת ביוב?

  • חומרי בנייה שונים שנשארו בצנרת, התקשו ויצרו סתימה.
  • השלכת חומרים שאינם מתפרקים וסותמים את הצנרת.
  • כשמדובר בפתח ניקוז במטבח – שומנים שונים שנכנסים פנימה, אינם מתפרקים ומייצרים סתימה.

 

פתיחת הסתימות

במצבי סתימה מסוימים, לפני שתרוצו להזמין איש מקצוע תוכלו לנסות לפתור את הסתימה באמצעות כלים ייעודיים וזוג כפפות כדלקמן:

  • דבר ראשון פתחו את פתח הניקוז וראו האם ישנם שם אלמנטים בולטים שמייצרים חסימה, האם אתם יכולים להגיע אליהם ולהוציא אותם משם? במידה ועשיתם זאת בהצלחה, פתחו את המים וודאו שהם זורמים כהלכה, במידה ועדין לא יש להמשיך לפעולה הבאה.
  • נסו לפתוח את הסתימה באמצעות פומפה שתונח על פתח הניקוז באזור הסתום. במידה והסתימה איננה בעומק הצנרת יכול להיות שפעולת הפומפה שתחרר את הסתימה. במידה וקיים פתח ניקוז נוסף וצמוד, סגרו אותו באמצעות מסקינג טייפ.
  • אם אתם עדין לא בטוחים שהצלחתם השלב הבא הוא עבודה עם ספירלה לפתיחת סתימות, מדובר בכלי יעיל מאוד שברוב המקרים מסייע בפתיחת הסתימה, מומלץ שתקנו שיהיה לכם תמיד בבית. מחדירים את הספירלה לפתח הניקוז הסתום, מסובבים ודוחפים עד שהלכלוך נדחס פנימה או מתפרק ונשטף.
  • ניתן לנסות לשפוך מים רותחים לתוך פתח הניקוז, לעיתים פעולה זו מפרקת את החומר החוסם ומשחררת את הסתימה.

תיקון צנרת

פתיחת סתימה באסלה

סתימה באסלה יכולה להיווצר עקב הצטברות של חומרים מוצקים שנותרו בתוך הצנרת מימי הרכבתה, או כתוצאה משימוש לא נכון וזריקה של חומרים שלא מתפרקים. הצטברות החומרים הללו מייצרת סתימה ולעיתים גורמת להצפת האסלה במי שופכין.

צנרת האסלה רחבה ופתוחה באופן יוצא דופן ולפיכך, רק אלמנט גדול יכול לגרום לסתימה באסלה בבית. דוגמאות לאלמנטים כאלה הם מגבונים לחים למיניהם, מוצרי הגיינה נשיים וכו'. אלמנטים כאלה עלולים לייצר סתימה לא רק בתשתית הדירה שלכם אלא, בתשתית הבניין כולו.

תיקון צנרת

 

הדרך למנוע סתימה באסלה

הדרך הקלה למנוע סתימה באסלה היא להימנע מזריקה של מגבונים לחים ומוצרי היגיינה נשיים לתוכה ולזרוק אותם במקום לפח האשפה. במידה ויש לכם ילדים קטנים בבית או נערות מתבגרות חשוב שתסבירו להם מה לא לעשות.

 

הדרכים לפתוח סתימה באסלה בכוחות עצמכם

לפני הכל יש לפרוס סביב האסלה, במידה והיא דולפת, סמרטוטים לספיגה טובה של המים. לאחר מכן יש לרוקן את מיכל האסלה ולסגור את ברז המים שמאפשר את מילוי האסלה במים. קחו פומפה והחלו לפמפם במשך לפחות חצי דקה, במידה וזה לא עזר חזרו על הפעולה פעמיים שלוש נוספות. לא עזר? עברו לעבודה עם ספירלה לפתיחת סתימות ולסיום הדיחו את המיכל וראו האם הסתימה נפתחה.

 

לסיכום

תיקון צנרת אינו בהכרח דבר מסובך אולם ישנה חשיבות מכרעת לזיהוי התקלה, בעיקר כשמדובר בנזילה של מים ולטפל בה מידית, לפני שהיא תגרום לנזק משמעותי. לעיתים ניתן לטפל בבעיה באופן עצמאי ברמה של טיפול חירום בלבד ובמקרים אחרים רצוי מיד להזמין איש מקצוע.

שאלות ותשובות

במידה ומדובר בתקלה הנמצאת במקום גלוי לעין ובתקלה פשוטה למדי, כמו סתימה קלה, ניתן יהיה לתקן את הצנרת באמצעים ביתיים, כמו פומפה, קפיץ ייעודי וחומרים כימיים המסייעים בהמסת הגוש שהצטבר לכדי סתימה.
למרות שניתן לפתור תקלות פשוטות (באופן יחסי) גם בצורה עצמאית, כדאי לקחת בחשבון כי כל פעולה תיקון לא מיומנת, עלולה להוביל לנזקים משמעותיים ולהחמרת הבעיה, באופן שיגרור עלויות תיקון גבוהות במיוחד. בנוסף, במקרים של תקלות בעיתיות במיוחד, תיקון צנרת הביוב עם אינסטלטור מקצועי תהיה הפתרון המומלץ.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא