שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון ניאגרה

מחפשים תיקון ניאגרה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

הניאגרות שיש לכם בבית ממלאות תפקיד חשוב ביותר, יתכן שלא תעריכו את פעילותן עד שפתאום תתגלה תקלה והניאגרה לא תפעל. הניאגרה מאפשרת לנו לשמור על היגיינה ואסתטיקה ברמה הגבוהה ביותר בחדרי האמבטיה והשירותים שבביתנו, ולכן יש לפעול במהירות ויעילות לתיקון ניאגרה תקולה.

מאז נכנסה לתחום הניאגרה הסמויה והפכה לטרנד הלוהט בקרב הלקוחות, החלו להתקבל קריאות לחוצות יותר לאנשי המקצוע, מכיוון שלפתוח את לחצני ההדחה כדי להגיע לניאגרה מעט יותר קשה למרבית האנשים. לפיכך, ביצוע פעולת עזרה ראשונה לניאגרה הפכה לפחות רלוונטית. המאמר הבא עוסק בדרכים השונות לתקן ניאגרה ובתקלות השכיחות ביותר שניתן לחוות, וכמובן שימת דגש על תיקון בניאגרה סמויה המורכבת יותר.

תיקון ניאגרה

 

ניאגרה סמויה

מן הראוי שנפתח את הסקירה בניאגרה הסמויה שהפכה לטרנד לוהט ובהרבה מאוד דירות יוקרה חדשות ניתן למצא אותה כסטנדרט של הקבלן. מהי למעשה ניאגרה סמויה למי שלא עודכן עדין, מדובר בניאגרה שכשמה כן היא, סמויה מן העין. התקנת הניאגרה הסמויה מתבצעת בתוך הקיר, תפקודה זהה לחלוטין לניאגרה המוכרת והסטנדרטית. בכדי לתקן ניאגרה סמויה נדרש כמובן ידע טכני וממש לא יזיק ניסיון עם המוצר הספציפי הזה.

זאת ועוד, מכיוון שחלקי החילוף של ניאגרה סמויה יקרים, הרבה מאוד אינסטלטורים לא מחזיקים חלקי חילוף לניאגרה סמויה ולפיכך לא עוסקים בתיקון שלה. מי שמתמחה בטיפול בניאגרה סמויה יודע שעליו להגיע עם חלקי חילוף מתאימים וכלי עבודה שנועדו לעבודה עם סוג מיוחד זה של ניאגרה.

לגבי החרדה שכדי לתקן ניאגרה סמויה יש לפגוע באריחי קרמיקה ובקירות, זה כלל לא נכון ואין צורך בכך אלא במקרים מאוד חריגים של פיצוץ צינור שנמצא בתוך הקיר. חשוב מאוד לציין שניאגרה סמויה תגיע עם אחריות למינימום 7 שנים.

תיקון ניאגרה

 

מדריך קצרצר לטיפול חרום בניאגרה סמויה

התקלה הנפוצה ביותר בכל סוגי הניאגרות הנה נזילה טורדנית שלא מפסיקה. אז מה עושים כשזה קורה? הכינו שני כלי עבודה חיוניים: פלייר ומברג שטוח. כיסוי הניאגרה הוא למעשה שני לחצני ההדחה עליהם לוחצים כדי להוריד את המים לאסלה, כיסוי זה מתהדר בשם – פריק. הפעילו לחץ קל מחלקו התחתון של הלחצן כלפי מעלה ומשכו את חלקו העליון לכיוונכם והסירו את הפריק, על מנת לראות את הניאגרה מבפנים.

בניאגרות סמויות מסוימות יש לבצע את אותה הפעולה רק לצדדים ולא למעלה ולמטה. פעולה זו שתסייע לכם להסיר את הפריק. לאחר שהסרתם את הפריק יהיה עליכם לפרק את מתאם הלחצן לפי ההיגיון. על פי רוב, בשני הצדדים יהיו פלסטיקים שמהדקים את המתאם לקיר בפלסטיקים מיוחדים או בברגים.

עתה, מצאו את הברז הקטן שאמור להיות בצד שמאל, בצד ימין או ממש מול, תלוי איזו ניאגרה יש לכם. מולכם תוכלו לראות צינור מים שבצד אחד מחובר למצוף ובצד השני מתחבר לברז הקטן, סגרו בעדינות את הברז בסיבוב לימין, היעזרו בפלייר מכיוון שהסיבוב הראשון תמיד קשה. עכשיו הגיע הזמן להזמין איש מקצוע שיתקן את התקלה.

תיקון ניאגרה

 

תקלות נפוצות

  • נזילת מים בלתי פוסקת ללא הורדת מים – על פי רוב, מדובר בשחיקה של אחת הגומיות שנמצאות באסלה ומטרתן לחסום בשלב מסוים את זרימת המים. ניתן לומר שבמקרים רבים גומיית המצוף היא הגורם הישיר לבעיית הנזילה. באסלות סמויות זה יכול להיות גם אטם הפעמון שהוא מעין טבעת עגולה שיושבת מתחת למנגנון ההדחה, וחוסמת את המעבר שמוביל מים לאסלה לאחר ההדחה. סיבה נוספת לנזילה יכולה להיות תקלה במצוף. במצוף קיים בורג שמאפשר לכוון את כמות המים בתוך הניאגרה, ככל שהמצוף גבוה יותר כמות המים בניאגרה גדולה יותר. במידה והמצוף מכוון גבוה מידי, מפלס המים עלול להיות גבוה מידי והכמות המיותרת של המים תחלחל מהניאגרה לאסלה. אם מדובר בתקלה זו כל מה שיש לעשות הוא לכוון מחדש בצורה מדויקת יותר את הבורג של המצוף. במידה וגם כיוון המצוף לא עצר את הנזילה ייתכן שמדובר באבנית שהתמקמה על המצוף או בלאי שיאלץ אתכם לבצע החלפה של המצוף.
  • לחיצה על לחצן ההדחה לא מייצרת הדחה כמו שצריך – יכול מאוד להיות שיש לכם אבנית על מנגנון ההדחה והיא זו שמונעת ממנו לבצע את פעולת ההדחה כמו שצריך ובאופן מלא. במידה וזה המצב מומלץ להשרות את מנגנון ההדחה בחומר נוגד אבנית. במידה ופעולה זו לא פתרה את הבעיה לא תהיה ברירה ותאלצו להחליף את מנגנון ההדחה. אופציה נוספת שגורמת לבעיה עשויה להיות התמקמות של אבנית על חרירי האסלה. חרירי האסלה הנם חורים קטנים שנמצאים בדפנות האסלה ואחראים על העברת מים בתוכה. אינסטלטור יוכל לטפל באמצעות חומרים ייעודיים בבעיה זו אולם, קיים סיכוי גבוה שזה לא יחזיק מעמד לזמן מידי ארוך ובעתיד תדרשו להחליף את האסלה. קיימת סיבה נוספת שיכולה לגרום להדחה לא מלאה והיא בריחת אוויר מלחצן ההדחה. לחצן ההדחה פועל על לחץ אוויר, במקרים יוצאי דופן בורח אוויר מהבוכנה, דבר שמונע את הרמת מנגנון ההדחה. במידה וזו הבעיה אינסטלטור יחליף לכם את לחצן ההדחה.
  • סדק בניאגרה – נציין מראש שמדובר בתקלה מאוד חריגה שמתרחשת עקב התקנה לקויה של הניאגרה ביום ההיסטורי שבו היא הותקנה. תקלה זו גורמת לנזילת מים לתוך הקיר, במקרה זה לא תהיה ברירה ותדרשו לשבור מספר אריחי קרמיקה על מנת לשלוף את הניאגרה ולהחליפה בחדשה.
  • צינור הזנה קרוע – צינור ההזנה לניאגרה איננו חסין מפני בלאי שעלול ליצור חור או סדק קטן בצינור, וכתוצאה מכך, נזילה של מים לתוך הקיר. במצב כזה תדרשו להחליף את צינור ההזנה.

תיקון ניאגרה

ההיבטים הביטוחיים של נזילות מים מהניאגרה

ביטוח נזקי צנרת הנו דבר חשוב והוא מכסה אתכם במקרים של נזילות המייצרות נזק בקירות ותקרות. מדובר על נזילות בצינורות מים שנמצאים מתחת למרצפות, בתוך הקירות לרבות צנרת לחץ מים חי וצנרת ביוב. במקרה של נזילה מהניאגרה מי שיגלה ראשון את הדבר יהיו השכנים שגרים מתחת לדירה שלכם כתוצאה מרטיבות שתיווצר על התקרה שלהם.

במקרים אחרים של נזילה תגלו אותה אתם כשתרגישו הצטברות של מים מתחת לאסלה ועל הרצפה. על פי רוב, ניתן לתקן תקלות אלה באמצעות פתיחת לחצני ההדחה במקרה של ניאגרה סמויה והחלפת האלמנט שמייצר את הנזילה. באסלה סטנדרטית יפתח מכסה האסלה ידנית ויוחלף האלמנט הפגוע. במקרים של פגיעה בצנרת פנימית לעיתים תידרש פעולה של שבירת אריחי קרמיקה לטובת התיקון.

תיקון ניאגרה

 

לסיכום

בדרך כלל תיקון ניאגרה אינו דבר מסובך וניתן להתמודד עמו די בקלות בעזרת איש מקצוע. במקרים חריגים יהיה צורך בפעולה מורכבת יותר הכוללת שבירת אריחי קרמיקה והחלפת הניאגרה כולה. דברים יכולים לקרות ולכן, דאגו לביטוח צנרת.

שאלות ותשובות

עלות התיקון משתנה בהתאם לסוג התקלה והאם משהו דורש החלפה, רצוי לדבר עם בעל מקצוע להתיעצות ואפילו להזמין לביקור בהקדם כדי שהתקלה לא תחמיר.
כשמדובר בניאגרה רצוי לתפל בתקלות בבדחיפות עקב השימוש התדיר וכמות המים הנצרכת בכל פעם וזאת כדי לחסוך וכמובן לא להחמיר את המצב, ראיתם נזילה, תקלה, או משהו שלא ניראה לכם בסדר? צרו קשר עם שרברב שיוכל לעזור לכם במהירות מקצועיות ויסודיות.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא