שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

תיקון כיורים

מחפשים תיקון כיורים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כולנו עושים שימושים שונים ומגוונים במים במהלך שגרת החיים היום – יומית שלנו, כאשר אחת התחנות הראשונות שעודפי המים נפגשים איתה, היא הכיור הביתי, המרכז את המים לפני שהם עוברים אל צנרת הביוב. לפיכך, בכל מקרה של תקלה ובעיה בכיור, חשוב שנדאג לתיקון הכיור במהירות ויעילות.

תיקון כיורים

 

הכיור הביתי

השימושים הרבים והמגוונים שאנחנו עושים עם המים, הופכים את כל מערכת הצנרת לאחת המערכות המשמעותיות ביותר בכל מבנה מגורים, כאשר אחת התחנות הראשונות איתה נפגשים עודפי המים, היא הכיור, המאפשר לנו לשטוף כלים, ידיים, פנים ודברים נוספים, בראש שקט ובידיעה שעודפי המים זורמים בבטחה הרחק מאיתנו, אל צנרת הביוב.

בניגוד לעבר, בו הכיורים שימשו בעיקר בתפקידם הפונקציונאלי, הרי שכיום ניתן למצוא מגוון סוגי כיורים, בעלי מראה מודרני ומעוצב, המשתלבים היטב עם הסביבה בה הם נמצאים – המטבח, חדרי השירותים, האמבטיה ועוד.

תיקון כיורים

 

אילו סוגי כיורים ניתן למצוא כיום?

לבנים, צבעוניים, פשוטים או מעוצבים, לכולנו בבית יש מספר כיורים, המאפשרים לנו לשמור על שגרת חיים תקינה ומסייעים לעודפי המים להתנקז בבטחה אל עבר הצנרת. בין סוגי הכיורים העיקריים הקיימים כיום, נכללים:

כיורי מטבח

המטבח הוא אחד החללים המשפחתיים והמעוצבים ביותר הקיימים בבית, אך מעבר לנראות העיצובית, חשוב גם לדאוג לכך שהכיור יהיה איכותי במיוחד. בין כיורי המטבח הנפוצים במיוחד ניתן למצוא את:

כיור נירוסטה

השימוש התכוף שאנחנו עושים במטבח בכלל ובכיור בפרט, מחייב אותנו לבחור כיור איכותי ועמיד, כאשר כיור הנירוסטה בהחלט עונה על ההגדרה הזאת. כיור זה עשוי מפלדת אל חלד ונחשב לעמיד במיוחד לחומרי הניקוי השונים.

כיור גרניט

אם אנחנו מחפשים את השילוב האידיאלי בין עמידות לבין מראה מרשים, כיור גרניט יהיה הבחירה המיטבית. יחד עם זאת, כיור זה אינו עמיד בפני כתמים.

כיור חרס

כיור החרס נחשבת לפופולארי ונפוץ במיוחד, זאת על אף שהוא אינו מתאפיין ברמת חוזק גבוהה במיוחד.

כיורי אמבטיה / שירותים

כיורי האמבטיה / שירותים מגיעים לרוב עם ארונות מובנים, כך שמלבד צורת ההתקנה שלהם, חשוב גם לדאוג לאיטום מיטבי שלהם, בכדי למנוע רטיבות ונזילות. בין הכיורים הנפוצים באמבטיה ובחדר השירותים נמצאים בעיקר כיורים העשויים מחרס, כאשר ההבדל המהותי בין הסוגים הוא באופן הנחתם – כיור שקוע, חצי שקוע, מונח ועוד.

תיקון כיורים

 

אילו תקלות עשויות להופיע בכיורים?

הכיור לכשעצמו נראה לנו כאלמנט פשוט, אשר לא צריך לחולל תקלות ובעיות שונות, ולמען האמת, מרבית התקלות המתרחשות בכיורים נמצאות לא בכיורים עצמם, אלא במערכת הצנרת המחוברת לכיור, מערכת שנועדה לאפשר את ניקוז עודפי המים בצורה יעילה אל עבר הביוב. כך, בין התקלות הנפוצות במיוחד בכיורים ניתן למצוא:

נזילה בכיור

ברז מטפטף ללא הפסקה או הצפה של מים מתחת לכיור, מעידים על נזילה בכיור, היכולה להיגרם בשל התקנה ו/או איטום לקוי וכן בשל בלאי של מערכת הצנרת.

סתימה בכיור

תקלה נוספת, נפוצה לא פחות, היא הסתימה בכיור, המתרחשת בעיקר במערכת הצנרת המחוברת אל הכיור וגורמת לפעולת ניקוז איטית ולהצפה. סתימה בכיור נגרמת בעיקר כתוצאה מהשלכת פסולת ולכלוכים שונים, המצטברים בסופו של דבר לכדי סתימה עקשנית במיוחד.

סדקים ושברים

אמנם הזכרנו כי מרבית התקלות והבעיות אינן קשורות ספציפית לכיורים עצמם, אך ייתכנו גם מקרים בהם התקלה מופיעה בכיור עצמו, דוגמת סדקים ושברים, היכולים להיגרם הן כתוצאה מהתקנה לקויה והן כתוצאה מבלאי.

תיקון כיורים

 

תיקון נזילה בכיור

הטפטופים הבלתי פוסקים וכן חשבון מים מוגזם, יכולים להעיד על קיומה של נזילה בצנרת המחוברת לכיור, נזילה אשר מלבד הפגיעה בצנרת עצמה עלולה לפגוע גם בארונות המטבח או השירותים. לפיכך, מיד עם התעורר החשד לקיומה של נזילה בכיור, מומלץ לפעול לתיקון מהיר של הנזילה.

נזילה בצנרת הכיור יכולה להתרחש במספר דרגות, כאשר בשלביה הראשוניים והפחות בעייתיים, יהיה על האינסטלטור לדאוג לאיטום מיטבי ולעומת זאת, במקרים של נזילה בשלבים מתקדמים יותר, ייתכן והאינסטלטור יצטרך להחליף את כל מערכת הצנרת. כך או כך, אחד האתגרים בטיפול בבעיית הנזילה הוא האיתור המדויק של מיקום הנזילה.

תיקון כיורים

 

איתור נזילה בצנרת הכיור

הצנרת המחוברת לכיור מורכבת ממספר רב של צינורות, המסתעפים לאורכו של הבית ובהתאם לכך, נקודת הנזילה המדויקת יכולה להיות אי שם במעמקי הצנרת, באופן המקשה של האיתור והטיפול בנזילה.כיום, ניתן לאתר את מקור הנזילה בקלות ובמהירות וזאת באמצעות כלים טכנולוגיים מתקדמים, כמו חיישן גז, בלון לחץ ומצלמת אינפרא אדום, המאפשרים איתור מהיר ויעיל גם במעמקי הצנרת וללא צורך בהרס מיותר.

תיקון כיורים

 

תיקון סתימה בכיור

במקרים של סתימה בכיור, ניתן יהיה להבחין בפעולת ניקוז איטית, בזרימת מים איטית וכן בריחות לא נעימים העולים מפתח הניקוז בכיור. לצד היותה תקלה בלתי נעימה, חשוב לדעת כי כל התעכבות בטיפול עלולה להחמיר את הבעיה ולהביא להוצאות תיקון יקרות בהחלט.

במידה ומדובר בסתימה קלה ובמקום נגיש, ניתן יהיה להתמודד עם הסתימה באמצעים ביתיים, כמו פומפה, קפיץ אינסטלטורים וחומרים כימיים הפועלים להמסת הגוש הסותם. במקרים של סתימה מורכבת יותר, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מקצועי, בעל הידע והכלים המתאימים.

תיקון כיורים

 

תיקון סדקים ושברים בכיור

סדקים ושברים באזור הכיור וכן בכיור עצמו, יכולים להביא למצב של הצטברות מים, ריקבון וכר פורה להגעת מזיקים וחרקים שונים. תופעה זו יכולה להיגרם כתוצאה מהתקנה רשלנית או הפרשי טמפרטורה קיצוניים וכן בהתאם לחומר ממנו הכיור עשוי.כדי לתקן את הסדקים והשברים בכיור, יש להשתמש בחומרי איטום מקצועיים ואיכותיים, הן בכיור עצמו והן בסביבתו, חומרים אותם מומלץ יהיה לחדש מידי תקופה, היות ובסופו של דבר מדובר בחומרים הנוטים להישחק במהירות.

שאלות ותשובות

נזילה, סתימה או שבר, הם בעיות אשר ניתן לפתור אותם די בקלות בשלבי הגילוי הראשוניים. ככל ונתעכב עם הטיפול בהם, הרי שהם יכולים להתפתח לתקלות חמורות יותר ובעלויות תיקון גבוהות במיוחד.
לכל בעיה יש את דרך התיקון המתאימה לה, כאשר ההמלצה הרווחת היא להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מקצועי, אשר יסייע באיתור מדויק של מקור הנזילה וכן בתיקון יעיל ומהיר במיוחד.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא