שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

ניאגרה

מחפשים שירותי אינסטלציה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

בואו נודה על האמת, ניאגרה היא לא נושא סקסי במיוחד אולם, מדובר בחלק מכלי סניטרי חשוב שקיים בכל בית, ובדרך כלל יש לנו יותר מאחת. אי לכך, אין לנו ברירה אלא להכיר ולו באופן בסיסי ביותר את הרכיב החשוב הזה שמסייע לנו בשמירה על אסתטיקה והיגיינה בתוך הבית.

ברמת העיקרון, עבורנו המשתמשים מדובר באלמנט מאוד פשוט, לוחצים על כפתור הדחה והמים זורמים ומושכים את הפסולת לביוב באמצעות זרימה סיבובית של המים. אבל, הניאגרה שלכם היא יותר מכפתור הדחת מים, יש בה אלמנטים פנימיים שמתקלקלים מידי פעם וחשוב לדעת כיצד לטפל בכך. על מנת שלא תהיו תלויים רק בזמינותו של איש מקצוע, להלן מאמר שמספר את סיפורה של הניאגרה.

 

מיכל ההדחה

בסיס תפקודו של מיכל ההדחה הוא להכיל בתוכו מספר ליטרים של מים שבעת הצורך יוזרמו לתוך האסלה. נדרש זרם מים חזק כדי להניע את פעולת הסיפון בצנרת האסלה, פעולה שגורמת לפסולת להישאב אל תוך הביוב בתנועה סיבובית. מיכל ההדחה כולל שני מנגנונים פעילים: מנגנון ההדחה שנכנס לפעולה כשאנחנו לוחצים על כפתורי ההדחה ומנגנון המצוף שמסייע במילוי מחדש של מים במיכל.

ניאגרה

 

מנגנון המצוף

מיכל המים מתמלא באמצעות ברז המים החיצוני המים זורמים בצנרת הפנימית וממלאים את המיכל. ברגע שמפלס המים עולה במיכל עולה גם מצוף הקלקר שסוחב עמו את הזרוע שמחוברת גם היא למנגנון באמצעות ציר. כשהמנוף מגיע לגובה מסוים בורג מתכוונן לוחץ על טבעת גומי פנימית, שמוסתת לעבר פתח הכניסה של המים. לקראת סיום הפעולה הלחץ חזק מאוד והגומי חוסם את מעבר המים והזרימה נפסקת.

סיבוב הבורג המתכוונן מניע אותו קדימה ואחורה בתוך התושבת שלו, מקרב או מרחיק אותו מטבעת הגומי. זו הדרך המקובלת לכוון בצורה עדינה את הלחץ ואת גובה המים במיכל. במצבים בהם רחש המים נמשך זמן רב מידי ניתן להסיק מכך שטבעת הגומי התייבשה ואיננה סותמת באופן מלא את זרימת המים.

מנגנוני המצוף השכיחים כיום קומפקטיים ונעזרים במצוף שנע מעלה ומטה על גבי צינור המים האנכי במקום על זרוע נפרדת. חשוב לציין שמדובר באותה פעולה שנהוגה מאז ומעולם רק בדרך מעט שונה.

ניאגרה

 

מנגנון ההדחה

בחלקה התחתון של הניאגרה קיים פתח גדול, עגול, שמוביל אל האסלה. מרבית הזמן הפתח סגור באמצעות אטם העשוי מגומי. על אטם זה פועלים שני כוחות מנוגדים זה לזה: מצד אחד, המשקל של האטם עצמו ומשקל המים שמעליו לוחצים אותו כלפי מטה. מצד שני, המצוף שמחובר אליו מושך אותו כלפי מעלה. המנגנון מתוכנן כך שהכוח שמושך כלפי מטה יהיה חזק יותר וכך האטם ימנע דליפה של מים.

בעת הלחיצה על כפתור ההדחה, מופעלת זרוע שמרימה את האטם בכוח. הפתח נפרץ והמים מתחילים לזרום דרכו באמצעות כוח הגרביטציה ישר אל האסלה. זרימת המים מפעילה כוח שגורם לכך שהאטם לא יחזור למקומו. איזון הכוחות הזה משתנה כשמפלס המים במיכל יורד מתחת למצוף של מנגנון ההדחה.

ברגע זה המצוף לא סוחב כלפי מעלה, המשקל שלו מתווסף לכוח שמושך למטה ולחץ המים שזורמים מתחת לאטם נחלש עקב הפחתת כמות המים במיכל. האטם חוזר למיקומו בתחתית וזרימת המים לאסלה נעצרת. בשלב זה, כשמיכל המים ריק, המצוף של מנגנון המילוי נמוך ומים חדשים מגיעים מהברז וממלאים מחדש את המיכל.

 

לחצן הדחה לחצי כמות

מדובר בלחצן נוסף שמאפשר שימוש בחצי מכמות המים בלבד, הוא מתאים להדחות מים עבור פסולת קטנה יותר ומוצקה פחות. בהדחה זו המצוף של מיכל ההדחה ממוקם כך שכשחצי מיכל מתרוקן, האטם חוזר למקומו. לחצן ההדחה המלאה גורם לתקיעה מכוונת של האטם במקומו הגבוה עד אשר מיכל המים מתרוקן באופן מלא. מצוף צדדי די קטן בגודלו שממוקם בתחתית המיכל ומורכב על ציר הוא זה שמניע את התהליך ומכיוון שהוא נמצא בתחתית, הוא שואף כל העת לעלות למעלה ולחסום את ירידת האטם.

ולמרות זאת, רוב הזמן המצוף חסום באמצעות בלם, לוח אנכי שתקוע בינו לבין האטם. לחצן ההדחה המלאה מפעיל את ההדחה הסטנדרטית ובמקביל מרים גם את הבלם, כך שהמצוף הקטן יוכל לטפס עד הסוף ולתקוע את האטם. כאשר המיכל מתרוקן באופן מוחלט, המצוף הצדדי יורד, משחרר את החסימה ומאפשר לאטם לחזור למקומו.

מנגנוני ההדחה המקובלים כיום אסתטיים למראה ומורכבים בצורה כזאת שמרבית האלמנטים הנעים אינם גלויים לעין, והכפתורים שלהם סוחבים את המוטות באמצעות כבל מפלדה במקום הפעלת לחץ ישיר עליהם.

ניאגרה

 

נקודת המבט האקולוגית של ההדחה החלקית

חשוב לדעת שכל לחיצה על כפתור ההדחה הרגילה בשירותים מזרימה לאסלה 6 ליטרים של מים טובים ואיכותיים לשתייה. לכן כל כך חשוב שיהיה לכם מיכל הדחה עם שתי לחיצות אחת, חצי מלאה והשנייה מלאה. לצערנו בבתים ומוסדות רבים עדין נמצאים מנגנונים ישנים בהם ישנה רק ידית הדחה אחת, דבר שגורם לבזבוז מים נוראי.

ניאגרה

 

כיצד לטפל בניאגרה שלכם

כשהניאגרה שלכם מרעישה מידי או במקרים שהניאגרה מפסיקה להזרים מים, חשוב לזכור שלא בכל מצב של תקלה תהיו צריכים להחליף את כל הניאגרה. תיקוני ניאגרה מסוג זה אינם יקרים בדרך כלל והם פשוטים מאוד לביצוע. חלקי החילוף זמינים והמחירים שלהם על פי רוב סבירים מאוד.

ניאגרה

 

הטרנד של הניאגרה הסמויה

אנחנו חיים בעידן של טרנדים ואופנות בכל תחום, כל דבר חייב היום להיות ויזואלי ולהרשים את העין שלנו. כמות הגירויים שאנו נחשפים אליהם עצומה וכל ההמולה העיצובית הזאת נכנסת גם לחדר האמבטיה שלנו ולשירותי האורחים שקיימים בדירות רבות. האסלה העומדת, הסטנדרטית מהפלסטיק, כמעט נעלמה מהעולם ובמקומה נכנסה האסלה העומדת עם הניאגרה שעשויה מחרס.

אבל, המילה האחרונה בתחום הניאגרות היא הניאגרה הסמויה, זו שממוקמת בתוך הקיר והגימור שלה גלוי לעין בדמותם של לחצני הדחה דקורטיביים. על פי רוב, הניאגרה הסמויה מגיע עם אסלה תלויה ולא עומדת הנחשבת גם היא לפסגת העיצוב בתחום.

 

סוגים שונים של ניאגרות סמויות

שני סוגים עיקריים קיימים לניאגרות סמויות: הראשון, ניאגרה סמויה שמתאימה לקירות גבס בלבד והשני, מתאים להתקנה בקירות בטון בלבד. חשוב מאוד להתאים את סוג הניאגרה לסוג הקיר בו היא תותקן וזה כדי למנוע בעיות עתידיות כשלפתע תהיה תקלה בניאגרה.

 

הערות חשובות בנושא ניאגרות סמויות

  • חשוב מאוד שאת ההתקנה של הניאגרה הסמויה יבצע צוות של חברה המשווקת ומתמחה בניאגרות אלה, או על ידי אינסטלטור שמכיר היטב את הסוג המסוים של הניאגרה הסמויה שרכשתם ומחזיק בכלי העבודה הייחודיים שנדרשים להתקנת הניאגרה ולעבודה עם הצנרת שקיימת בביתכם.
  • התקנה לא איכותית עלולה לגרום לתקלות ובעיות, בעיקר לנזילות שמייצרות נזקים לקירות ורצפות.
  • ניאגרה סמויה, מעבר להיותה גורם בלתי נראה המשפר מאוד את חזות חדר האמבטיה והשירותים, משפרת את איכות החיים בכך שהנה ניאגרה שקטה במיוחד, מכיוון שהמנגנון שלא נמצא בתוך הקיר.

ניאגרה

חשיבות הניאגרה המודרנית

במאות קודמות סבלה האנושות ממגפות שונות שפקדו את העולם, כל זה נבלם במהלך המאה ה- 19. רבים מאמינים שהתפתחות הרפואה היא זו שבלמה את המשך התפרצותן של מגפות חדשות אולם, האמת היא שהדבר קשור יותר לניקיון המרחב הציבורי שהושג בזכותם של פיתוחים חדשים בתחום תשתיות הביוב, ובעיקר בזכות המצאת השירותים הביתיים.

בתקופה שבה האנושות מתחילה אט אט להרים את הראש לאחר שתקפה אותה מגפה חדשה, ניתן להעריך עוד יותר את חשיבות הניאגרה והאסלה ששומרות על רמת היגיינה גבוהה בכל בית ובית. תחום הניאגרות כפי שצוין קודם לכן המשיך להתפתח והביא עמו את הניאגרה הסמויה שמשפרת את עיצוב חדר האמבטיה והשירותים ומסייעת עוד בשמירה על הניקיון, מכיוון שניתן לנקות מתחת לאסלה שתלויה על הקיר ולא עומדת על הרצפה.

ניאגרה

 

חלקי חילוף לניאגרה סמויה

כשמדברים על ניאגרה ואסלה סמויות חשוב מאוד לפני שרצים לקנות לדעת מיהם המותגים המוכרים בתחום. מדוע זה חשוב? כדי שבעתיד במידה ותדרשו לחלקי חילוף עקב תקלה, תוכלו למצא אותם בקלות בקרב אנשי המקצוע, ולא תגלו שהם אינם מחזיקים חלקי חילוף של הניאגרה שלכם מכל סיבה שהיא. מומלץ מאוד לבדוק את הדבר מראש בקרב שני אנשי מקצוע שאתם מכירים.

ניאגרה

 

לסיכום

הניאגרה, למרות שאיננו מודעים לכך בחיי היומיום שלנו מכיוון שאנו כבר ממש רגילים, היא אלמנט חשוב וחיוני מאוד בחיינו. הניאגרה מסייעת לנו בשמירה על אסתטיקה והיגיינה בחדרי האמבטיה והשירותים בביתנו. בעידן המודרני יכולה הניאגרה בדרך הייחודית לה, להוות חלק בלתי נפרד מעיצוב חדרי האמבטיה והשירותים שלנו בזכות העובדה שכמעט כולה מוסתרת מהעין.

קודם כל לשים לב אם משהו משתה בתפעול הרגיל, אם הזרם משתנה או שפתאום יש רעשים וכו'. כל דבר לא רגיל שאתם שמים אליו לב יכול להיות סממן ראשוני לתקלה שמתפתחת. במידה ושמתם לב למשהו חריג תבדקו מאיפה הוא נובע וצרו קשר עם שרברב ליעוץ ותיקון במידת הצורך.
טווח המחירים משתנה לפי סוג התקלה והאם יש צורך בהחלפה של חלקים, יכול לנוע בין 400-600 בתקלות פשוטות ועד 1200+ לתקלות מורכבות הכוללות חלקים, בכל הקשור לצנרות ומכשירי מים הדגש הוא על המקצועיות יותר מאשר על מחיר כדי להבטיח את העבודה הטובה ביותר עבור הבית שלכם, לכן רצוי להתיעץ עם שרברב בנושא לתיקון יעיל ומקצועי.
כשמדובר בניאגרה רצוי לתפל בתקלות בבדחיפות עקב השימוש התדיר וכמות המים הנצרכת בכל פעם וזאת כדי לחסוך וכמובן לא להחמיר את המצב, ראיתם נזילה, תקלה, או משהו שלא ניראה לכם בסדר? צרו קשר עם שרברב שיוכל לעזור לכם במהירות מקצועיות ויסודיות.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.