שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

כיורים

מחפשים מומחה כיורים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

 

אחד האלמנטים העיקריים בבית שלנו, המאפשר לנו לבצע את מגוון השימושים השגרתיים והיום – יומיים שאנחנו מבצעים עם המים, הוא ללא ספק הכיור הביתי, אשר מלבד תפקידו הפונקציונאלי בקליטת עודפי המים בדרך אל צנרת הביוב, גם מצליח להשתלב מבחינה עיצובית בחללי הבית השונים.

 

כיורים – מאז ועד היום

כיורי מטבח או כיורים הנמצאים בחדרי השירותים / מקלחת, הם כבר לא אותם הכיורים שהיו פעם, שהתאפיינו במראה סטנדרטי ובברז שבלט מעליהם וענה לשם 'פומפה'. כיום, מלבד התפקיד הפונקציונאלי שיש לכיורים בקליטת עודפי המים לפני שהם עוברים אל צנרת הביוב, הרי שניתן לראות כיורים מודרניים, מעוצבים ויוקרתיים במיוחד.

המגוון הרחב של הכיורים הקיים כיום, לצד השימוש השגרתי והתכוף בהם, מחייב אותנו לבחור את הכיורים האיכותיים והעמידים ביותר, בכדי שימלאו את תפקידם על הצד הטוב ביותר וכן שנוכל ליהנות מהם לאורך זמן. בחירת כיור איכותי מקבלת משנה חשיבות במיוחד כשמדובר בכיור הנמצא באזור לח במיוחד, כמו בחדר האמבטיה.

כיורים

 

סוגי כיורים

כפי שהזכרנו, ניתן לראות כיום מגוון סוגי כיורים, אשר מלבד הצורה והסגנון שלהם, נבדלים האחד מהשני גם בחומר ממנו הם עשויים. בהתאם לכך, לכל כיור קיימות מידות שונות וטכניקות התקנה מותאמות אישית. בין סוגי הכיורים העיקריים והנפוצים במיוחד ניתן למצוא נכללים הכיורים:

 

כיור אקרילי

כיורים אקריליים נחשבים לכיורים ברמה גבוהה ואיכותיים במיוחד, וזאת בשל העובדה כי מדובר בכיורים העשויים מתערובת של חומר אבן עם חומרים שונים, כמו סיליקון, קריסטלייט ועוד.

 

כיור נירוסטה

אחד המאפיינים הבולטים של כיור זה הוא העמידות הרבה שלנו, הן מפני בלאי ושחיקה והן מפני חומרי ניקוי שונים, עמידות ההופכת את כיור הנירוסטה לאחד הכיורים הנפוצים ביותר.

 

כיורים סינתטיים

הקידמה הטכנולוגית הגיעה גם אל עולמות התעשייה בכלל ואל עולם הכיורים בפרט, כאשר טכניקת הכבישה הייחודית מאפשרת ליצור בתהליך קל ומהיר למדי כיורים העשויים מחומרים סינתטיים שונים, בעלי רמת עמידות גבוהה ורמת גימור נאה.

 

כיור חרס

סוג נוסף של כיורים, הם כיורי החרס, בעלי המראה המבריק, אשר בזכות ציפויים עמידים, מצליח לשמור על המראה המבריק לאורך זמן.

כיורים

 

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים כיור?

כאשר בוחרים כיור לבית, חשוב להתאים אותו לצרכים שלנו ולחדר בו אנחנו מתכוונים למקם אותו – שירותים, מקלחת או מטבח. מבד העיצוב השובה את העין, חשוב במיוחד לוודא כי מדובר בכיור איכותי, הנרכש מחברה מוכרת המספקת אחריות מתאימה וכן לקחת את המידות המתאימות, כך שהתקנת הכיור תתבצע באופן המיטבי ביותר.

בעת בחירת כיור לאמבטיה, חשוב לשים לב לכך שמדובר בחלל רטוב ובעל אחוזי לחות גבוהים, פרמטרים המקבלים משנה חשיבות במיוחד במקרים בהם אל כיור האמבטיה מתלווה ארון שירות. במקרה כזה, יש לוודא כי נעשה איטום מיטבי, כך שהכיור והארונות יהיו מוגנים מפני חדירה של מים ולחות.

כיורים

 

התקנת כיורים עם אינסטלטור מקצועי

בין אם מדובר בכיור למטבח ובין אם בכיור לחדר האמבטיה ו/או השירותים, התקנת כיורים היא תהליך המצריך רמת דיוק גבוהה בהחלט, הן בכדי להגיע לרמת גימור גבוהה ואיכותית והן בכדי לשמור על התקנים הנדרשים מטעם היצרן ומכון התקנים, על מנת להבטיח שימוש תקין ובטוח.

לפיכך, כדי להתקין את הכיורים בראש שקט ובצורה המיטבית ביותר, ההמלצה הרווחת היא להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר בנוסף על התקנת הכיור בגובה התקני ובהתאם להוראות היצרן, גם יוודא כי הכיור מחובר היטב אל הצנרת, הקרמיקה או הקירות, כך שתחסכו לעצמכם בעתיד מפגעים בטיחותיים ונזקים שונים.

כיורים

 

כיצד מתקינים כיורים?

לאחר בחירת הכיור האיכותי, מגיע אחד השלבים החשובים ביותר והוא, התקנת הכיור על ידי אינסטלטור מקצועי. התקנת כיור בצורה המיטבית ועל פי דרישות התקן הרלוונטיות יסייעו לנו להפחית את הסיכויים לנזילות ונזקים משניים בהמשך. כשאנחנו עוסקים בהתקנת כיורים, מקובל להבחין בין 4 סוגי התקנה עיקריים:

 

התקנה עליונה

התקנה זו מתבצעת על גבי השיש או על גבי משטח העבודה המיועד, כאשר בהתקנה זו הכיור יונח על גבי השיש / המשטח עצמו. אחד המאפיינים הבולטים של צורת התקנה זו הוא המראה הייחודי של שולי הכיור הגבוהים ממפלס השיש, באופן המקשה על ניקוי יסודי.

 

התקנה תחתונה

צורת התקנה זו ממקמת את הכיור מתחת למשטח העבודה, כאשר הדבקת הכיור מתבצעת באמצעות סיליקון וצריכה להתבצע בצורה איכותית ומדויקת, כדי למנוע נזילות ובריחה של מים.

 

התקנה שטוחה

אחת משיטות ההתקנה הנפוצות ביותר בקטגוריית כיורי המטבח היא ההתקנה השטוחה, בה הכיור ממוקם מתחת למשטח העבודה ובהפרשי מינימליים (מילימטרים בודדים), באופן המאפשר גריפה נוחה של המים אל הכיור.

 

התקנה אינטגרלית

התקנה זו מבוצעת בגובה משטח העבודה, ללא רווחים או הפרשי גובה, וזאת באמצעות הלחמת הכיור אל משטח העבודה. טכניקה זו מתאימה במיוחד לכיורים העשויים מחומר קוורץ. אחד החסרונות הבולטים של שיטה זו הוא יכולת עמידות נמוכה לאורך זמן, בשל שינויי טמפרטורה המביאים להתרחבות ולהופעת סדקים.

כיורים

 

סתימה בכיור

התקנת הכיור על ידי אינסטלטור מקצועי, בהתאם לתקנים הרלוונטיים ותוך שימוש באמצעי איטום אופטימליים, הם ללא ספק הצעדים הראשונים והבסיסיים ביותר בכל נוגע לשימוש שלנו בכיורים. צעדים אלו נועדו לאפשר לנו שימוש מיטבי בכיורים הביתיים, אך תקלות שונות עדיין עלולות להופיע, כשאחת הבולטות מביניהן היא סתימה בכיור.

סתימה בכיורים מתרחשת בעיקר בשל הצטברות פסולת ולכלוך – שאריות אוכל ושומנים בכיורי המטבח ושערות ולכלוכים שונים בכיורים של השירותים / אמבטיה. כל עוד מדובר בסתימה קלה ובמיקום הנראה לעין, תוכלו לנסות לפתוח את הסתימה בכוחות עצמכם, תוך שימוש במגוון אפשרויות ביתיות כמו פומפה, קפיץ מיוחד וחומרים כימיים.

כיורים

 

פתיחת סתימה בכיור

במידה ואתם לא בטוחים כיצד עליכם לפעול ובמיוחד כשמדובר בסתימה עקשנית במיוחד, הנמצאת במעמקי הצנרת, מומלץ שלא לקחת סיכונים מיותרים ולנסות לשחרר את הסתימה לבד, היות וניסיונות כאלו עלולים להוביל בסופו של דבר לעלויות תיקון יקרות במיוחד. במקרים כאלו, מומלץ יהיה להזמין אינסטלטור מקצועי לאיתור מדויק ושחרור מהיר של הסתימה.

הזמנת אינסטלטור מקצועי לשחרור הסתימה בכיור, תאפשר לכם לאתר את מיקומה המדויק של הסתימה, כאשר בעזרת הכלים המתקדמים והמקצועיים של האינסטלטור שהזמנתם, ניתן יהיה לשחרר את הסתימה בקלות ובמהירות ומבלי הצורך לשבור ולהרוס דברים כדי להגיע אל מקור הסתימה.

כיורים

 

כיצד נמצא אינסטלטור מתאים להתקנת ו/או תיקון כיורים?

בשורה התחתונה, בין אם מדובר בכיורים למטבח ובין אם בכיורים לשירותים או לאמבטיה, התקנת הכיורים וכן טיפול בבעיות המתגלות בהם, מצריכה טיפול יסודי ומקצועי של אינסטלטור מומחה. אך כיצד ניתן לאתר אינסטלטור כזה?

אמנם היום ניתן לאתר כמעט כל בעל מקצוע באמצעות לחיצת כפתור פשוטה וחיפוש במרחבי הרשת, אך כשמדובר באלמנט כל כך חשוב, לא כדאי להסתמך רק על חיפוש כזה ורצוי לוודא לפני שבוחרים את האינסטלטור המתאים, את הנקודות הבאות:

 

ניסיון

המשפט המפורסם אומר ש – 'הניסיון עושה את ההבדל' ובניגוד למיתוסים אחרים, במקרה של אינסטלציה בכלל והתקנת כיורים בפרט, מדובר ללא ספק באינדיקציה חשובה במיוחד לכך שמדובר באינסטלטור מקצועי, אשר עם שנות הניסיון שצבר, יוכל לבצע עבורכם את העבודה הטובה ביותר.

 

המלצות

פרמטר נוסף שחשוב לוודא הוא המלצות של חברים, מכרים, בני משפחה או לקוחות אחרים של האינסטלטור, שיספרו לכם בצורה בלתי משוחדת אודות השירות שקיבלו, הן מהבחינה האנושית והן מהבחינה המקצועית.

 

מקצועיות

במקצוע האינסטלציה, אחד הפרמטרים העיקריים הוא המקצועיות של האינסטלטור, נתון אותו ניתן לבדוק באמצעות מאמרי הידע הקיימים באתר וכן באמצעות בדיקת הכלים המתקדמים העומדים לרשותו.

 

זמינות

במקרים של תקלות בכיור, הרי שהן לא נוטות להתריע מראש על בואן ולאור השפעתן על שגרת חיינו, חשוב שהאינסטלטור המיועד יהיה זמין לכל קריאה שלנו, גם בשעות לא כל כך שגרתיות.

כיום, ניתן למצוא מגוון סוגי כיורים, שהנפוצים מביניהם הם – כיור אקרילי, כיור נירוסטה, כיור סינתטי וכיור חרס. מלבד החומר ממנו הם עשויים, הצבעים והעיצובים השונים, כיורים אלו נבדלים גם במידת התאמתם למשטח וגם בצורת ההתקנה המתאימה ביותר.
שיטות ההתקנה הנפוצות ביותר להתקנת כיורי מטבח או כיורי שירותים / חדרי אמבטיה הן – התקנה עליונה, התקנה תחתונה, התקנה שטוחה והתקנה אינטגרלית. את שיטת ההתקנה המתאימה ביותר לכיור שבחרתם יש לוודא יחד עם האינסטלטור המקצועי שיתקין לכם את הכיור.
אחת התקלות הידועות ביותר בכיור, היא תופעת הסתימות, הנוצרות בעקבות הצטברות פסולת ולכלוכים. כדי לצמצם את הסיכויים להיווצרותן, חשוב להימנע מהשלכת פסולת, ובעיקר שאריות מזון, אל הכיור.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.