שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

התקנת ניאגרה

מחפשים התקנת ניאגרה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

ניאגרה היא חלק חשוב ביותר משירותי האורחים ומחדרי האמבטיה שיש לכולנו בבית. הניאגרה מתקשרת לחלקנו עם דבר שדורש שימור היגיינה ואסתטיקה מכיוון שהוא חלק ממקום אינטימי. מרבית הקבלנים מוסרים את הדירות שהם בונים עם אסלה וניאגרה סטנדרטיות, כשבניאגרה שני לחצנים האחד, לחצי הדחה (לחצן חסכני וחיוני ביותר), והשני, לחצן להדחה מלאה. בשנים האחרונות הפכה האסלה התלויה, שמגיעה עם ניאגרה סמויה הבנויה בתוך הקיר, לדבר החם ביותר בתחום הכלים הסניטריים ורבים מחליפים ניאגרות ואסלות ישנות באסלה תלויה וניאגרה סמויה. במאמר הבא נעסוק בהתקנת הניאגרה בין אם היא סטנדרטית ובין אם היא סמויה. 

התקנת ניאגרה

 

כיצד פועלת ניאגרה

מיכל ההדחה (הניאגרה), מכיל בתוכו מספר ליטרים של מים שברגע הנכון יוזרמו לתוך האסלה. דרוש זרם מים חזק על מנת להניע את פעולת הסיפון בצנרת האסלה, אותה פעולה שתפקידה לגרום לפסולת להישאב אל תוך הביוב בתנועה סיבובית. הניאגרה כוללת שני מנגנונים פעילים: מנגנון ההדחה שנכנס לפעולה כשאנחנו לוחצים על כפתורי ההדחה ומנגנון המצוף שתפקידו למלא מחדש את הניאגרה.

כיצד פועלת ניאגרה

 

המצוף

הניאגרה מתמלאת באמצעות ברז מים חיצוני, המים זורמים בצינורות הפנימיים וממלאים אותה. ברגע שגובה המים עולה בניאגרה עולה גם מצוף הקלקר שנושא עמו את הזרוע שמחוברת גם היא למנגנון באמצעות ציר. כשהמנוף מגיע לגובה מסוים בורג מתכוונן לוחץ על טבעת גומי פנימית, שנהדפת לעבר פתח הכניסה של המים. בסיום הפעולה הלחץ חזק מאוד, הגומי חוסם את מעבר המים והזרימה נפסקת.

סיבוב הבורג המתכוונן מניע אותו קדימה ואחורה בתוך התושבת שלו, מקרב או מרחיק אותו מטבעת הגומי. זו הצורה היעילה לכוון בעדינות את הלחץ ואת גובה המים בניאגרה. במקרים בהם רעש המים נמשך זמן רב ניתן להסיק מכך שטבעת הגומי התייבשה, ואיננה חוסמת באופן מושלם את מעבר המים.

מנגנוני המצוף השכיחים קומפקטיים ונעזרים במצוף שנע מעלה ומטה על גבי צינור המים האנכי במקום על זרוע נפרדת, מדובר באותה פעולה שנהוגה מאז ומעולם רק בצורה שונה.

המצוף

 

פעולת ההדחה

בחלקה התחתון של הניאגרה קיים פתח גדול שמוביל אל האסלה. רוב הזמן הפתח סגור באמצעות אטם מגומי. על אטם זה פועלים שני כוחות מנוגדים זה לזה: האחד, המשקל של האטם עצמו ומשקל המים שמעליו שלוחצים אותו כלפי מטה. השני, המצוף שמחובר אליו וסוחב אותו כלפי מעלה. המנגנון מתוכנן בצורה כזאת שהכוח שמושך למטה יהיה חזק יותר וכך האטם ימנע דליפה של מים.

כשלוחצים על כפתור ההדחה, מופעלת זרוע שמרימה את האטם בכוח. הפתח נפתח והמים מתחילים לעבור דרכו בסיוע כוח הגרביטציה אל האסלה. זרימת המים מפעילה כוח שגורם לכך שהאטם לא יחזור למקומו. מאזן הכוחות לעיל משתנה כשגובה המים בניאגרה יורד מתחת למצוף של מנגנון ההדחה.

בזה הרגע המצוף לא נסחב כלפי מעלה, המשקל שלו מתווסף לכוח שמושך למטה ולחץ המים שזורמים מתחת לאטם נחלש עקב פיחות בכמות המים בניאגרה. האטם חוזר למיקומו בתחתית ומעבר המים לאסלה נבלם. עתה, כשהניאגרה ריקה ממים, המצוף של מנגנון המילוי נמוך ומים חדשים מגיעים מהברז וממלאים מחדש את הניאגרה.

פעולת ההדחה

 

התקנת ניאגרה סטנדרטית

בואו ננסה להבין כיצד מתבצעת התקנת ניאגרה חדשה, ניאגרה סטנדרטית בבית חדש. במידה והבניין מחובר כבר למים אז לפני הכל, יסגור האינסטלטור את ברז המים שנמצא באזור ההתקנה ואמור להעביר מים לניאגרה. לאחר מכן הוא יחבר את צינור המים המיועד לכך למקום המתאים בניאגרה, יסיר מהמצוף את האטם והאום ויקבע את המצוף חזק בתוך האסלה באמצעות בורג כניסת המים והאום כמובן.

בשלב הבא יחבר האינסטלטור את הניאגרה לאסלה על ידי ברגים ייעודיים ולסיום, יותקן האטם החשוב למניעת זליגה של מים. מה שנותר לבצע הוא חיבור של המצוף לצינור.

התקנת ניאגרה סטנדרטית

 

התקנת ניאגרה סמויה – מה חשוב לדעת

ניאגרה סמויה נחשבת לכלי סניטרי יחסית חדש והיא נמצאת בשוק מספר שנים בודדות בלבד, חשוב להבין שאין מדובר בכלי סניטרי סטנדרטי והוא דורש טיפול ותחזוקה מעט שונים מהניאגרה הרגילה. ניאגרה סמויה מגיעה יחד עם אסלה תלויה שהיא אסלה מיוחדת שמודבקת לקיר, הדבק מותאם לפי סוג הקיר (בטון או גבס). הניאגרה מותקנת בתוך הקיר ממש ואינה גלויה לעין, החלק היחיד שנראה כלפי חוץ הוא לחצני ההדחה.

מדובר בהתקנה מורכבת יותר מהתקנה של ניאגרה רגילה המתחברת לאסלה עומדת מחרס. חשוב מאוד שתתבצע התקנה מדויקת כדי למנוע בעתיד תקלות קשות, שהתיקון שלהן עשוי לעלות כסף רב, מכיוון שיהיה מדובר בשיקום קירות שנרטבו. על מנת להטמיע את הניאגרה בקיר ניתן לחצוב בקיר או להדביקה עליו ולעטוף אותה בגימור גבס.

התקנת ניאגרה סמויה – מה חשוב לדעת

 

היתרונות של הניאגרה הסמויה

  • ניאגרה סמויה כשמה כן היא, איננה נראית לעין ועובדה זו מסייעת להשיג חדר אמבטיה מעוצב, יפה, אלגנטי ואסתטי יותר.
  • ניאגרה סמויה מפשטת את ניקיון השירותים מכיוון שיש לנקות אך ורק את האסלה.
  • ניאגרה סמויה מגיעה על פי רוב יחד עם אסלה תלויה שגם היא מעוצבת, יפה ואלגנטית יותר, ומשלימה מראה יוקרתי יותר לחדר האמבטיה.

 

התקנת ניאגרה סמויה הלכה למעשה בקצרה

ראשית, יש לבצע בדיקת התאמה של חדר האמבטיה להתקנת ניאגרה סמויה. לאחר מכן ובהתאם לסוג הקיר שיש לכם בחדר האמבטיה, יש לרכוש את החומרים והכלים המתאימים לביצוע העבודה. יש למקם מחדש את צנרת הניקוז בהתאם למיקום המיועד של הניאגרה והאסלה החדשות.

בהמשך, יש לחצוב בקיר מקום לטובת הטמעת הניאגרה בתוכו, חשוב לזכור שיש למקם את האסלה בגובה 40 עד 45 ס"מ מהרצפה ובהתאם למקם את גובה הניאגרה בקיר, כך שכוח הגרביטציה יעבוד ויסייע בזרימת המים מהניאגרה לאסלה. עתה, יש לקבע את האסלה והניאגרה באמצעים המתאימים ולעגן את ווי התליה המיוחדים בקיר.

בשלב הבא מכניסים את הניאגרה לקיר ומחברים אותה לצנרת ולאחר מכן מייצרים את חיפוי הגבס שיסתיר את הניאגרה. חותכים פתח ללחצני ההדחה בהתאם לגודלם, מתקינים ומעגנים אותם לרבות נראותם החיצונית. לסיום, יש לבצע הדחה ולראות שאין נזילות ותקלות תפעול.

התקנת ניאגרה סמויה הלכה למעשה בקצרה

 

לסיכום

כשמדובר בדירה חדשה, אנשי המקצוע יתקינו את האסלה והניאגרה הסטנדרטיות ויבדקו את תקינותן, מדובר בפעולה פשוטה ודי מהירה. במידה ומדובר בהתקנה של אסלה תלויה וניאגרה סמויה, העבודה תהיה מעט יותר מורכבת ויש לקחת בחשבון שהתחזוקה של ניאגרה סמויה גם היא מורכבת יותר מכיוון שהיא נמצאת בתוך הקיר וכך גם הצנרת שלה.

לסיכום

שאלות ותשובות

שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא