שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

התקנת כיורים

מחפשים מתקין כיורים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כיורי מטבח או כיורי אמבטיה ושירותים מגיעים כיום במגוון גדלים, סוגים ועיצובים יפים. אך לפני שמסתכלים על המחיר או על העיצוב של הכיור, חשוב לוודא כי ההתקנה שלו תתאים לתשתית האינסטלציה הקיימת אצלנו בבית. במאמר זה נסקור היטב את נושא התקנת הכיורים

התקנת כיורים

 

כיורים למטבח, לשירותים או לחדר האמבטיה

חלק מהותי משגרת החיים הביתית של כולנו כולל שימושים שונים ומגוונים שאנחנו עושים עם המים, כמו שטיפת כלים, שטיפת הרצפה, שימוש בשירותים, מקלחות ועוד. בחלק ניכר מהפעולות הללו, עודפי המים לאחר השימוש שעשינו איתם מגיעים אל הכיור ומשם זורמים אל צנרת הביוב.

בבחירת הכיור לחלל המטבח, האמבטיה או השירותים צריך להתחשב במספר פרמטרים, כמו החומר ממנו עשוי הכיור, היצרן והחברה ממנה אנו רוכשים את הכיור, העיצוב ועוד, כאשר אחד הפרמטרים העיקריים שעלינו לתת את הדעת עליו לפני בחירת הכיור, הוא סוג ההתקנה שיתאים למערכת האינסטלציה הקיימת אצלנו בבית.

כיורים למטבח, לשירותים או לחדר האמבטיה

 

מתקינים כיור? הכירו את סוגי הכיורים הנפוצים

לכיורים השונים קיים אמנם תפקיד פונקציונאלי ברור ומוגדר, אך כאמור, ניתן למצוא כיום מגוון סוגים שונים של כיורים, המגיעים בגדלים שונים ועשויים מחומרים שונים, פרמטרים המשפיעים גם על שיטת ההתקנה המתאימה ביותר לכיור. בהתאם לכך, כדאי להכיר את סוגי הכיור הנפוצים ביותר:

 

כיור אקרילי

התפתחות התעשייה המודרנית הביאה לכך שתהליכי הייצור הפכו למתקדמים ויעילים במיוחד, תוך שילוב מספר חומרים המייצרים תוצר איכותי ועמיד במיוחד. כך, הכיור האקרילי מורכב מאבן וחומרים אקריליים שונים, שילוב המקנה לכיורים אלו עמידות משחיקה, שריטות וטמפרטורות גבוהות.

 

כיור נירוסטה

כיור עמיד נוסף הוא כיור הנירוסטה, העשוי מפלדת אל – חלד, הנחשבת לחומר עמיד ואיכותי, במיוחד מפני נזקי קורוזיה, כימיקלים וחומרי ניקוי חזקים.

 

כיור חרס

אחד המאפיינים הבולטים של כיור החרס הוא הנראות המבריקה שלו, המגיעה בעקבות ציפוי ייחודי, המעניק לכיור זה גם עמידות גבוהה למדי, בעיקר בכל הקשור לשחיקה ונזקי שריטות. יחד עם זאת, כיור זה יגלה פחות עמידות בכל הקשור למכות חזקות.

מתקינים כיור_ הכירו את סוגי הכיורים הנפוצים

 

התקנת כיורים – מה חשוב לדעת לפני?

תדירות השימוש הגבוהה שאנחנו עושים במים, הופכת את הכיור הביתי לאחד האלמנטים השימושיים ביותר בבית שלנו ובהתאם לכך, עלינו לדאוג להתקנה מקצועית ואיכותית של הכיורים, במיוחד בכל הקשור לפעולת איטום הצנרת ונקודות המגע עם המשטח אליו הכיור מחובר וכן בהתאם לתקנים הרלוונטיים.

בהתאם לכך, בין אם מדובר בהתקנת כיור חדש ובין אם בהחלפת כיור ישן בחדש, חשוב לבצע את פעולת ההתקנה עם אינסטלטור מקצועי ומיומן בתחום וזאת כדי שנוכל להשתמש בכיור החדש בצורה מיטבית ולאורך זמן וכן כדי לצמצם את הסיכויים להופעת תקלות ובעיות שונות, כמו – נזילות, פיצוצים בצנרת, סתימות, הצפות ועוד.

התקנת כיורים – מה חשוב לדעת לפני

 

התקנת סוגי כיורים – השיטות העיקריות

התקנת כיורים יכולה להישמע אולי כפעולת פשוטה יחסית, אך בפועל, מדובר בהתקנה הדורשת מיומנות רבה ובעיקר דיוק. כפי שהזכרנו, ניתן למצוא כיום מספר סוגי כיורים ובהתאם לכך, קיימים גם מספר סוגי התקנות כיורים, שהעיקריים מביניהם הם:

 

התקנת כיור שטוחה

התקנה שטוחה של כיור מתבצעת בגובה של המשטח, או מעט נמוך ממנו (סדר גודל של מספר מילימטרים), באופן המאפשר לגרוף את המים בצורה נוחה אל הכיור. שיטת התקנה זו נחשבת לנפוצה ופופולארית במיוחד, אך כשמתעורר הצורך בהחלפת כיור כזה, הרי שמדובר בפעולה מורכבת.

 

התקנת כיור עליונה

התקנה עליונה ממקמת את הכיור על גבי המשטח המיועד, כאשר קיים רווח מסוים המפריד ביניהם. לסוג התקנה זו קיים אפקט עיצובי מרשים, אך מבחינת נוחות קיימים לא מעט חסרונות, כמו אי היכולת לגרוף את המים אל הכיור וכן הצטברות המים וחוסר היכולת לנקות בצורה יסודית את המשטח, בנקודת החיבור שלו אל הכיור.

 

התקנת כיור תחתונה

התקנה תחתונה מתבצעת מתחת למשטח, כאשר הדבקת הכיור והאיטום בנקודות החיבור מתבצעים באמצעות סיליקון. התקנה תחתונה נחשבת לשיטת התקנה יקרה ומורכבת יותר לעומת ההתקנה העליונה.

התקנת סוגי כיורים – השיטות העיקריות

 

התקנת כיור מטבח

אחד החללים המרכזיים ביותר בבית של כולנו הוא המטבח, בו אנחנו עורכים מפגשים משפחתיים ומכינים את המאכלים הביתיים הטעימים. מלבד שיטות ההתקנה הנפוצות, במקרה של התקנה כיור במטבח יש לקחת בחשבון גם שלב המדידות, שנועד ליצור התאמה מלאה ומדויקת למשטח השיש, בו יורכב הכיור שבחרנו.

ככל ומדובר בהחלפת כיור ישן בחדש, שלב המדידות הופך לשלב משמעותי במיוחד, שכן המדידות יקבעו מה גודל הכיור המתאים ביותר שתוכלו לבחור. מדידה מדויקת תחסוך לכם עלויות התקנה מיותרות ואת הצורך בשבירת השיש והרס מיותר.

התקנת כיור מטבח

 

התקנת כיור בחדר האמבטיה ו/או השירותים

כיורים המותקנים בחדרי האמבטיה או השירותים, מונחים במרבית המקרים על גבי ארון שירות ומלבד הסביבה הרטובה ממילא בה הם נמצאים, חשוב לוודא בשלב ההתקנה של הכיור בחדר האמבטיה ו/או השירותים, כי האיטום יבוצע באופן תקין ומיטבי, כך שנוכל לשמור על שלימות הארונות ולהימנע מנזקים שונים, כמו רטיבות ועובש.

בנוסף על האיטום בנקודות החיבור שבין המשטח לבין הכיור, חשוב לדאוג לאיטום מיטבי גם של מערכת הצנרת עצמה המחוברת אל הכיור, באופן שיבטיח לכם ראש שקט ושימוש בטוח, מבלי להיות מופתעים יום אחד מקיומה של הצפה שמקורה בנזילה במיקום סמוי מהעין.

התקנת כיור בחדר האמבטיה ו_או השירותים

 

מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר התקנת הכיורים?

בניגוד לדעה הרווחת, חומר הגלם ממנו עשוי הכיור לא משפיע בהכרח על מחיר ההתקנה של הכיורים, כאשר הפרמטרים העיקריים המשפיעים על מחיר ההתקנה הם – שיטת ההתקנה הנבחרת, המיקום בו הכיור יונח, תשתית האינסטלציה הקיימת ועוד.

כדי לוודא שאתם מקבלים תמורה מלאה למחיר, כדאי לוודא כי אכן מדובר באינסטלטור מומלץ, מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יוכל גם להכווין אתכם בנוגע לכיור המומלץ ביותר, הן מבחינת המותג והחברה עצמה והן מבחינת הצרכים ומערכת האינסטלציה הקיימת אצלכם.

מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר התקנת הכיורים

שאלות ותשובות

השימוש התכוף שאנחנו עושים בכיורים מחייב פעולת התקנה מקצועית ומדויקת בהחלט, כאשר חשוב לשים לב למידות הכיור עצמו והתאמתו אל המשטח המיועד וכן לדאוג לאיטום מיטבי, הן בנקודות החיבור של הכיור אל המשטח והן של הצנרת עצמה.
מחיר התקנת הכיורים נקבע על פי פרמטרים שונים, ביניהם שיטת ההתקנה הנבחרת, המיקום בו הכיור יונח, תשתית האינסטלציה הקיימת ועוד.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא