שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

החלפת ניאגרה

מחפשים שירותי החלפת ניאגרה? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

החלפת ניאגרה איננה עבודה מאוד מורכבת אולם דרוש ידע טכני והבנה מינימלית בצינורות וצנרת כי לבצע אותה. ובכל זאת מומלץ שאת ההחלפה יבצע איש מקצוע. במאמר הבא נדבר על החלפת ניאגרה בבית שיש בו ניאגרה ומסיבה זו או אחרת הוחלט לבצע החלפה של הניאגרה הקיימת בניאגרה חדשה. החלפה כזאת אתם יכולים לבצע בעצמכם ובתנאי שיש לכם באמת ידע טכני בסיסי והכרות עם הצנרת בבית. בכל מצב אחר עדיף שתזמינו איש מקצוע לטובת התקנה איכותית שתמנע בעיות בעתיד. במידה ואתם עומדים להתקין ניאגרה סמויה מומלץ מאוד לא להתעסק בכך בעצמכם ולהזמין צוות מקצועי של חברה המתמחה בשיווק, התקנה ותיקונים של ניאגרות סמויות. 

החלפת ניאגרה

 

מה נדרש כדי לעשות זאת לבד

במידה ואתם בקטע של להחליף ניאגרה סטנדרטית בעצמכם, להלן כלי העבודה להם תידרשו לביצוע העבודה:סמרטוט לניקוי הרצפה, פלייר, גומיות אטימה, ברגים לחיזוק מיכל הניאגרה, מיכל ניאגרה חדש אותו תחברו לאסלה וצינור מים תקין לחיבור בין מיכל הניאגרה לבין ברז ניל.

מה נדרש כדי לעשות זאת לבד

 

תהליך העבודה

סגרו את ברז הניל בתנועה סיבובית על מנת להפסיק את אספקת המים, לאחר מכן מקמו סמרטוט רצפה סביב האסלה. רוקנו את הניאגרה מהמים, נתקו את צינור המים מברז הניל ומהניאגרה. עתה, שחררו את הברגים שתופסים את הניאגרה לאסלה והורידו את מיכל הניאגרה למטה. זה הרגע להתקין את מיכל ההדחה החדש. הוציאו את מיכל ההדחה החדש מהאריזה, וודאו שיש בערכה שלו את כל הברגים והאומים הנדרשים לצורך ההתקנה. בדקו שהמצוף נמצא גם הוא וכן, גומיית האיטום. חשוב שתדעו, מיכל ההדחה אמור להכיל שני חורים לחיבור צינור המים והתקנת המצוף.

עכשיו הוציאו את האטם והסירו את האום מהמצוף, קבעו את המצוף חזק במקום הייעודי לו, באמצעות בורג כניסת המים והאום. חברו את הניאגרה לאסלה בעזרת הברגים וודאו שאתם מתקינים נכון את גומיית האיטום. גומיית האיטום חשובה מאוד מכיוון שתפקידה למנוע נזילה של מים מהניאגרה.

בסיום העבודה חברו למצוף את הצינור וזכרו את גומיית האיטום של צינור המים. מומלץ אם כבר החלפתם ניאגרה להחליף גם מושב אסלה להשלמת הפעולה והמראה.

תהליך העבודה

 

בדיקת תקינות

סיימתם את העבודה, חיברתם את כל מה שהיה צריך לחבר לרבות צינור המים, עתה נותר לכם לוודא שהניאגרה עובדת כמו שצריך. פתחו את ברז המים שסגרתם ממש בהתחלה וראו שמיכל ההדחה מתמלא. שימו לב היטב שאין נזילה משום מקום, זה הדבר החשוב ביותר ובדקו שהמצוף עלה.

כדי להיות בטוחים במאה אחוז שאין בשום מקום נזילה, יבשו את הרצפה וכל מקום שיש בו מגע של מים, צאו מחדר האמבטיה וחזרו אחרי עשר דקות לראות שאין רטיבות בשום מקום. אם הכל בסדר אז שיחקתם אותה ואם נראה לכם שמשהו לא כשורה ויש מים על הרצפה או בקיר, הזמינו מיד אינסטלטור.

בדיקת תקינות

 

החלפה לניאגרה סמויה

כפי שצוין קודם לכן ממש לא מומלץ לעשות זאת בעצמכם אולם, מי מכם שמתעקש בכל זאת לעשות זאת בכוחות עצמו, להלן מספר הדגשים חשובים לביצוע המשימה.

  • בדקו את החלל בו יש לבצע את העבודה – בדקו האם ניתן להתקין את הניאגרה באמת בתוך הקיר או שאולי זה לא אפשרי במרחב שלכם. במידה וזה לא אפשרי קיימת האפשרות לתלות את הניאגרה על הקיר ולאחר מכן לעטוף אותה בקיר גבס. אולם, פעולה זו מקטינה את המרחב ולכן חשוב שתבדקו שהדבר אפשרי ולא ישבש לכם לחלוטין את חלל חדר האמבטיה ויהפוך אותו לצפוף ולא נוח.
  • בדקו את סוג הקיר שלכם – במידה ויש לכם קיר בטון אז אין שום בעיה לבצע תליה של הניאגרה בתוך הקיר הפנימי ותליה של האסלה בקיר החיצוני. הבעיות מתחילות כשיש קיר גבס אבל, גם זו לא ממש בעיה. קיימות ניאגרות מיוחדות לקירות גבס וצורת ההתקנה שלהן מעט שונה. הניאגרה שמותקנת בחלק הפנימי של הקיר תקובע לרצפה על עמוד ייעודי שימקם אותה בגובה הנדרש והאסלה תקובע לרצפת חדר האמבטיה ולא תתלה רק על הקיר.
  • גובה ההתקנה – חשוב מאוד לוודא שהניאגרה תמוקם גבוה יותר מהאסלה כדי שבזמן הורדת המים תתקבל עזרה של כוח הגרביטציה, והמים יזרמו בקלות מהניאגרה לאסלה. לפיכך, דעו שיש למקם את האסלה בגובה 40 עד 45 ס"מ מעל הרצפה ולפי נתון זה מקמו את הניאגרה.
  • בדיקת תקינות ההתקנה – לאחר סיום ההתקנה אל תשתמשו בשירותים במשך 24 שעות ואפשרו להכל להתייבש כמו שצריך. ביום שלמחרת בצעו הדחה של המים, הביטו לתוך האסלה על מנת לוודא שזרם המים מספיק חזק וההדחה מתבצעת ביעילות ובאופן מלא. עתה, העיפו מבט מסביב לאסלה ועל הקיר ובדקו שאין בשום מקום רטיבות או חס וחלילה נזילה של מים. במידה והכל בסדר אז הצלחתם בגדול, במידה וקיימת נזילה הזמינו מיד איש מקצוע שיטפל בכך. נחזור למצב בו הכל תקין, לפני שתסמנו לעצמכם וי ענק, שבו על האסלה ובדקו שהיא יציבה, לא רועדת או רע מכך נופלת, שאין רעשים מהקיר בזמן שהתיישבתם, אחרי הכל מדובר באסלה תלויה. עכשיו תוכלו לצאת המחולות.

במידה והזמנתם איש מקצוע להתקין את הניאגרה הסמויה אין זה אומר שאתם לא צריכים לוודא שהוא פועל בדיוק לפי הנקודות שצוינו לעיל. מנעו מעצמכם עוגמת נפש, תהיו בבית ותפקחו שההתקנה מתבצעת בדרך הנכונה והמדויקת, היעילה והבטיחותית ביותר. אל תשכחו, התקנה רשלנית של ניאגרה סמויה עשויה לגרור בעתיד נזילות ובעיות שהתיקון שלהם יעלה לא מעט כסף.

החלפה לניאגרה סמויה

 

יתרונות של ניאגרה סמויה ואסלה תלויה

  • מדובר בשילוב מעוצב יותר בזכות האסלה התלויה והעובדה שהניאגרה אינה נראית לעין.
  • אסלה תלויה מקלה על ניקיון חדר האמבטיה מכיוון שניתן בקלות לנקות מתחת לאסלה את הרצפה.
  • לחצני הדחה גדולים, מעוצבים ונוחים לתפעול.

יתרונות של ניאגרה סמויה ואסלה תלויה

 

אחריות

אין זה משנה אם התקנתם ניאגרה סטנדרטית או סמויה, ברגע שעשה זאת איש מקצוע מגיעה לכם אחריות למינימום 3 שנים. דרשו אותה מאיש המקצוע שלכם. כמו כן, המוצר עצמו יגיע עם אחריות שנעה בין 5 ל- 7 שנים, זה הסטנדרט בנושא.

אחריות

 

לסיכום

החלפת ניאגרה רגילה בחדשה זהה אינה מסובכת כלל ואתם יכולים לבצע את העבודה באופן עצמאי בתנאי שיש לכם ידע טכני וגישה נכונה לדברים. החיסרון בהחלפה עצמית הוא שלא תקבלו אחריות. במידה ומדובר בניאגרה סמויה עשו לעצמכם טובה והזמינו איש מקצוע לביצוע העבודה הן כדי להבטיח עבודה איכותית שתמנע בעיות עתידיות והן בשביל קבלת האחריות להתקנה.

שאלות ותשובות

שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא