שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

החלפת כיורים

מחפשים החלפת כיורים? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות רבה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות והנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

העיצוב המודרני, יחד עם תפקידם המשמעותי בקליטת עודפי המים לאחר השימושים השונים שאנחנו עושים בהם, הופכים יחדיו את הכיורים לאלמנטים משמעותיים בכל מבנה מגורים, כאשר לעיתים אנחנו נדרשים גם להחליף את הכיורים, בין אם בגלל תקלה ובין אם בשל הרצון להתחדש

החלפת כיורים

 

תפקידם של הכיורים

בין אם מדובר בכיור הנמצא במטבח ובין אם בחדרי האמבטיה והשירותים, אין ספק כי לכיור תפקיד חשוב ומשמעותי בבית שלנו, הן בשל הנוכחות הדומיננטית שלו והן בשל תפקידו הפונקציונאלי בקליטת עודפי המים לפני שהם זורמים אל צנרת הביוב.

כיום, ניתן למצוא כיורים במגוון גדלים, צורות וסגנונות, אך מלבד המראה החיצוני של הכיורים, חשוב לדעת כי פעולת הניקוז של עודפי המים מתאפשרת באמצעות החיבור של הכיור, דרך פתח הניקוז ומשם אל צנרת הביוב. כך, מלבד בחירת הצבע והדוגמה של הכיור, חשוב לשים לב לכך שמערכת האינסטלציה הותקנה כראוי, באופן שיאפשר לכיור לשמור על תפקוד מיטבי.

תפקידם של הכיורים

 

באילו מקרים נצטרך להחליף את הכיור?

התקנת הכיור מחייבת פעולה מקצועית ומדויקת ביותר של האינסטלטור, הן בכדי להתאים את הכיור למשטח המיועד והן בכדי למנוע נזילות ובעיות שונות. יחד עם זאת, בהחלט ייתכנו מקרים בהם נצטרך להחליף את הכיור, כמו במקרים:

 

בלאי

כיורות ישנים, או כאלו העשויים מחומרים פחות איכותיים, עלולים להיפגע עם הזמן החולף ובעיקר כתוצאה מטמפרטורות גבוהות ושימוש בחומרי ניקיון חזקים. בלאי זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות סדקים ושברים, אשר לא מותירים לנו ברירה, אלא להחליף את הכיור.

 

התקנה לקויה

כפי שהזכרנו, התקנת כיור מחייבת מקצועיות ודיוק מקסימליים וכאשר פעולת ההתקנה מתבצעת שלא באופן האידיאלי, הרי שהכיור והארונות שבסביבתו עלולים להינזק ובנוסף, ייתכנו גם ליקויים כמו נזילה בצנרת וסתימות עקשניות.

 

שיפוץ ועיצוב

החלפת כיור לא חייבת להיות תוצאה של אירועים לא נעימים כמו בלאי או התקנה לקויה, כשהיא יכולה להתרחש גם בעקבות אירועים משמחים למדי, דוגמת רצון להתחדש, לשפץ ולרענן את מראה הבית.

 

מחליפים את הכיור? שימו לב לפרטים הבאים

במידה ועולה הצורך להחליף את הכיור במטבח ו/או בחדר האמבטיה והשירותים, חשוב יהיה לקחת בחשבון את מידות הכיור המדויקות וכן את המשטח המיועד בו אנחנו מתכוונים לשלב את הכיור. כמו כן, חשוב לבחור כיור איכותי ומחברה מוכרת וידועה, כך שנוכל להבטיח לעצמנו ראש שקט ואף לנצל את תקופת האחריות שחנויות אלו מעניקות לכיורים שהם מוכרים.

את החלפת הכיור חשוב ומומלץ לבצע עם אינסטלטור מקצועי ומנוסה בתחום, אשר מלבד התקנת הכיור עצמו, ידאג גם לפירוק נכון ומסודר של הכיור הזקוק להחלפה. התייעצות מוקדמת עם האינסטלטור, תוכל לסייע לכם גם בשלבים הראשונים של בחירת הכיור האיכותי והמתאים ביותר, הן מבחינת השימוש והצרכים שלכם והן מבחינת איכות הכיור עצמו.

מחליפים את הכיור? שימו לב לפרטים הבאים

 

פירוק הכיור הישן

החלפת הכיור הישן בחדש, צריכה להתחיל כמובן בפירוק הכיור הישן, משימה מאתגרת למדי, במיוחד כשמעוניינים להימנע מהרס ונזקים מיותרים. כדי למנוע נזקים והרס מיותר, מומלץ כאמור לבצע את פעולת הפירוק וההתקנה עם אינסטלטור מקצועי ויחד עם זאת, כדאי להכיר בכמה קווים כלליים כיצד מתבצע פירוק הכיור הישן.

השלב הראשון בפירוק הכיור הישן מתחיל בניתוק זרם המים הראשי ולאחר מכן, ניתוק הסיפון והכנת האזור בצורה מתאימה מפני נזילת מים (שימוש במגבות וכדומה). את פירוק הכיור נבצע עם סכין יפנית לשחרור הסיליקון או באמצעות מפתח ברגים במידה ומדובר בכיור המחובר עם ברגים.

פירוק הכיור הישן

 

הכירו את שיטות התקנת הכיורים הנפוצות ביותר

לאחר פירוק הכיור, מגיע שלב התקנת הכיור החדש. מגוון הכיורים, על שלל הסגנונות והעיצובים שלהם, הביאו לכך שקיימות מספר שיטות התקנה עיקריות:

התקנה עילית

כאשר הכיור מונח על גבי המשטח או השיש, הרי שההתקנה המתאימה תהיה התקנה עילית. על אף הנראות המרשימה והייחודית של ההתקנה והכיור מהסוג הזה, כדאי לקחת בחשבון גם את הקושי שבגריפת המים אל הכיור וכן את הקושי שבניקיון יסודי של הכיור, במיוחד בנקודות החיבור אל המשטח.

 

התקנה תחתית

התקנה תחתית ממקמת את הכיור מתחת למשטח (מרווח של מילימטרים בודדים), כאשר הדבקת הכיור אל החלק התחתון תבוצע באמצעות סיליקון. שיטה זו נחשבת ליקרה יותר, בעיקר בגלל העבודה הרבה הכרוכה בהתקנה מסוג זה.

 

התקנה שטוחה

שיטת התקנת הכיורים הנפוצה ביותר היא התקנה שטוחה, הרלוונטית בעיקר למצבים בהם הכיור נמצא בגובה המשטח.

 

כיצד מודדים את מידות הכיור?

לכל שיטת התקנה יש את המדידות המתאימות לה ובהתחשב במשטח בו הכיור מתוכנן להיות ממוקם. כאשר אנחנו עוסקים במידות הכיור, יש לקחת בחשבון את עומק הכיור, האורך והרוחב שלו. למעשה, לכיורים קיימות מספר מידות סטנדרטיות, הנעות בין 40 ס"מ לבין 110 ס"מ.

מדידה לא מתאימה, עלולה להוביל לעלויות החלפה יקרות במיוחד, שכן האינסטלטור יצטרך לשבור ולהרוס חלקים מהמשטח כדי לבצע התאמה מדויקת. לפיכך, חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי, אשר יבצע את פעולות המדידה, הפירוק וההחלפה באופן המיטבי והמדויק ביותר, למראה אסתטי ועל פי התקנים הרלוונטיים.

כיצד מודדים את מידות הכיור?

 

מה העלות של החלפת כיור?

שאלת העלות של החלפת כיור תלויה במספר פרמטרים עיקריים, דוגמת תפקידו של הכיור (בחדר האמבטיה והשירותים או במטבח), מערכת האינסטלציה הקיימת, שיטת ההתקנה הנדרשת ועוד. כמו כן, כשאנחנו מתייחסים לעלות החלפת הכיור, יש לשים לב שהמחיר אינו כולל את הכיור עצמו (אלא אם סוכם אחרת).

באופן כללי, ניתן לומר כי עלות החלפת כיור יכולה לנוע בין כמה מאות שקלים ועד לכ – 2,000 שקלים במקרים מורכבים ו/או הכוללים את הכיור עצמו. כדי לקבל הערכת מחיר מדויקת ושירות מקצועי בפירוק והתקנה, לרבות בחירת הכיור המתאים ביותר, מומלץ לפנות לשירותיו של אינסטלטור מומחה.

מה העלות של החלפת כיור?

שאלות ותשובות

תהליך החלפת הכיור מתבצע בכמה שלבים, הראשוניים מביניהם יכללו את פירוק הכיור הישן, מדידות ובחירת הכיור המתאים, כאשר בשלב האחרון, יותקן הכיור באמצעות אחת משיטות ההתקנה העיקריות – התקנה עילית, תחתית או שטוחה.
החלפת הכיור הישן בחדש מחייבת פעולה מקצועית ומדויקת, הן כדי להתאים את הכיור בצורה אופטימלית למשטח בו אנחנו מעוניינים למקם אותו והן כדי למנוע נזילות ובעיות שונות, כך שחשוב ומומלץ להיעזר בשירותיו של אינסטלטור מקצועי להחלפת כיורים.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא