שירות 24/7
מקצועיות
פריסה ארצית

אינסטלציה סניטרית

מחפשים אינסטלציה סניטרית? ריכזנו עבורכם את בעלי המקצוע המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

כשמתכננים מבנה חדש או משפצים מבנה קיים, חייבים לתת תשומת לב רבה לכל מה שנוגע לסניטציה, ניקיון והיגיינה. הדבר כולל לא רק בחירה נכונה של אסלות, כיורים ואמבטיות (אם כי מדובר בחלקים חשובים בתהליך), אלא גם תכנון מלא ומקיף של כל מערכת האינסטלציה בבית, מצינור ועד פתח ניקוז. כל התחום הזה יחד קרוי אינסטלציה סניטרית, וריכזנו עבורכם את מה שחשוב לדעת על התחום הזה ועל ההחלטות שצריך לקבל במסגרתו.

תיקון הנזילות

 

מה זה בדיוק אינסטלציה סניטרית?

אינסטלציה סניטרית היא מושג שמתאר את כל מערכת הצנרת והסניטציה במבנה, כולל כל החלקים שבה. האינסטלציה הסניטרית כוללת חלקים גלויים שנמצאים בשימוש יום יומי רב – כיורים, אמבטיות ומקלחות, פתחי ניקוז, אסלות וכדומה. עם זאת, היא כוללת גם את החלקים שהופכים לחלק מתשתית המבנה ושאינם גלויים, כמו צינורות, מסתמים ומחברים שונים.

ניתן להבין בקלות רבה ששום מבנה מודרני לא יכול להיות מתוכנן ולהיבנות בלי לתת תשומת לב רבה לאינסטלציה סניטרית, ושגם בכל תהליך של שיפוץ ושדרוג תשתיות המבנה צריך לתת דגש מיוחד לתחום זה.

מה זה בדיוק אינסטלציה סניטרית?

 

כל מה שקשור להיגיינה שלכם צריך להיות מתוכנן היטב

תקלות במערכות השונות המהוות חלק באינסטלציה הסניטרית הן דבר שקשה מאוד להתמודד איתו. החל באסלות שלא מחוברות בצורה נכונה וחזקה מספיק, וכלה בסתימות בקווי הצנרת שיכולות להוביל לפיצוץ או דליפה ולפגיעה תשתיתית, כל תקלה יכולה להוביל לפגיעה משמעותית באיכות החיים ובעצם היכולת לחיות ולהתקיים בצורה בריאה ונוחה במבנה.

לכן, חשוב לתכנן את האינסטלציה הסניטרית במבנה בצורה מדויקת ומלאה כבר בשלב התכנון הראשוני של המבנה. כשבונים מבנה חדש חשוב לבחור בצינורות המתאימים ביותר, לחשב בצורה נכונה את העומס של מערכת הניקוז ואת המיקום של פתחי הניקוז, ולבסוף כמובן שחשוב גם לבחור בצורה נכונה כיורים, אמבטיות, מקלחות ואסלות.

כשמבצעים את התהליך כולו בצורה נכונה ומתוכננת היטב, נהנים ממערכת אינסטלציה נקייה מטעויות לאורך זמן, ומאיכות חיים שמשתדרגת באופן משמעותי כתוצאה מכך. אז איך מבצעים תהליך הקמה של אינסטלציה סניטרית בצורה נכונה? הכל מתחיל בתכנון נכון.

כל מה שקשור להיגיינה שלכם צריך להיות מתוכנן היטב

 

עבודת אינסטלציה סניטרית היא חלק מרכזי בתהליך רחב יותר

השלב הראשון והחשוב ביותר בו צריך לתת תשומת לב לאינסטלציה הסניטרית הוא שלב התכנון וההקמה של תשתיות המבנה. עבודת אינסטלציה סניטרית לא מתקיימת בוואקום – היא חייבת להיות חלק מרכזי בתהליך רחב יותר של תכנון והקמת תשתיות.

משום שהצנרת היא חלק מהתשתיות של המבנה, עבודת האינסטלציה הסניטרית חייבת להיות עבודה שלא רק קבלן הצנרת עוסק בה, אלא גם האדריכלים, מעצבי הפנים, קבלני בניין ויועצים ואנשי מקצוע אחרים. בניית תשתית הצנרת הופכת בתהליך זה לחלק בלתי נפר מבניית המבנה כולו ותשתיותיו, וכל החלטה שנגזרת בכל אחד מהתחומים האחרים של המבנה מתחשבת גם בצרכים של הצנרת.

ישנם מקרים לא מעטים ומצערים ביותר בהם לא ניתנה מספיק תשומת לב לאינסטלציה הסניטרית כחלק מתהליך הבנייה או השיפוץ, והתוצאות של חוסר המחשבה הזו יכולות להיות הרות אסון, ולהוביל לתקלות חוזרות ונשנות או לתשתיות צנרת שלא תואמות את היקף השימוש בה במבנה. לכן, השלב שבו אתם צריכים לפנות ליועץ האינסטלציה הסניטרית ולקבלן הצנרת הוא השלב המוקדם ביותר בתהליך תכנון והקמת המבנה או השיפוץ.

עבודת אינסטלציה סניטרית היא חלק מרכזי בתהליך רחב יותר

 

לא רק עבודות תשתית – צריך לבחור גם את מוצרי האינסטלציה עצמם

לאחר שמתכננים בצורה נכונה את תשתיות האינסטלציה, הגיע הזמן לבחור את מוצרי הקצה השונים שבהם יעשה שימוש יום יומי. כאן יש חשיבות לא מועטה לאסתטיקה, והאפשרויות כיום הן רבות ומגוונות יותר מאי פעם בעבר. בחירה של אסלות, לדוגמה, הפכה כיום לבחירה הרבה פחות מובנת מאליה לעומת מה שהייתה בעבר.

אם בעבר כל האסלות היו אסלות P פשוטות עם מיכל הדחה ואסלה נפרדים המחוברים בצינור, הרי שכיום ישנן אפשרויות כמו אסלות תלויות עם ניאגרה סמויה או אפילו אסלות חכמות שנשלטות על ידי מערכת הבית החכם. מלבד אסלות, ישנן גם אפשרויות אסתטיות ופרקטיות שונות של כיורים, אמבטיות, מקלחות ואפילו פתחי ניקוז – הכל בשביל לאפשר לכם לבחור את מה שהכי נכון עבורכם מבחינת אסתטיקה, נוחות ומחיר.

גם כאן חשוב להיעזר ביועץ מקצועי בתחום האינסטלציה הסניטרית, שידע להתאים לכם את המוצרים הרלוונטיים בהתאם לשימוש שלכם בהם – כיור של חדר שירותים או של חדר רחצה הוא מן הסתם שונה מאוד מכיור של מטבח או של מטבח חוץ, וכל החלטה צריכה להתקבל בהתאם לצרכים המדויקים וההעדפות של הלקוח.

אחרי שבוחרים בצורה נכונה כל מרכיב אינסטלציה סניטרית, צריך לגשת לתהליך ההתקנה. התקנת המוצרים השונים מחייבת גם היא עבודה של אינסטלטור מומחה, שידע לבצע את התהליכים כולם בצורה נכונה וללא דופי, ולמנוע מתקלות להתפתח לאורך זמן.

לא רק עבודות תשתית – צריך לבחור גם את מוצרי האינסטלציה עצמם

 

לאורך כל תהליך התכנון וההקמה של האינסטלציה הסניטרית, יש צורך באיש מקצוע מומחה

בכל מה שקשור לצנרת הבית או בית העסק שלכם, ולמרכיבים השונים שנכנסים תחת המטרייה הרחבה של אינסטלציה סניטרית, אתם חייבים ליווי של אינסטלטור מומחה עם התמחות בתכנון ובעבודות קבלניות. שימו לב שאינסטלטור "רגיל", שיודע לבצע פעולות ולפתור תקלות שונות במערכת הצנרת, לא תמיד יהיה בעל היכולות וההכשרה לתכנן מערכת אינסטלציה סניטרית מקצה לקצה.

לכן, כדאי לכם מאוד לפנות לחברת אינסטלציה מקצועית שתלווה אתכם לאורך התהליך מקצה לקצה. החל בשלב התכנון וההקמה של התשתיות, דרך הבחירה הנכונה של מרכיבי האינסטלציה השונים ועד ההתקנה שלהם בבית המוגמר – אינסטלטור ברמה הגבוהה ביותר הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר עבורכם כשאתם ניגשים לתהליך של בנייה או של שיפוץ מבנה קיים.

לאורך כל תהליך התכנון וההקמה של האינסטלציה הסניטרית, יש צורך באיש מקצוע מומחה

שאלות ותשובות

אינסטלציה סניטרית צריכה להיות מתוכננת כבר בשלבים המוקדמים ביותר של כל תהליך בנייה או שיפוץ, וחשוב לפנות לשירות בתחום כבר עם תחילת התהליך.
גם כאן, ייעוץ בתחום האינסטלציה הסניטרית הוא קריטי, בכדי שתוכלו לבחור נכון בין מוצרים שמתאימים לצרכים שלכם, עם החלטות עיצוביות שמספקות עמידות ואיכות ולא רק אסתטיקה.
שרברב עכשיו
שרברב עכשיו

שרברב עכשיו מובילים את תחום האינסטלציה בישראל. עם צוות גדול של בעלי מקצוע עם ניסיון רב בתחום בפריסה ארצית. תוך דגש על שירות מקצועי ואדיב בהתאמה מלאה לצרכי הלקוח. מענה 24/7 לבעיות אינסטלציה מכל הסוגים.

עוד באותו נושא